Skocz do zawartości

Problem z odpaleniem


sherif

Rekomendowane odpowiedzi

Hej !

 

Mam problem z Fiatowskim 1.4 16V.  Dotychczas nie było żadnego problemu z autem, aku był zmieniony niecałe rok temu. W piątek wstawiłem auto do garażu i wczoraj miałem problem z odpaleniem. Tzn rozrusznik kręcił, ale jakby deko inaczej, auto nie załapywało. Po kilku próbach zaczął łapać ale jakby na połowie cylindrów. Z wciśniętym gazem załapał na chwilę i zgasł.

 

Autem jeździ żona i jak ostatnio jeździła zapaliła się rezerwa, zwykle bez problemu dało się przejechać te 80km (komp wskazuje coś koło 90km), wskaźnik paliwa wyraźnie się wychylał. Dolałem wczoraj 4l i dalej to samo. Przekręcałem kilka razy kluczyk przed odpaleniem, żeby popracowała chwilę pompa. NIc.

Podpiąłem się kompem aby sprawdzić błędy, ale brak checka i brak błędów.

Wpadłem na pomysł jeszcze, żeby wymusić pracę przekaźnika pompy i tak zrobiłem, za drugim razem z gazem w podłodze krztusząc się w końcu załapał. Przejechałem się kilka metrów, zgasiłem i niby potem normalnie odpalił. Błędów nadal brak.

 

Czy takie mogą być objawy przy małej ilości paliwa - czy wtedy nie wywala jakiegoś błędu ?

Tj pisałem auto jeździło kilka razy na rezerwie i nigdy tak się nie działo.

Czy to możliwe, że w prostej benzynie aż tyle trzeba zachodu, żeby doprowadzić paliwo do układu wtryskowego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zassał jakieś dziadostwo z dna baku.

 

Zaglądałeś kiedykolwiek do baku? W moim po kilkunastu latach nie było dziadostwa, a był to jeszcze bak stalowy.

W nowszych bolidach masz plastikowy - to raz, a dwa - przecież smok pompy paliwa tak i tak zasysa tuż powyżej dna, więc jeśli cokolwiek miało by być, było by zassane niezależnie od ilości wachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.4 na 99% nie ma filtra paliwa. Powiedz jeszcze co to za auto.

Ja bym poszedł w inną stronę - nie zapowietrza się? Nie śmierdzi benzyną pod maską?

 

Musa 1.4 16V 95KM My06.

Nie wiem co znaczy nie zapowietrza się, takich cudów wcześniej nie było.

Benzyną śmierdzi .. bo wcześniej tankowałem odkurzacz do liści i ową Lancią przez mały lejek  :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musa 1.4 16V 95KM My06.

Nie wiem co znaczy nie zapowietrza się, takich cudów wcześniej nie było.

Benzyną śmierdzi .. bo wcześniej tankowałem odkurzacz do liści i ową Lancią przez mały lejek  :phi:

Zapowietrza w sensie czy nie masz gdzieś bezczelnego... nieszczelnego znaczy przewodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Podpiąłem się kompem aby sprawdzić błędy, ale brak checka i brak błędów.

 

 

 

sprawdz czujnik temperatury, możliwe że padnięty i wysyła błędny odczyt do kompa, a ten błędnie ustala skład mieszanki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.