Skocz do zawartości

Flegi na zimę do Tipo? Co z czujnika mi ciśnienia?


dioda144

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem wersję Lounge. W standardzie są tam alumy R17 jednak na zimę potrzebuje jakieś komplet. Zastanawiam  się czy nie zakupić używanych alu R16 z stajni Alfa Romeo. W teorii wymiary pasują 5x98, 58.1 otwór centujący ET też się łapie. Ktoś robił taki komplet do Tipka? Jak wygląda temat czujników ciśnienia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, dioda144 napisał:

Zakupiłem wersję Lounge. W standardzie są tam alumy R17 jednak na zimę potrzebuje jakieś komplet. Zastanawiam  się czy nie zakupić używanych alu R16 z stajni Alfa Romeo. W teorii wymiary pasują 5x98, 58.1 otwór centujący ET też się łapie. Ktoś robił taki komplet do Tipka? Jak wygląda temat czujników ciśnienia? 

 

Mam taki komplet alu z AR r16 na zimę, pasuje bez problemu wszystko. Tak jak kartonik pisze to jest Fiat i ma tańszy odpowiednik TPMS-a względem konkurencji, dla mnie to tylko +. TPMS bazuje na sygnałach z czujników ABS.

Edytowane przez steyr
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na zimę telefony z AR 156.  Felgi z AR do Tipo to dobry wybór bo wszystkie kluczowe parametry pasują jak ulał (offset 41 zamiast 39 ale to bez znaczenia, ważne że śruby i otwór te same)

Jak masz t-jeta (i domyślam się że diesla tez) to musisz uważać bo na niektórych felgach z AR zacisk ledwo się mieści miedzy ramionami felg (~3mm luzu) i może być konieczny dystans.

Czujników, jak piszą koledzy nie ma na felgach wiec montujesz bezproblemowo co chcesz. Odpada dodatkowy koszt i upierdliwość tego rozwiązania.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lnk to się nazywa oszczędności. Na produkcji x ilość aut = grube tysiące eurasow. 

 

@dioda144 

Nie wiem czy na dzisiejsze zimy( mowa o Pl) jest sens kupować drugi komplet zamiast wielosezonowe k.

Ja mam nówki barumy które kupiłem w tamtym roku w Norauto. Założone w październiku a zimy. Nie widzialy(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.08.2020 o 21:14, lnk napisał:

Ja mam na zimę telefony z AR 156.  Felgi z AR do Tipo to dobry wybór bo wszystkie kluczowe parametry pasują jak ulał (offset 41 zamiast 39 ale to bez znaczenia, ważne że śruby i otwór te same)

Jak masz t-jeta (i domyślam się że diesla tez) to musisz uważać bo na niektórych felgach z AR zacisk ledwo się mieści miedzy ramionami felg (~3mm luzu) i może być konieczny dystans.

Czujników, jak piszą koledzy nie ma na felgach wiec montujesz bezproblemowo co chcesz. Odpada dodatkowy koszt i upierdliwość tego rozwiązania.

Wrzuć zdjęcie. 

Dnia 27.08.2020 o 21:14, lnk napisał:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.