Skocz do zawartości

Grill gazowy - na co zwrócić uwage


Chalek

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, Oscar_ napisał(a):

Dzięki. Ten mi się podoba 👍

No to jeszcze napiszę co ma szwagier i jego uwagi. Używa od dwóch lat takiego https://decofire.pl/grill-gazowy-landmann-triton-maxx-pts-4-1-czarny-z-palnikiem-na-podczerwien-12968

Mówi, że ma mieszane uczucia. Generalnie jest zadowolony, ale ma parę uwag. Piszę to, żebyś zwrócił uwagę przy swoim wyborze i niektóre rzeczy mogą dla Ciebie być nieistotne. 

1.  Kiepskie kółka i po nierównej powierzchni źle się przestawia 

2. Po dwóch latach zaczął lekko rdzę łapać, ale nie zawsze był pod dachem

3. Temperatura tylko 350 stopni, ogólnie jest ok., ale do steków jednak byłoby dobrze mieć 400

4. Uważa, że dodatkowy palnik jest zbędny, tylko raz skorzystał jak nie było prądu w domu (podczas imprez nigdy). 

To chyba tyle. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, janusz napisał(a):

No to jeszcze napiszę co ma szwagier i jego uwagi. Używa od dwóch lat takiego https://decofire.pl/grill-gazowy-landmann-triton-maxx-pts-4-1-czarny-z-palnikiem-na-podczerwien-12968

Mówi, że ma mieszane uczucia. Generalnie jest zadowolony, ale ma parę uwag. Piszę to, żebyś zwrócił uwagę przy swoim wyborze i niektóre rzeczy mogą dla Ciebie być nieistotne. 

1.  Kiepskie kółka i po nierównej powierzchni źle się przestawia 

2. Po dwóch latach zaczął lekko rdzę łapać, ale nie zawsze był pod dachem

3. Temperatura tylko 350 stopni, ogólnie jest ok., ale do steków jednak byłoby dobrze mieć 400

4. Uważa, że dodatkowy palnik jest zbędny, tylko raz skorzystał jak nie było prądu w domu (podczas imprez nigdy). 

To chyba tyle. 

Cenne uwagi, natomiast trzeba zwrócić uwagę na to iż Landmann to półka niżej od campingaz 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Oscar_ napisał(a):

Dzięki. Ten mi się podoba 👍

Nie zapomnij dokupić sobie reduktora do gazu i kawałka węża do podłączenia. 

Myślę że będziesz zadowolony, nie jest to co prawda Broil ani Weber, natomiast jest to solidny sprzęt z długą gwarancją na palniki 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 4thelement napisał(a):

Nie zapomnij dokupić sobie reduktora do gazu i kawałka węża do podłączenia. 

Myślę że będziesz zadowolony, nie jest to co prawda Broil ani Weber, natomiast jest to solidny sprzęt z długą gwarancją na palniki 

Tak,dzięki.
Butle mam 11 ale myślę czy nie kupić takiej 8 kg. Ładnie wygląda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Oscar_ napisał(a):

Tak,dzięki.
Butle mam 11 ale myślę czy nie kupić takiej 8 kg. Ładnie wygląda ;)

 

Myślisz o Nano?

Jest dodatkowo lekka, bo plastikowa. Ale potrzebny inny reduktor (click on), Gaz jest droższy, no i najgorzej z dostępnością - bywa, że muszę objechać 3-4 stacje bp aby trafić na taką gdzie mają nabite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, open napisał(a):

 

Myślisz o Nano?

Jest dodatkowo lekka, bo plastikowa. Ale potrzebny inny reduktor (click on), Gaz jest droższy, no i najgorzej z dostępnością - bywa, że muszę objechać 3-4 stacje bp aby trafić na taką gdzie mają nabite.

Hmmm to chyba nie ma w takim razie sensu bo jak  znam życie gaz będzie potrzebny na już w jakąś sobotę godzinę przed grilowaniem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Oscar_ napisał(a):

Hmmm to chyba nie ma w takim razie sensu bo jak  znam życie gaz będzie potrzebny na już w jakąś sobotę godzinę przed grilowaniem ;) 

 

Wczoraj wymieniłem na 4 stacji, Warszawa i okolice.

Możesz pomyśleć też nad pokrowcem i nawet metalowa będzie dobrze wyglądać.

 

Jeszcze jedna zaleta Nano to to, że jest tam sam propan - poczytaj o różnicach w mieszankach.

