Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Gniazdko podszafkowe w kuchni

Featured Replies

Napisano

Ma ktoś? Jak ogarnąć? Podblatowe widzę, że normalnie się do gniazdka podłącza, a podszafkowe? Kucie nie wchodzi w grę.

 

Tak samo sam montaż...trzeba wiercić w kaflach czy jakoś do szafki się to montuje? 

 

W blacie nie chcę, syf się zbiera, ryzyko zalania itp.

Napisano
5 godzin temu, tomecki napisał:

W blacie nie chcę, syf się zbiera, ryzyko zalania itp.

Ja u siebie i u syna zastosowałem takie gniazda w blatach. Syf się nie zbiera, używamy około 3 lat.

Pomiędzy szafkami mam szkło drukowane i nie chciałem gniazd w szybie.

Napisano
Ma ktoś? Jak ogarnąć? Podblatowe widzę, że normalnie się do gniazdka podłącza, a podszafkowe? Kucie nie wchodzi w grę.
 
Tak samo sam montaż...trzeba wiercić w kaflach czy jakoś do szafki się to montuje? 
 
W blacie nie chcę, syf się zbiera, ryzyko zalania itp.
Masz wyprowadzony prąd nad kafelkami?
Ja od spodu szafki przykręcałem zwykłe gniazdka natynkowe, przewody doprowadzające zmieściły się pod listwami magnetycznymi z IKEA, a gniazdko widoczne tylko z pozycji leżącej, bo pod szafkami ozdobne listwy/gzymsy

Wysłane z mojego iPhone XS Max przy użyciu Tapatalka

Napisano
  • Autor
7 godzin temu, DamianB napisał:

Masz wyprowadzony prąd nad kafelkami?

 

szafkę obok mam okap. Na górze jest gniazdko, gdzie jest podłączony okap i LEDy podszafkowe, więc małą złodziejka i zabangla.

 

7 godzin temu, DamianB napisał:

Ja od spodu szafki przykręcałem zwykłe gniazdka natynkowe, przewody doprowadzające zmieściły się pod listwami magnetycznymi z IKEA, a gniazdko widoczne tylko z pozycji leżącej, bo pod szafkami ozdobne listwy/gzymsy

 

właśnie też mam te ozdobne listwy i wczoraj wieczorem siedząc w fotelu, który jest bardzo blisko mebli skumałem, że patrząc na meble nie widać spodów szafek ;] Tylko, że wpadłem na większy hardcore, bo znalazłem pojedyncze gniazdo blatowe - https://allegro.pl/oferta/gniazdo-meblowe-wpuszczane-w-blat-pojedyncze-9787445183 i nawet zgodziłbym się na to, żeby w szafce stał jeden kubek mniej ;]

 

No i przez Ciebie nie wiem, którą opcję wybrać. Jakie to gniazdko natynkowe dałeś? Jakieś zgrabne, mniejsze? Bo chyba zawsze takie dosyć grube widywałem.

 

Napisano

Ja mam podszafkowe, podwójne gniazda z USB z Ikea- stara seria UTRUSTA, są przeznaczone do łączenia w ciąg z oprawami oświetleniowymi, ale samodzielnie też doskonale dają radę. Towar wycofany, ale dostępny jeszcze na Allegro za 1/3 Ikeowej ceny. Oczywiście przykręcane do dna szafki. Kabel trzeba puścić przez otwór w dnie szafki i dalej prowadzić wewnątrz szafek (w rogach), np. do gniazda okapu, lub wyjść nim nad szafki. Istnieją wersje białe lub szare.

Allegro

Edytowane przez Wasylek

Napisano
  • Autor
3 minuty temu, Wasylek napisał:

Ja mam podszafkowe, podwójne gniazda z USB z Ikea- stara seria UTRUSTA, są przeznaczone do łączenia w ciąg z oprawami oświetleniowymi, ale samodzielnie też doskonale dają radę. Towar wycofany, ale dostępny jeszcze na Allegro za 1/3 Ikeowej ceny. Oczywiście przykręcane do dna szafki. Kabel trzeba oczywiście puścić przez otwór w dnie szafki i dalej prowadzić wewnątrz szafek, np. do gniazda okapu, lub wyjść nim nad szafki. Istnieją wersje białe lub szare.

Allegro

 

No fajne ;] Tylko w zasadzie niewiele się od natynkowego różni. Będę dzisiaj chyba w Brico. Jak nic mi nie podejdzie to zamówię, dziękować :oki:

 

Napisano
12 minut temu, tomecki napisał:

No fajne ;] Tylko w zasadzie niewiele się od natynkowego różni.

Jest dość płaskie w porównaniu do zwykłych, no i zapomniałem, że jeszcze potrzebny do tego specjalny kabelek z wtyczką, sprzedawany osobno. Ale- owszem takie zwykłe podwójne gniazda naścienne można znaleźć bardzo płaskie, z tym że zwykle w wersji bez uziemienia. Z uziemieniem zwykle są grubsze.

Edytowane przez Wasylek

Napisano
 
właśnie też mam te ozdobne listwy i wczoraj wieczorem siedząc w fotelu, który jest bardzo blisko mebli skumałem, że patrząc na meble nie widać spodów szafek ;] Tylko, że wpadłem na większy hardcore, bo znalazłem pojedyncze gniazdo blatowe - https://allegro.pl/oferta/gniazdo-meblowe-wpuszczane-w-blat-pojedyncze-9787445183 i nawet zgodziłbym się na to, żeby w szafce stał jeden kubek mniej ;]
 
No i przez Ciebie nie wiem, którą opcję wybrać. Jakie to gniazdko natynkowe dałeś? Jakieś zgrabne, mniejsze? Bo chyba zawsze takie dosyć grube widywałem.
 
Niezgrabne, zwykłe dostępne w każdym markecie budowlanym, z uziemieniem.
Nie wiem jakie masz szafki, ale te z IKEA odstają na 1cm dystansach od ściany, więc spokojnie za szafką też można puścić przewód od gniazdka okapowego

Wysłane z mojego iPhone XS Max przy użyciu Tapatalka

Napisano

Mam takie. Dwa podwójne, zamocowane do spodu szafki.

Kupiłem w Leroy Merlin.

16055284554444642211811440248147.jpg

Napisano
  • Autor
A pokaż jak masz te płytki połączone przy blacie?
Wchodzą pod szafki?
 
Płytki schodzą trochę niżej, wykończone przy blacie jest silikonem

2a9b50033f57f0155d38db15da5435b0.jpg

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

Napisano
Teraz, tomecki napisał:

Płytki schodzą trochę niżej, wykończone przy blacie jest silikonem
 

I pod szafki u góry też wchodzą?

Do córki mieszkania kupiliśmy takie i glazurnicy mają zrobić na styk, że blat ma wejść pod płytki - ciekawe jak to się uda ;]

 

Napisano
  • Autor
I pod szafki u góry też wchodzą?
Do córki mieszkania kupiliśmy takie i glazurnicy mają zrobić na styk, że blat ma wejść pod płytki - ciekawe jak to się uda ;]
 
Ja się bałem, że się nie uda ;]

Dlatego kazałem zrobić ciut niżej i ciut wyżej ;]



Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

Napisano

Też mam takie. Glazurnik kładł po montażu kuchni.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

  • 2 tygodnie później...
Napisano
W dniu 17.11.2020 o 09:48, bielaPL napisał:

Też mam takie. Glazurnik kładł po montażu kuchni.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka
 

U mnie z kolei stolarz wymierzył na jakiej wysokości mają zaczynać się płytki i na jakiej kończyć - wykończeniowcy się dopasowali do tego.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.