Skocz do zawartości

Balustrada z aluminium...


cumel

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki Wasze zdanie bo ja widzę same zalety  ;]  Przy cenie bardzo zbliżonej do stalowej cynkowanej a znacząco taniej od nierdzewnej . Popełniłem kilkanaście w życiu głównie z polecenia i zastanawiam się czy nie zacząć się reklamować i iść w to głębiej  ;) Takie badanie rynku  :phi:

Żeby nudą nie wiało to jedna z ostatnich  ;)

 

post-149796-0-59816000-1476033655_thumb.jpg

 

post-149796-0-60335200-1476033665_thumb.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i zastanawiam się czy nie zacząć się reklamować i iść w to głębiej  ;) Takie badanie rynku  :phi:

Żeby nudą nie wiało to jedna z ostatnich  ;)

 

attachicon.gifbal.jpg

 

attachicon.gifball.jpg

Przy takim wyglądzie i naprawdę fajnej jakości sam zastanowiłbym się nad wymianą żelaznych na aluminium ;l . A czy iść w to dalej, trochę zależy od danego rynku. Jeśli myślisz o robieniu tylko w swoich okolicach to niestety nie odpowiem na pytanie czy iść w to głębiej. :phi: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier proszkowy. :ok: Praktycznie dowolny kolor. :ok:

 

Na mokro też da się lakierować ale wychodzi drożej. ;)

 

to ze tak zapytam - jaka jest zaleta balustrady alu nad ocynkiem? bo w sumie poza waga to chyba zadnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jak zauważyłeś WAGA. Jak robisz sobie barierkę przy domu to bez znaczenia, ale jak robisz barierki dla całego osiedla i ktoś musi je zamontować, wtargać na dajmy na to 20 piętro, bo windy jeszcze nie ma - to już istotna zaleta. Z racji wagi też możesz więcej napakować na ciężarówkę.

 

Po drugie alu mimo tego że utleni się, nie skoroduje tak szybko jak stal. Ono pokryje sie warstwą tlenków która będzie je chroniła przed dalszą erozją. Slat przeciwnie, jak wejdzie ruda to sam wiesz.

 

Owszem alu też może "przegnić" jeśli będzie miało kontakt z solanką i czy innym środowiskiem agresywnym. Ale po to się je lakieruje by było jeszcze trwalsze.

 

Po drugie łatwość obróbki. Spawa się to gorzej niż stal ale sama obróbka to czysta przyjemność :vibra: fajnie się wierci, tnie, narzędzia w porównaniu do stali starczają na wieki (tu oczywiście przesadzam, ale nie tępią się tak szybko)

 

Ocynk wiesz na jakiej zasadzie chroni stal? Na zasadzie różnicy potencjałów. On tez się z czasem zużywa i przestaje chronić stal a alu jest alu na całym przekroju.

Edytowane przez Cinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jak zauważyłeś WAGA. Jak robisz sobie barierkę przy domu to bez znaczenia, ale jak robisz barierki dla całego osiedla i ktoś musi je zamontować, wtargać na dajmy na to 20 piętro, bo windy jeszcze nie ma - to już istotna zaleta. Z racji wagi też możesz więcej napakować na ciężarówkę.

 

Naginasz rzeczywistość, by udowodnić z góry założone tezy...

Jeszcze nie widziałem budynku 20-piętrowego bez windy, a transport na budowę robisz raz, a nie 5x w tygodniu. Jak nie ma windy, to jest żuraw.

Jak nie ma żurawia, bo blok ma 50 lat, to jest "zwyżka" - taka akcję ostatnio uskutecznia jedna sp-nia w mojej okolicy i nie ładują balustrad z amelinium.

Dają nierdzewkę z wypełnieniem ze szkła hartowanego   :oki:

 

 

Ocynk wiesz na jakiej zasadzie chroni stal? Na zasadzie różnicy potencjałów. On tez się z czasem zużywa i przestaje chronić stal a alu jest alu na całym przekroju.

 

Ocynk się zużywa, dlatego się go pokrywa różnego rodzaju powłokami malarskimi, wtedy jest wieczny   :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie robi balustrad cynkowanych zgodnie ze sztuką bo kosztowały by majatek. Po kilku latach trzeba to odnawiać co przy alu nie występuje.

 

co to znaczy nie zgodnie ze sztuką ?

Rodzice mają na balkonie ocynkowaną, malowaną proszkowo. Stoi 19 lat, ma oryginalny lakier i ma się dobrze, nigdy nie było przy niej nic robione. Brama zresztą podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie pytałeś ale u mnie kuta wychodzi w tej samej cenie.

 

a pytales 'na miescie' po ile chodza aluminiowe?

 

Wczoraj gadalem z kolega ktory ma slusarnie i tlucze ogrodzenia - powiedzial mi ze alu jest spoko ale ze ma wiecej zabawy z tym (przestawianie spawarek, wymiana tarcz, itp albo musialby miec dwa komplety narzedzi, przygotowanie i malowanie tez inne... ) to cene dla klienta ma wyzsza zeby mu zrekompensowala 'zabawe'. Moze jakby sie ktos specjalizowal w alu to by sie oplacilo a tak niewazne czy sklada hale przemyslowa czy ogrodzenie to na jednym zestawie leci i nie marnuje czasu na rekonfiguracje. A ze w alu jest mniej klientow to sie po prostu nie kalkuluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.