Np. https://decofire.pl/blog/butla-gazowa-do-grilla

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za porady. Zmówiłem właśnie taki jak niżej. Po majówce zdam relację jak się sprawuje. Sam jestem ciekaw. Od kilku lat korzystam z węglowego webera który muszę przyznać jest wytrzymały w porównaniu z kilkoma no name które się przewinęły.

 

https://www.mediaexpert.pl/dom-i-ogrod/grille/grille-gazowe/grill-gazowy-campingaz-classic-wld-seria-3?gclid=CjwKCAjw9J2iBhBPEiwAErwpeSwS3dVi-EolOxJdt_SanD-OSqJSuVgPMrKxsKvm-6K-MOG3tnBSuRoCudUQAvD_BwE

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2022 o 08:28, 4thelement napisał(a):

Ze swojego, niemałego doświadczenia, mogę z czystym sumieniem polecić broil Kinga, przy czym nie patrz na model BK 310 bo cena nie jest adekwatna do jakości. 

Spójrz na Royala albo Crowna - wystarczające modele. 

Na co zwracam uwagę - nie kupuj jako pierwszego gazowca czegoś najtańszego, zrazisz się do gazowca dzięki ogromnym różnicom. 

Z pozostałych marek wartych zastanowienia to Campogaz oraz Landmann. 

Różnice między Broil Kingiem a pozostałymi dwoma markami :

Gwarancja - 10lat na obudowę palnika górną i dolną, 5lat na całą resztę. 

Pozostali producenci dają 3 lata gwarancji. 

Kolejną różnicą jest budowa osłon palników oraz budow@ rusztów. 

Dobrze przygotowany grill będzie Ci służył długo. 

 

Nie wypowiem się na temat Webera - węglowki robią bardzo solidne, natomiast jak z gazowcami wypadają na tle broila to nie wiem 

warto ?

https://www.euro.com.pl/grille-ogrodowe-1/broil-king-crown-classic-410.bhtml?from=ceneo&p=3099.00&cr=1&t=20230425-2005&utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=7441a280-915a-533f-e248-5ecf94772376

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2023 o 14:07, Napoleon napisał(a):

Aż mnie dziw bierze, że ani razu nie padło słowo Napoleon. Ktoś narzekał że 350st.C max. W napoleonie 400st.C w 9 minut.

Za reklamę dziękujemy. Polecamy reklamować się za pośrednictwem innych źródeł, a tutaj stosujemy się do regulaminu forum. 

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dołączyłem do grona posiadaczy grilli gazowych. Po rozmowie ze znajomym finalnie nastawiałem się na zakup 2-palnikowego jako optymalnej opcji w codziennym użyciu dla 4-osobowej rodziny. Trafiłem w Leroy Merlin fajny zestaw z żeliwnymi rusztem plus ta płyta do steków/warzyw. Całość za ok. 1500 zł. Wykonanie bardzo fajne, w dotyku w porównaniu z podobnymi grillami wypadał lepiej. Już byłem na tak, a tu nagle okazało się, ze obok stoi taki sam 3-palnikowy w promocji z 1700 na niecałe 1100 zł. Pojutrze pierwszy test. Grill marki własnej LM, ale wykonanie bardzo na plus.

https://m.leroymerlin.pl/relaks-w-ogrodzie/grille-i-akcesoria/grille-gazowe/grill-gazowy-3-pal-10-5kw-kenton-naterial,p441115,l195.html

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o trzymanie butli z gazem w grillu w trakcie grillowania. Z jednej strony mam w szafce pod grillem przygotowane miejsce na butle, dodatkowo taca ociekająca od strony butli ma podwójne dno a w instrukcji pisze, ze butla ma być z boku grilla w trakcie pracy. Jednocześnie dzisiaj widziałem jakiś filmik z poradami dot. wyboru grilla i tam gość mówi, ze butla w środku, pokazał na przykładzie jakiegoś urządzenia ze średniej polki a tam konstrukcyjnie podobnie jak u mnie, a nawet taca ociekacza zwykła a nie podwójna. Jak to jest, jedne firmy po prostu załatwiają jakiś certyfikat i dlatego w ich grillach można a to kosztuje, czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, spad napisał(a):

Pytanie o trzymanie butli z gazem w grillu w trakcie grillowania. Z jednej strony mam w szafce pod grillem przygotowane miejsce na butle, dodatkowo taca ociekająca od strony butli ma podwójne dno a w instrukcji pisze, ze butla ma być z boku grilla w trakcie pracy. Jednocześnie dzisiaj widziałem jakiś filmik z poradami dot. wyboru grilla i tam gość mówi, ze butla w środku, pokazał na przykładzie jakiegoś urządzenia ze średniej polki a tam konstrukcyjnie podobnie jak u mnie, a nawet taca ociekacza zwykła a nie podwójna. Jak to jest, jedne firmy po prostu załatwiają jakiś certyfikat i dlatego w ich grillach można a to kosztuje, czy coś innego?

