Skocz do zawartości

Letnie czy całoroczne ?


Majkiel

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie.

W Fieście małżonki letnie Hankooki nadają się już tylko na śmietnik i trzeba kupić nowe kapcie. Letnie i zimowe są na oddzielnych felgach, ale mimo wszystko zastanawiam się czy nie kupić całorocznych na lato. Cena podobna, jesienią nie trzeba się spieszyć z wymianą, w obawie że pogoda zaskoczy (poprzedniej zimy, a raczej jesieni żona utknęła u teściów ;) ).

Najważniejsze jest jedno, czy opony całoroczne są w jakimś aspekcie gorsze od letnich? Głośniejsze, słabsze na mokrym, mniej trwałe ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, czachabrava napisał:

Bierz caloroczne. 

 

Też się skłaniam ku temu, ale zastanawiam się jeszcze jak z ich żywotnością i właściwościami przy temperaturach powyżej 30 stopni, a takich upałów coraz więcej. O ile letnia zaprojektowana jest na temperatury od 5-7 stopni wzwyż, zimowa poniżej,  to taka uniwersalna w upały może płynąć albo znikać z każdym kilometrem.

 

Najlepsze by były takie "bardziej letnie" wielosezonówki ;)

Edytowane przez Majkiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2020 o 16:45, delco napisał:

Pewnie każdy ma swoje argumenty - gdybym teraz kupował kupiłbym Micheliny crosclimate - czyli letnie z opcją zimową ;)

 

W sumie zastanawiałem się nad Nokian Weather Proof albo Fulda Multicontrol.

W rozmiarze 195/50R15, Crossclimaty są po ponad 300 za sztukę, a powyższe mniej więcej stówę tańsze. Ale Micheliny dorzucam do listy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Majkiel jeżeli nie wybierasz się w śnieżne góry PLD polski. Możesz smialo brać całoroczne. Obecnie zimy mamy jakie.mamy. sam założone.mam.zimowe od pozdziernika . Niestety tylko raz widziały śnieg. Góra Żar i tyle. Mam na 17" letnie i następne już.kupie caloroczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.03.2020 o 01:25, Majkiel napisał:

 

W sumie zastanawiałem się nad Nokian Weather Proof albo Fulda Multicontrol.

W rozmiarze 195/50R15, Crossclimaty są po ponad 300 za sztukę, a powyższe mniej więcej stówę tańsze. Ale Micheliny dorzucam do listy :)

 

Kleberow nie bierzesz pod uwage? Dwie zimy juz za mna, a komplet kosztowal okolo tysiaka. Opony jak na wielosezonowe sa dosyc ciche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, czachabrava napisał:

 

Kleberow nie bierzesz pod uwage? Dwie zimy juz za mna, a komplet kosztowal okolo tysiaka. Opony jak na wielosezonowe sa dosyc ciche.

 

Mówisz o Kleber Quadraxer 2? W sumie czemu nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 22.03.2020 o 01:25, Majkiel napisał:

 

W sumie zastanawiałem się nad Nokian Weather Proof albo Fulda Multicontrol.

W rozmiarze 195/50R15, Crossclimaty są po ponad 300 za sztukę, a powyższe mniej więcej stówę tańsze. Ale Micheliny dorzucam do listy :)

Mam takie u żony w Ibizie w lato jezdzi się jak na letnich w zimie na sniegu już to zimówka nie jest :( ale daje radę

Opony mają 3 lata zuzycie praktycznie nie widoczne (przebieg auta to max 5tkm na rok)

Cena była obłędna za nie mi udało sie kupic w promocji za 400zł szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2020 o 10:27, Majkiel napisał:

czy opony całoroczne są w jakimś aspekcie gorsze od letnich?

Dla zdecydowanej większości kobiet i przynajmniej połowy facetów nie są.

Jedyny minus to szybsze zużycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, RABIN napisał:

Mam takie u żony w Ibizie w lato jezdzi się jak na letnich w zimie na sniegu już to zimówka nie jest :( ale daje radę

 

Na zimę są prawie nowe Nokiany WR D4, więc taka uniwersalna ale bardziej letnia jest jak najbardziej OK. Tylko cena ;)

 

Godzinę temu, Joki napisał:

Dla zdecydowanej większości kobiet i przynajmniej połowy facetów nie są.

Jedyny minus to szybsze zużycie.

 

Dużo szybciej się zużywają? Gorszy dla nich jest przebieg czy czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Majkiel napisał:

Dużo szybciej się zużywają? Gorszy dla nich jest przebieg czy czas?

Zasadniczo przebieg bo taka uniwersalna czy letnia z bieżnikiem 2mm. jeszcze na lato się nada ale uniwersalna na zimę już nie. Do tego wyższa cena uniwersalnych. Dlatego sezonowe wychodzą w ogólnym rozrachunku lepiej.

Chyba, że ktoś jeździ tylko do kościoła to 25-letnie sezonowe mogą już się rozpaść podczas gdy uniwersalne być może będą już kolejne i się nie rozpadnie ze starości.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Joki napisał:

Zasadniczo przebieg bo taka uniwersalna czy letnia z bieżnikiem 2mm. jeszcze na lato się nada ale uniwersalna na zimę już nie. Do tego wyższa cena uniwersalnych. Dlatego sezonowe wychodzą w ogólnym rozrachunku lepiej.

;)

 

problem jest taki że u nas nie ma zim ostatnio ;)

odkąd mam całoroczne to raz jeździłem po prawdziwym śniegu, pierwsza zima i było jak na zimówkach

mam nokiany, zakup w maju 2017, więc teraz maja 3lata i jakieś 50kkm przebiegu i bieżnika jeszcze sporo zostało

na razie nie narzekam na trzymanie, ale co będzie na śniegu nie wiadomo

w tym roku w górach raz jechałem po białej drodze i jechało się normalnie, tragedii nie odczułem 

ale to była boczna dróżka, nie wiem jak np w mieście jak przyszło by hamować na światłach 

co do oszczędności, opona jest droższa ale nie płacisz za wymianę 2x w roku,

więc ja już jestem 450zł do przodu - 2x w roku po 70zł, x3 lata - czyli już można po 100zł do opony dołożyć ;)

a wygoda jest bezcenna, nie zastanawiasz się czy już, nie stoisz w kolejkach, nie nosisz tych kół itd

 

Edytowane przez Koonrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.