Skocz do zawartości

Rozrząd Clio II gdzie jest pasek


Gokart

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę Cie zmartwić, bo nie da się ocenić stanu paska rozrząd w żaden znany mi sposób... jeśli nie wiesz kiedy był wymieniany to nie ma co oszczedzac, zwazywszy ze zestaw do tego auta to koszt ~300zl bez kola zmiennej fazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc gdzie szukać tego paska rozrządu. Podobno wymieniany był rozrząd 20 tys KM temu więc wizualnie powinno być to widać.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Jak w większości aut z poprzecznie umieszczonym silnikiem przy prawym nadkolu będziesz miał osłonę paska rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że jeżeli ktoś pyta gdzie jest pasek to dalsze instruowanie tego kogoś jest bezcelowe. Nie wiebgdzie szukac paska to jak moze określić jego stan?.

Trochę pojęcia o mechanice jednak trzeba mieć.

Kolejnym pytaniem bylo by "czy na podstawie fotki mozecie stwierdzić czy tam jest wszystko ok?"

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w większości aut z poprzecznie umieszczonym silnikiem przy prawym nadkolu będziesz miał osłonę paska rozrządu.

 

Dziękuje za odpowiedź. Już znalazłem.

 

Uważam że jeżeli ktoś pyta gdzie jest pasek to dalsze instruowanie tego kogoś jest bezcelowe. Nie wiebgdzie szukac paska to jak moze określić jego stan?.

Trochę pojęcia o mechanice jednak trzeba mieć.

Kolejnym pytaniem bylo by "czy na podstawie fotki mozecie stwierdzić czy tam jest wszystko ok?"

 

A skąd wiesz, że to ja będę oceniał jego stan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A skąd wiesz, że to ja będę oceniał jego stan.

 

Myślę, że człowiek, który będzie to oceniał sam powinien wiedzieć gdzie jest pasek. 

A oceniać to sobie można. Pasek po 120kkm (scenic) i pasek po 47kkm (megane 1,6 16v - wymiana ze względu na wiek) wyglądają tak samo. Aaaa i po 10kkm jak w Lagunie padła nowa pompa wody też wyglądał podobnie.

Tego się ocenia. To się wymienia jak nie ma pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz...

Ktoś sobie kupił auto i nie ma już kasy na zrobienie rozrządu.

Dla mnie to podcieranie dupy szkłem ale niektórzy lubią dreszczyk emocji... ;)

 

:)

Przecież NIE OD DZIŚ wiadomo że w PL kupić samochód od lat nie jest problemem :) problemem jest posiadanie środków na jego późniejsze utrzymanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Przecież NIE OD DZIŚ wiadomo że w PL kupić samochód od lat nie jest problemem :) problemem jest posiadanie środków na jego późniejsze utrzymanie :)

 

Bez przesady, w przypadku stosunkowo mldoych aut, to utrzymanie kosztuje sporo mniej niz chociazby utrata wartosci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, w przypadku stosunkowo mldoych aut, to utrzymanie kosztuje sporo mniej niz chociazby utrata wartosci...

 

Pokaż mi na tym czy innym forum, "podcierających szkłem...." w nowych/młodych samochodach ...

Dodatkowo kupić nowy/młody (2-3 letni) to już nie każdego stać, a temat dotyczy auta nastoletniego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.