Skocz do zawartości

Postęp


kravitz

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, marcindzieg napisał:

Przy 140/h? Ja pytam o autostradę. Bo w trasie to wiem. Zresztą wtedy nie ma problemu z tankowaniem.

Ja mam 55L, przy 140km/h 500km zrobię. 

Jadąc od siebie nad PL morze, tankować nie muszę, bo 600km dam radę puknąć (zanim dobije do S7 wlokę się krętymi krajowki i wojewódzkimi).

 

Białe jak ktoś wybiera LPG do latania wyłącznie po autostradzie, to niech czeka na tankowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, fanlan napisał:

To masz naprawde  pecha. 30 minut , zart jakis. Rozumiem ze kazde tankowanie to 15-30 minut?

15 minut to jaja, autem z LPG jezdze od 20 lat, a wlasciwie mam do czynienia to i w 95% podjezdzam pod dystrybutor z marszu. Miasto wroclaw, czy to orlen, czy shell czy statoil...jeden czort. tankowanie 32 l trwa 2 minuty? Zaplacenie 2-3?

Kiedys sprawdze z ciekawosci bo bajki o 15 minutach to takie naciaganie na sile teorii o TAAAAKIM problemie. Policzcie ile czasu marnujecie po nic wowczas mozna liczyc kazda minute  jako utracona.. Owszem moze zdarzyc sie ze akurat pielgrzymka LPG tankuje ale za 1-3 km dalej jest inna stacja LPG.

Nigdy nie mierzyłem, ale myślę że śmiało te 10min mi schodzi, a jak dystrybutor wolno dyma to i dłużej.

Na autostradach nie tankuje, ale w tym roku nad PL morzem byłem 5 w kolejce, za mną też z tyłu się ustawiło (w okolicy nie widziałem stacji z więcej niż 1 dystrybutorem).

"Najfajniej" jak podjezdzasz za jakimś pickupem czy innym 5L amerykancem z butla w okolicach 100L, wtedy rezygnuje z czekania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, michalkl1 napisał:

A mi Fabia 1 kombi 1.4tdi pali 4L a da się zejść do 3.5 i mniej ale potem to już męczące. Jazda do 100km/h bez szaleństw i na jednym baku jadę nad morze i nazad na śląsk i jeszcze coś tam w baku jest ... 😀 łącznie około 1200km. 

Fajnie, ja benzyniakiem z LPG łącznie 1500 bez spiny zrobię, ale czy o to tu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ZUBERTO napisał:

Nigdy nie mierzyłem, ale myślę że śmiało te 10min mi schodzi, a jak dystrybutor wolno dyma to i dłużej.

Na autostradach nie tankuje, ale w tym roku nad PL morzem byłem 5 w kolejce, za mną też z tyłu się ustawiło (w okolicy nie widziałem stacji z więcej niż 1 dystrybutorem).

"Najfajniej" jak podjezdzasz za jakimś pickupem czy innym 5L amerykancem z butla w okolicach 100L, wtedy rezygnuje z czekania.

Ile x w roku nad morzem stoisz w kolejce do LPG? to 1 czy 2 tankowania nad morzem rocznie? Nadal widzisz w tym problem?

A do diezla czy noPb nad morzem to zawsze pusto?
Powiem z obserwacji ze czesciej ON jest zapchany niz LPG jednak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ZUBERTO napisał:

Fajnie, ja benzyniakiem z LPG łącznie 1500 bez spiny zrobię, ale czy o to tu chodzi?

Chodzi o to , ze ludzie szukaja na sile  slabych stron LPG. Najwiekszym klopotem to jest  LPG kosztem kola w bagazniku jesli ktos ma wymial, dojazdowka to polowa klopotu . Tylko tyle wg mnie. LPG jest najtanszym rozwiazaniem. Ktos kto chce LPG ma swiadomosc i  akceptuje pewne niedogodnosci, mniej lub bardziej istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fanlan napisał:

Chodzi o to , ze ludzie szukaja na sile  slabych stron LPG. Najwiekszym klopotem to jest  LPG kosztem kola w bagazniku jesli ktos ma wymial, dojazdowka to polowa klopotu . Tylko tyle wg mnie. LPG jest najtanszym rozwiazaniem. Ktos kto chce LPG ma swiadomosc i  akceptuje pewne niedogodnosci, mniej lub bardziej istotne.

Dokładnie tyle w temacie, są niedogodności i zaletą, każdy wybiera co woli i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2018‎-‎10‎-‎10 o 15:04, Maciej__ napisał:

No tak, srednio -3 litry na 100km i osiagi podobne do silnika o pojemnosci x2 to faktycznie krok wstecz :hehe:

Do tego cena zakupu pewnie polowe tego co kosztowal nowy Accord 2.4

Naciagasz prawde tak jak ja.

Silnik nie razy dwa tylko 1,7

Osiagi lepsze  o 10%

Koszty na gazie, nizsze o ok 20% (zaleznie od cen gazu)

Koszt zakupu. nie jestem pewien czy toledo bylo nowe, bo golf chyba nowy. Ale jesli chodzi o uzywki wole accorda 7gen 2,4 starszego o 3-4 lata (z cena podobna do golfa) niz golfa z tsi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.10.2018 o 20:44, ZUBERTO napisał:

Nigdy nie mierzyłem, ale myślę że śmiało te 10min mi schodzi, a jak dystrybutor wolno dyma to i dłużej.

Na autostradach nie tankuje, ale w tym roku nad PL morzem byłem 5 w kolejce, za mną też z tyłu się ustawiło (w okolicy nie widziałem stacji z więcej niż 1 dystrybutorem).

"Najfajniej" jak podjezdzasz za jakimś pickupem czy innym 5L amerykancem z butla w okolicach 100L, wtedy rezygnuje z czekania.

Kurde - jak raz w roku jedzie się nad morze, to można pociągnąć kolejne 500km na benzynie. W ogólnym rozrachunku portfel jakoś szczególnie nie ucierpi, ale się na stacji w kolejce nie wyczekam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, grogi napisał:

Kurde - jak raz w roku jedzie się nad morze, to można pociągnąć kolejne 500km na benzynie. W ogólnym rozrachunku portfel jakoś szczególnie nie ucierpi, ale się na stacji w kolejce nie wyczekam...

I ciągnę, zwłaszcza że benzyny mam zawsze sporo, a na taki wyjazd full.

Tyle, że dzieciak chciał rozprostować kości (no dobra, prostować kości to ja i żona, dzieciak pobiegać), coś zjeść ciepłego, to przy okazji i w kolejce do LPG postać można było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ZUBERTO napisał:

I ciągnę, zwłaszcza że benzyny mam zawsze sporo, a na taki wyjazd full.

Tyle, że dzieciak chciał rozprostować kości (no dobra, prostować kości to ja i żona, dzieciak pobiegać), coś zjeść ciepłego, to przy okazji i w kolejce do LPG postać można było.

Wlasnie, poza sama funkcja tankowania przy okazji jeden chce siku, ktos kawe,  jakas przekaska. Taka pauza po 4 h jest wrecz wskazana.

Przyklad z wczoraj. Mam diezla, mowie do zony jedziemy tankowac...podjezdzam na szela i ....wszstko zajete i po jednym aucie w kolejce, a LPG jedno zajete i jedno wolne.

Ciekawe kto szybciej opuscilby stacje?:)

Jesli mialbym teraz wybor to pakowalbym sie w LPG bez mrugniecia. Mam gdzies dizlo frajde, wyrosle.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.