Żaden naterial nie dopuszcza trzymania butli w trakcie grillowania. Zerknij do instrukcji, tam masz wszystko. 

Broil i Weber na pewno spełnia wymogi. Campi też chyba, landan raczej nie. 

Na kentona była kiedyś akcja serwisowa. 

Ogólnie nie jest zły, rdzewieje pomimo malowania. 

Na pierwszy grill będziesz zadowolony ale za 3,4 lata będziesz szukał kolejnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, 4thelement napisał(a):

Żaden naterial nie dopuszcza trzymania butli w trakcie grillowania. Zerknij do instrukcji, tam masz wszystko. 

Broil i Weber na pewno spełnia wymogi. Campi też chyba, landan raczej nie. 

 

Możesz przetłumaczyć na polski?

 

Lata temu jak się interesowałem to tylko producenci droższych konstrukcji (np. Twój kochany BroilKing) reklamowali się, że butla mieści się w szafce pod grillem. Nie wczytywałem się w instrukcje i nie wnikałem, czy również podczas grilowania można ją tam trzymać.
W tanich, marketowych konstrukcjach zawsze była informacja, że butla ma stać na zewnątrz.
I tak też używam w swoim - możliwość kapnięcia tłuszczu to jedno, drugie to sama temperatura tej części może być niebezpieczna - jak nie dla butli to np. dla węża zasilającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, open napisał(a):

 

Możesz przetłumaczyć na polski?

 

Lata temu jak się interesowałem to tylko producenci droższych konstrukcji (np. Twój kochany BroilKing) reklamowali się, że butla mieści się w szafce pod grillem. Nie wczytywałem się w instrukcje i nie wnikałem, czy również podczas grilowania można ją tam trzymać.
W tanich, marketowych konstrukcjach zawsze była informacja, że butla ma stać na zewnątrz.
I tak też używam w swoim - możliwość kapnięcia tłuszczu to jedno, drugie to sama temperatura tej części może być niebezpieczna - jak nie dla butli to np. dla węża zasilającego.

1.nie,broil king nie jest moim ulubionym producentem grilli natomiast pomiędzy nim (za wyjątkiem Webera bo to ta sama półka) nie ma nic co stoi na tym samym poziomie jakościowym 

2.glownym problemem butli wewnątrz grilla jest temperatura 

I nawet taki Broil bk320 nie ma aprbaty technicznej do trzymania butli wewnatrz w trakcie grillowania. Chodzi o odizolowanie źródła ciepła jakim jest palnik od magazynu paliwa jakim jest butla 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden naterial nie dopuszcza trzymania butli w trakcie grillowania. Zerknij do instrukcji, tam masz wszystko. 
Broil i Weber na pewno spełnia wymogi. Campi też chyba, landan raczej nie. 
Na kentona była kiedyś akcja serwisowa. 
Ogólnie nie jest zły, rdzewieje pomimo malowania. 
Na pierwszy grill będziesz zadowolony ale za 3,4 lata będziesz szukał kolejnego

Dzięki za info. Choć sami w tej instrukcji mieszają, raz, ze butla z boku. A na innym zdjęciu pokazują, żeby sprawdzić szczelność połączenia butli i wskazali, ze jest w szafce. Tak czy inaczej dziwiło mnie to, ze gość na filmiku pokazywał jakiś super grill z butlą w środku w trakcie palenia a tam pomiędzy butla a paleniskiem była tylko zwykła taca ociekowa. Wiec nawet w tym moim taca wyglada lepiej. No tak czy inaczej wyciągnięcie butli to żaden problem a pewnie finalnie jak ustawie sobie grilla docelowo to tez butle postawie definitywnie obok.
Jezeli przeżyje cztery lata a mi samo grillowanie na gazie podejdzie to bez marudzenia kupię coś bardziej markowego.
Dzisiaj był pierwszy grill, czas przygotowania na duży plus, kilka minut w porównaniu z rozpalaniem węgla w kuflu na duży plus. Natomiast ilość elementów do czyszczenia w porównaniu z grillem betonowym, gdzie tylko kratka do zmywarki to jednak minus. Choć dzisiaj nie wypalałem syfu na koniec, może to sporo zmieni w czasie spędzonym na czyszczenie gazowca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, spad napisał(a):


