Skocz do zawartości

Oświetlenie do kurnika


Marko33

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem szczęśliwym posiadaczem kurnika

Kurnik z dala od zasilania

Żeby kurom poprawić warunki bytowe, za co odwdzięczać się będą produkcją jajek, podobno w okresie jesienno zimowym należy zapewnić oświetlenie

Plan jest taki aby było to coś na 12v zasilane z akumulatora (nawet dwóch na zmianę), które zostały mi po wymianie w quadzie.

 

Jakie źródło światła będzie optymalnie świeciło z jak najmniejszym poborem prądu.

 

Może być konkretny link do asortymentu Castoramy 😄

 

 

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej jakąś lampkę LED na akumulatorki doładowywane penelm fotowoltaicznym?

 

Ja mam coś podobnego przy mojej wiacie na śmieci: naświetlacz solarny

Latem-wiosną wystarcza prądu na cały okres zmierzchu. Jesienią-zimą wystarcza na kilka godzin.

Edytowane przez misiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, misiu napisał:

Nie lepiej jakąś lampkę LED na akumulatorki doładowywane penelm fotowoltaicznym?

 

Ja mam coś podobnego przy mojej wiacie na śmieci: naświetlacz solarny

Latem-wiosną wystarcza prądu na cały okres zmierzchu. Jesienią-zimą wystarcza na kilka godzin.

 

Mam taki naświetlacz z Lidla przy bramie wjazdowej i działa jak trzeba ale reaguje chyba tylko na ruch.

Mi zależy żeby świecił i bez ruchu z tym że sam nie wiem jak długo powinien świecić w kurniku - chyba nie całą noc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Tomo napisał:

 

Ja mam klasyczne wiejskie kury a nie zespół YMCA

Nie zamierzam też mi organizować Błękitnej Ostrygi 🤣

 

W sobotę natomiast miało miejsce ocieplanie kurnika styropianem (od wewnątrz) i pomimo pilnowania, kury zeżarły tyle syropianu że jajka przy gotowaniu będą pływać 😆

Żeby uniknąć pożarcia całego ocieplenia, wszystko zostało przykryte polipropylenem

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marko33 napisał:

 

Mam taki naświetlacz z Lidla przy bramie wjazdowej i działa jak trzeba ale reaguje chyba tylko na ruch.

Mi zależy żeby świecił i bez ruchu z tym że sam nie wiem jak długo powinien świecić w kurniku - chyba nie całą noc ?

 

Są takie, które można używać jako lampę świecącą światłem ciągłym, albo cały czas świeci słabo, a jak ktoś idzie to świeci mocniej.

Np. https://vobmat.pl/pl/p/Lampa-solarna-Courtyard-6W16W/82

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś rodzice mieli kury,
Nie ocieplali kurnika, nie ocieplali ... a kury wypuszczane na powietrze wydawały się szczęśliwe.
Fakt, jajka znosiły sezonowo.
 
Moje kury mają wybieg może większy niż niejeden tu panicz z postawionym na nim domem Także warunki mają ok i o szczęście się nie obawiam
Siedzą na zewnątrz ile chcą ale jak robi się szaro to pakują się do kurnika. I wtedy podobno dobrze zapalić im światło, dla poprawy komfortu właśnie

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Marko33 napisał:

Moje kury mają wybieg może większy niż niejeden tu panicz z postawionym na nim domem emoji23.png Także warunki mają ok i o szczęście się nie obawiam emoji23.png
Siedzą na zewnątrz ile chcą ale jak robi się szaro to pakują się do kurnika. I wtedy podobno dobrze zapalić im światło, dla poprawy komfortu właśnie
 

Nie wydaje mi się , ale może jako sztuczny księżyc ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się , ale może jako sztuczny księżyc ...
Ma to jakiś związek z pozornym wydłużeniem dnia i owocuje w jajca
5051b4982ae5237ff3b87e230263bbda.jpg

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/25/2021 at 7:49 PM, Marko33 said:

Ma to jakiś związek z pozornym wydłużeniem dnia i owocuje w jajca emoji23.png
5051b4982ae5237ff3b87e230263bbda.jpg

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Światło rzeczywiście może działać poprzez wpływ na układ hormonalny. Nie czytałem nic o tym, ale założyłbym, że święcenie przez całą noc nie będzie dobre. Świeć powiedzmy od 5-6 do 21. Najlepiej doczytaj co fachowcy o tym piszą, bo kura też potrzebuje się porządnie przespać (właściwie to jej mózg).

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.