Skocz do zawartości

Śruba stożkowa felgi aluminiowej.


waho

Rekomendowane odpowiedzi

Braci,  kto mi podpowie?
Czy w śrubie do felgi aluminiowej jest różnica w średnicy podstawy i wierzchołka stożka między tymi na klucz 17 a 19?
Na ogół jeśli jest ten sam gwint, a różni się tylko łbem to w tej z mniejszym łbem stożek jest "przeciągnięty" i ma wymiar zbliżony do tej z większym łbem.

Wysłane z Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, waho napisał:

Braci,  kto mi podpowie?

Czy w śrubie do felgi aluminiowej jest różnica w średnicy podstawy i wierzchołka stożka między tymi na klucz 17 a 19?

 

Nie powinno, ja w C4 mialem 8 srub z lbem 17 I 8 srub z lbem 19 i nie bylo zadnych problemow przez 6 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oko patrzac na foto, to jest typowa stożkowa śruba do alufelg pod klucz 19.

Śruby do stalówek mogą sobie "pozwolić" na szczątkową obecność stożka (stąd jest on ścięty w rzucie sześiokąta) a nie pełną-  jak na zdjęciu.

A skąd w ogóle pytanie i wątek? Skąd wątpliwość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o średnice stożka pojawiło ze względu na to że kupiłem alu z demobilu bez śrub. Do tej pory miałem felgi OEM Peugeota na śruby z podkładką. Kapciarz powiedział, że niekoniecznie są one dobre do tych aftermarketowych felg. Odcisnąłem więc masą plastyczną gniazdo w feldze i popedałowałem do sklepu w celu nabycia jednej śruby na próbę. A żeby sprawdzić ile się wkręca i jak przylega stożek prysnąłem ją czarną farbą i tak to co wydarte to jest powierzchnia przylegania w gnieździe felgi, widać też ile zwojów się wkręca - naliczyłem 8, więc tyle ile przewiduje producent. Dalej drążąc temat wydaje mi się, że stożek powinien chyba być wydarty na całej powierzchni, a nie jest. Stąd cały temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, waho napisał:

Pytanie o średnice stożka pojawiło ze względu na to że kupiłem alu z demobilu bez śrub. Do tej pory miałem felgi OEM Peugeota na śruby z podkładką. Kapciarz powiedział, że niekoniecznie są one dobre do tych aftermarketowych felg. Odcisnąłem więc masą plastyczną gniazdo w feldze i popedałowałem do sklepu w celu nabycia jednej śruby na próbę. A żeby sprawdzić ile się wkręca i jak przylega stożek prysnąłem ją czarną farbą i tak to co wydarte to jest powierzchnia przylegania w gnieździe felgi, widać też ile zwojów się wkręca - naliczyłem 8, więc tyle ile przewiduje producent. Dalej drążąc temat wydaje mi się, że stożek powinien chyba być wydarty na całej powierzchni, a nie jest. Stąd cały temat.

 

A jaka jest średnica otworu w feldze? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.