Dzięki za info. Choć sami w tej instrukcji mieszają, raz, ze butla z boku. A na innym zdjęciu pokazują, żeby sprawdzić szczelność połączenia butli i wskazali, ze jest w szafce. Tak czy inaczej dziwiło mnie to, ze gość na filmiku pokazywał jakiś super grill z butlą w środku w trakcie palenia a tam pomiędzy butla a paleniskiem była tylko zwykła taca ociekowa. Wiec nawet w tym moim taca wyglada lepiej. No tak czy inaczej wyciągnięcie butli to żaden problem a pewnie finalnie jak ustawie sobie grilla docelowo to tez butle postawie definitywnie obok.
Jezeli przeżyje cztery lata a mi samo grillowanie na gazie podejdzie to bez marudzenia kupię coś bardziej markowego.
Dzisiaj był pierwszy grill, czas przygotowania na duży plus, kilka minut w porównaniu z rozpalaniem węgla w kuflu na duży plus. Natomiast ilość elementów do czyszczenia w porównaniu z grillem betonowym, gdzie tylko kratka do zmywarki to jednak minus. Choć dzisiaj nie wypalałem syfu na koniec, może to sporo zmieni w czasie spędzonym na czyszczenie gazowca.

Tam masz o ile się nie mylę emalie na rusztach więc z tym wypalaniem nie jest zły pomysł. 

Na przyszłość, LM dysponuje katalogiem części zamiennych dostępnych w magazynie centralnym w 🇫🇷, potrzebować do tego będziesz kodu EAN więc za wczasu zrób sobie zdjęcie 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, 4thelement napisał(a):

Tam masz o ile się nie mylę emalie na rusztach więc z tym wypalaniem nie jest zły pomysł. 

Na przyszłość, LM dysponuje katalogiem części zamiennych dostępnych w magazynie centralnym w 🇫🇷, potrzebować do tego będziesz kodu EAN więc za wczasu zrób sobie zdjęcie 

O co chodzi z tym wypalaniem.

Mam drugi sezon campingaza ls 3 classic  i nigdy nie wypalałem. Ze 2x myłem w zmywarce. Ale ruszta to nawet nie ruszyła więc poszło klasyczne atakowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Chalek napisał(a):

O co chodzi z tym wypalaniem.

Mam drugi sezon campingaza ls 3 classic  i nigdy nie wypalałem. Ze 2x myłem w zmywarce. Ale ruszta to nawet nie ruszyła więc poszło klasyczne atakowanie.

Czyszczenie katalityczne

Tak to chyba się nazywa 

Ponoć się da ale nie testowalen 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trzymam butlę pod grillem w czasie grillowania. Nic się nie grzeje, jest OK. Trzeba po prostu sprawdzić.

 

Grille malowane proszkowo pod chmurką rdzewieją - 3-4 sezony i pewnie będą dziury. Najlepiej je trzymać w garażu. U mnie ruda zżera aromatyzery (blacha nad palnikiem) i wszystko, co jest obok palnika. W większej odległości ruda też atakuje, ale mniej. Pewnie jeszcze 2-3 lata i będzie śmietnik.

 

Pewnie są jakieś jakościowe modele, które są z nierdzewki, ale raczej kilka tysi kosztują, a nie tysiąc z groszami.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2023 o 17:23, 4thelement napisał(a):

1.nie,broil king nie jest moim ulubionym producentem grilli natomiast pomiędzy nim (za wyjątkiem Webera bo to ta sama półka) nie ma nic co stoi na tym samym poziomie jakościowym 

2.glownym problemem butli wewnątrz grilla jest temperatura 

I nawet taki Broil bk320 nie ma aprbaty technicznej do trzymania butli wewnatrz w trakcie grillowania. Chodzi o odizolowanie źródła ciepła jakim jest palnik od magazynu paliwa jakim jest butla 

 

Hej handlowiec BK, dobra promo ???

