Skocz do zawartości

Pilarka ukosowa/ukośnica


misiu

Rekomendowane odpowiedzi

Hello

 

Wymyśliłem sobie ;] , że przy okazji remontu pokoju córki i zbliżającego się remontu salonu, przedpokoju i kuchni zakupię sobie nowe narzędzie jak w tytule.

Główne zastosowanie takiej ukośnicy przy okazji w/w remontów to docinanie listew przypodłogowych, ale że ogólnie lubię bawić się w drewnie to myślę, że przyda się do wielu innych zadań.

Budżet to maks 500 zł i tutaj zastanawiam się czy w takich pieniądzach jest sens kupowania sprzętu z posuwem, czy coś lepszej firmy bez posuwu. Używa ktoś np. coś takiego: Macallister?

Na OLXie przeszperałem oferty ale szału nie ma, pomożecie coś wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, skodan napisał:

Hello

 

Wymyśliłem sobie ;] , że przy okazji remontu pokoju córki i zbliżającego się remontu salonu, przedpokoju i kuchni zakupię sobie nowe narzędzie jak w tytule.

Główne zastosowanie takiej ukośnicy przy okazji w/w remontów to docinanie listew przypodłogowych, ale że ogólnie lubię bawić się w drewnie to myślę, że przyda się do wielu innych zadań.

Budżet to maks 500 zł i tutaj zastanawiam się czy w takich pieniądzach jest sens kupowania sprzętu z posuwem, czy coś lepszej firmy bez posuwu. Używa ktoś np. coś takiego: Macallister?

Na OLXie przeszperałem oferty ale szału nie ma, pomożecie coś wybrać?

 

musisz wziąć jeszcze jedno pod uwagę, niestety tarcza ma takie luzy, że będziesz się wcurwiał albo co chwile regulował, żeby ciąć idealnie pod kątem 90*.

 

Mam jakies metabo i curwię co chwila jak mam coś uciąć pod kątem 90* bo ideału nigdy nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiam i ja ten temat właśnie. Wychodzi na to że albo kupić w Lidlu Parksida albo coś super extra jak Festool ;) Ja skłaniam się albo do Vander 707 lub Holzstar KGZ 305. Ta ostatnia ponoć na częściach Hitachi. Dodatkowo ma przechył lewo/prawo. Moim zdaniem jak coś kupować to takie co pokroi większe klocki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Lidlu te Parkside'y rozeszły się w 5 minut. @lucash co do cięcia większych kawałków to właśnie ten posuw jest przydatny, którego w lidlowym sprzęcie chyba nie było. A te przykłady co podałeś to przynajmniej dwa razy droższe od mojego maksimum, za taką kasę wolałbym już dokupić stół lub kupić zestaw od razu ze stołem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, skodan napisał:

Hello

 

Wymyśliłem sobie ;] , że przy okazji remontu pokoju córki i zbliżającego się remontu salonu, przedpokoju i kuchni zakupię sobie nowe narzędzie jak w tytule.

Główne zastosowanie takiej ukośnicy przy okazji w/w remontów to docinanie listew przypodłogowych, ale że ogólnie lubię bawić się w drewnie to myślę, że przyda się do wielu innych zadań.

Budżet to maks 500 zł i tutaj zastanawiam się czy w takich pieniądzach jest sens kupowania sprzętu z posuwem, czy coś lepszej firmy bez posuwu. Używa ktoś np. coś takiego: Macallister?

Na OLXie przeszperałem oferty ale szału nie ma, pomożecie coś wybrać?

Ja mam McAllistera z 254mm tarczą i posuwem - kosztował chyba poniżej 800zł i za tą cenę nie znalazłem nic lepszego z taką tarczą i posuwem.

6 godzin temu, Marecki78 napisał:

 

musisz wziąć jeszcze jedno pod uwagę, niestety tarcza ma takie luzy, że będziesz się wcurwiał albo co chwile regulował, żeby ciąć idealnie pod kątem 90*.

 

Mam jakies metabo i curwię co chwila jak mam coś uciąć pod kątem 90* bo ideału nigdy nie ma.

