Skocz do zawartości

Ślizgające się opony GoodYear


klo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam w Golfie VII TSI zamontowane opony GOODYEAR Efficientgrip Performance 225/45 R17 i mam wrażenie że są strasznie mało przyczepne, przy gwałtownym wciśnięciu pedału przyspieszenia na 1,2 i czasami 3 biegu  właściwie nie da się przyspieszyć dynamicznie bo cały czas miga kontrola trakcji :( to samo przy gwałtownym hamowaniu abs bardzo szybko włącza się do akcji. Na zimówkach Continentala w rozmiarze 205/55 R16 nie ma tego objawu, są dużo bardziej przyczepne. Obie opony kupione jako nowe i mają 4,5 roku, letnie przejechane z 40, 45 tyś km , zimówki z 20, 25 tyś km.  Do wskaźnika zużycia jeszcze brakuję. Te Goodyeary tak mają, czy co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie że po swoich doświadczeniach opona nowa tj np 2019 roku letnia. Użytkowana normalnie swoje właściwości będzie miała do około 5 lat lub wcześniejszej utraty bieżnika.

Nawet jakbyś kupi niby nówki nigdy nie śmiganie a rocznik opony będzie już np xlat to i tak guma się starzeje bez względu jak ja będziesz przechowywał...

 

Ktoś może się kłócić ze mną. Ale ja z doświadczenia wiem swoje... 

Nowe to nowe nawet budzetowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich zimowych Goodyear-ach, gdy bieżnik się już trochę starł, ale do ogranicznika było jeszcze daleko, to pojawiły się miejsca gładkie bez lamelek....

Jeszcze na nich pojeździłem, to teraz zaczynają odpadać kawałki bieżnika...

W innych oponach nie spotkałem się z takimi kwiatkami, dlatego wcale mnie nie dziwi, że Goodyear-y po kilku latach mogły stracić swoje właściwości i guma stała się twarda i śliska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś Pirelli w Golfie V. Świetne gumy jak były w miarę nowe- czyli pierwsze 2 sezony. 3 sezon już tak stwardnialy że ślizgały się nawet na suchym asfalcie- poleciały do kosza pomimo że bieżnika było jeszcze gruuubo. Więc nie dziwi mnie że guma ponad 4 letnia może stwardnieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 lata i sporo km.

Miąłem podobnie z innymi gumami letnimi - gdzieś właśnie w 4 roku użytkowania zrobiły się śliskie, a miały jeszcze około 4 mm bieżnika.

Widać takie teraz gumy robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie, kupować takie same ( pomijając teraz ten brak przyczepności przy przyśpieszaniu, są ciche i stawiają bardzo małe opory toczenia)  czy polecacie jakieś inne w rozmiarze 225/45 R17 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...
Dnia 17.05.2019 o 08:15, rwIcIk napisał:

4 lata i sporo km.

Miąłem podobnie z innymi gumami letnimi - gdzieś właśnie w 4 roku użytkowania zrobiły się śliskie, a miały jeszcze około 4 mm bieżnika.

Widać takie teraz gumy robią.

Ja mam jakos 4 sezon accelera PHI 225-45-18 i na mokrym jak auto dociaze ok 300kg to sie qzwa jechac nie da, tzn ruszanie na mokrym 1,2,3 boksuje i to bez jakiejs napinki.

nalot na nich mam jakies 30-35 tys km, prodz do znacznika ok 1 mm zostalo.

A skoro to przypadlosc wszystkich gum to nie warto placic za mega marke skoro na jedno wyjdzie.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Ja kupuje zawsze opony dużo przed sezonem, wiadomo, że zawsze te w sezonie będą droższe. Mam kilka sklepów, które przeszukuję kiedy tylko mam kupić opony i wymienić je na nowe. Co do Goodyear nie miałem ich, Continental zgadzam się, jak dla mnie również są lepsze i bardziej trzymają się drogi.

Edytowane przez kamil54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na lato komplet Goodyear EfficientGrip Performance  o szerokości 195 gdyż w teście ADAC wypadały jako jedne za najlepszych na mokrej nawierzchni dla tej szerokości. Z kolei dla szerokości 205 opona ta nie już tak dobra na mokrej nawierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.