Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Giulietta automat

Featured Replies

Napisano

Siemka,

 

Jeździ ktoś takim zestawem?

W benzynie TCT? Coś jak dsg?

A w dieslu?

 

Skłaniam się ku benzynie, tylko znaleźć coś w wersji sport i fajnym wyposażeniem to jakiś cud...

  • 3 tygodnie później...
Napisano

mam mito z tct 1.4 140KM, dobrze zmienia biegu, płynnie, multitronic z audi to to nie jest ale daje rade, jeżdziłem też giuliettą 1.75tbi z tct, i tak miałem wrażenie że znacznie lepiej ta skrzynia sobie radzi. 

Napisano

Czesc,

Ja mam 1.4TB 170 z TCT. Nalatane 80kkm.

 

Super fajna skrzynia, Wg mnie pracuje troszke toporniej niz DSG ( chodzi o zmiane biegow) ale rownie szbko. Ale przewidywanie zmainy kolejnego biegu wypada tutaj duuuuzo lepiej.

Co fajne w trybie "D" ( Dynamic) redukuje utrzymujac obroty w zakresie wysokiego momentu ( z czym DSG ma problem) . Generalnie polecam.

 

PS.  Specyficzne dla tej skrzyni sa slyszlne "szmery" sprzegiel przy niskich biegach i malo dynamicznej jezdzie ( np. korek) po prostu TTM i nie naezy sie przejmowac.

 

Moja zona na tyle kocha to auto, ze nastepna bedzie Julka 1,75 TB :-)

 

 

Pozdrawiam

 

  • 2 tygodnie później...
Napisano

żona jeździ 1.4 tct 170km i IMO przyjemniej jeździło się manualem w tym modelu.

porównuje to do automatu 8-io biegowego od ZF - jest przepaść. Mimo, że jest wygoda w miescie drugi raz bym nie kupił giulietty z taką skrzynią. ta skrzynia wcale nie zmienia biegów jakoś szybko, szarpie przy zmianach

  • 1 rok później...
Napisano
Dnia 19.02.2018 o 11:18, krzychuk napisał:

żona jeździ 1.4 tct 170km i IMO przyjemniej jeździło się manualem w tym modelu.

porównuje to do automatu 8-io biegowego od ZF - jest przepaść. Mimo, że jest wygoda w miescie drugi raz bym nie kupił giulietty z taką skrzynią. ta skrzynia wcale nie zmienia biegów jakoś szybko, szarpie przy zmianach

odgrzewam temat. okazuje się, że prawdopodobnie od samego początku mieliśmy uszkodzony/źle skalibrowany zespół sprzęgieł. końcem 2019 przy niebotycznym przebiegu 35tys km padło to to i po wymianie na nowe sprzęgło - zamiennik LUK, ta skrzynia wreszcie zaczęła zmieniać biegi płynnie. różnica miedzy klasycznym ZF 8-biegowym dalej jest zauważalan, ale wreszcie przestała denerwować. Koszt sprzegła 2,5kpln +  wymiana (nie wymieni tego przecietny "kowal" bo trzeba mieć specjalne narzędzie)

Napisano

@krzychuk Dobrze , że odkopałeś. Przynajmniej jakiś ruch tutaj się zrobił 😂. Używacie skrzyni również w trybie manualnym?  Czy tylko do zabawy bo tak automat rozleniwia ... 

 

Napisano
17 godzin temu, stig napisał:

@krzychuk Dobrze , że odkopałeś. Przynajmniej jakiś ruch tutaj się zrobił 😂. Używacie skrzyni również w trybie manualnym?  Czy tylko do zabawy bo tak automat rozleniwia ... 

 

99,9% czasu jeździ to w trybie full automat z DNA ustawionym na Neutral. zmiana ręczna w warunkach miejskich nie jest do niczego potrzebna.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.