Moja MacAllister nie ma luzów na tarczy, ale faktycznie nieco się poddaje przy nacisku bocznym względem tarczy. Ale nie poddaje się bardziej, niż Metabo KGS 254 M, który kosztował coś ponad 250zł więcej (i miał delikatne luzy), przy czym ten ostatni przez konstrukcję ciął 1cm cieńszy materiał. Oba gwarancja 3 lata, więc wziąłem MacAllister.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam parkside i bedzie szedl na reklamacje

po 1 ma luzy jak cholera

po 2 oslona zaczela sie zacinac

po 3 ustawienie "lasera" w tym urzadzeniu to chyba mission impossible

jak sie uda to oddam i bede sie czail na stól

jednak jest o wiele bardziej uniwersalny.

aha mam wersje bez posuwu bywaja tez z posuwem a przynajmniej taka ulotke gdzies widzialem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam głupie pytanie, jakiej wielkości profile drewniane max można ciąć tymi sprzętami odpowiednio z posuwem/bez posuwu.

Mojej maszynki no-name nie uwzględniam. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Cinek napisał:

Mam głupie pytanie, jakiej wielkości profile drewniane max można ciąć tymi sprzętami odpowiednio z posuwem/bez posuwu.

Mojej maszynki no-name nie uwzględniam. ;)

To nie jest głupie pytanie - swoją MacAllister ciąłem 90mm, ale to już jest granica i kąt ciężko utrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Kręciłem się wokół temat jak pies koło... w każdym razie wreszcie kupiłem w promocji w Leroy Merlin sprzęt EINHELL za 499 zł (niby przecenione z 699).

Porównywałem ze sprzętem MacAllister za 448 zł i w zasadzie główna różnica to moc 1500W vs 1800W Einhella. Sprzet sprawia wrażenie solidnego, zobaczymy jak się sprawdzi w najbliższym czasie przy docinaniu listew podłogowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostke wrzucę, bo nie wszyscy wiedzą, że po zainstalowaniu odpowiedniej tarczy pięknie tnie się....amelinium. :) Tak, aluminium. Są też tarcze Evolution które mają ciąć stal, ale ze względu na ich pierońską cenę jeszcze nie testowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, RussianRider napisał:

Jako ciekawostke wrzucę, bo nie wszyscy wiedzą, że po zainstalowaniu odpowiedniej tarczy pięknie tnie się....amelinium. :) Tak, aluminium. Są też tarcze Evolution które mają ciąć stal, ale ze względu na ich pierońską cenę jeszcze nie testowałem.

I nie przetestujesz ;) Ukośnice Evolution mają sporo mniejszą prędkość obrotową ;] Coś koło 2500rpm ;] Standardowa ukośnica ma 4500-5000rpm. Załatwisz tarczę po kilko cięciach. Nie wspomnę o innych (mniejszych) otworach mocujących tarczę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cumel napisał:

I nie przetestujesz ;) Ukośnice Evolution mają sporo mniejszą prędkość obrotową ;] Coś koło 2500rpm ;] Standardowa ukośnica ma 4500-5000rpm. Załatwisz tarczę po kilko cięciach. Nie wspomnę o innych (mniejszych) otworach mocujących tarczę ;)

Potwierdzam, standard do drewna to 5000, do reszty trzeba wolniej  ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎12‎.‎02‎.‎2017 o 14:29, skodan napisał:

Budżet to maks 500 zł i tutaj zastanawiam się czy w takich pieniądzach jest sens kupowania sprzętu z posuwem, czy coś lepszej firmy bez posuwu. Używa ktoś np. coś takiego: Macallister?

Ja ma taką. Od niedawna pare prac nią wykonałem i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekałbym miesiąc, zwiększył budżet o ok 200 pln i polował na dewalta lub jakąś makitę z lombardu. 

Kupiłem tak już kilka markowych elektronarzędzi i zawsze wychodziłem na 50-60% średniej ceny rynkowej. Sprzęt służy po dziś dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
poczekałbym miesiąc, zwiększył budżet o ok 200 pln i polował na dewalta lub jakąś makitę z lombardu. 
Kupiłem tak już kilka markowych elektronarzędzi i zawsze wychodziłem na 50-60% średniej ceny rynkowej. Sprzęt służy po dziś dzień.
To będzie musiał zwiększyć budżet o 1500 i poczekać pół roku do roku ;)

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.