 

https://www.pepper.pl/promocje/grill-gazowy-broil-king-crown-classic-410-673083

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kro napisał(a):

Sam korzystam z grilla węglowego marketowego oraz weglowego Webera i za każdym razem śmierdzę po kilku minutach, ubrania do prania

Jest zima, to musi być zimno. Taki mamy klimat 😉

7 godzin temu, kro napisał(a):

Do tego rozpalanie grilla, dorzucanie towaru do paleniska, chuchanie, dmuchanie,rozpałka, zalewanie bo się pali etc

Polecam starter (komin) do rozpalania. Proste i bez wysiłku. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku kupiłem gazowy grill Activia. Całe życie było jedzone z węglowego. Pierwsze co to wiadomo rozpalanie, chwila moment i grill nagrzany. 
Druga rzecz że kiełbasa szybciej się robi, mięso nie jest tak wysuszone jak z węglowego.
A co do dymu też jest od palącego się tłuszczu ale znacznie mniej. 
Można kupić wiórki dębowe do grilla.  
Dla mnie gdzie grill jest odpalany tylko w weekendy same plusy. 
Rach ciach i kiełbasa gotowa, brak długiego przygotowywania się do grilla i brak popiołu. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kro napisał(a):

Cześć Panowie,

 

 

 

Dlaczego nikt nie wymienił marki Napoleon jako powaznego rywala Broil Kinga,Webera,Campingaza? Seria Napoleon Freestyle czy Rogue, mniejsze modele są przystępne cenowo. 2-3.5k. 

 

Sam myślę nad seria Rogue 425 z palnikiem bocznym na podczerwień i rożnem. Fakt, 7k ale wciąż się zastanawiam czy dobrze zrobię, kupując go. Kilkanaście grillowan w ciągu roku, po min. 6-7 osób, nawet do 18maks....

 

Nie, nie jestem sprzedawca grilli oraz nie płacą mi za reklamę.

 

 

 

Weber,Broil King czy Napoleon. Półka premium, ale z tego co przeglądam oferty od kilku tygodni to Napoleon biję konkurencję na głowę pod wieloma względami. Palniki, akcesoria, moc, wygląd,tylko nie wiem jak z jakością materiałów bo nie widziałem go na oczy. 

 

Sam korzystam z grilla węglowego marketowego oraz weglowego Webera i za każdym razem śmierdzę po kilku minutach, ubrania do prania. No trochę denerwujące. Do tego rozpalanie grilla, dorzucanie towaru do paleniska, chuchanie, dmuchanie,rozpałka, zalewanie bo się pali etc. 

 

 

 

 

 

Jak jedzenie z grilla gazowego, chodzi mi o smak,lepsze,gorsze? Do zauważania roznica? Jak znajomi i ich reakcja, jeśli nie korzystali z gazówki wcześniej? Korzystał ktoś z wedzqrni przystosowanej do grilla gazowego? Jeśli tak, to jak wyszło i jak pachniało?

 

No niestety, dymu i zapachu nic nie zastąpi, więc tak czy owak grill węglowy zostanie i będzie rozpalany od święta. 

 

 

 

 

 

Nie wydaje mi się, że kupno grilla za 2-3k marketowego czy jakiejś mniej znanej firmy robi robotę bo w przeciągu 2 lat wszystko zaczyna rdzewieć, odkształcać się jak piszą wyżej. Wyglada to niechlujnie, jednak wolę mieć wszystko zadbane,ladne,sprawne,dlatego myślę  o premium sprzęcie, nierdzewka,odlew aluminium etc.  na te 8-10lat, co prawda,za dużą kasę. Zobaczy się 

 

 

 

 

 

 

 

 

Te, Napoleon 

Uparty ty jesteś 

 

Ale odpowiem 

Może dlatego że nikt nie będzie wydawal tyle hajsu na byle szajs 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że nie ma co wydawać dużych pieniędzy na taki grill. Mam porównanie grilla za 7 tysięcy a grilla za 1200zł. Kiełbasa taka sama wychodzi 😄 Jakość wykonania grilla podobna, myślę, że tutaj te drogie to chodzi o markę Broil King i te inne drogie. Ja mam z Allegro za 1200zł i uważam, że to dobrze wydana kasa. Nie jestem skąpy, ale bardziej uważam się za świadomego konsumenta.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jacek2 napisał(a):

Uwaga na grille z Leroy Merlin , do których części zapasowe są nie do kupienia. Mój przypadek z grillem tam kupionym Naterial -Kenton . Przed zakupem pytajcie jak z dostępem do części po okresie gwarancyjnym . 

Dziwne, swego czasu istniała platforma połączona bezpośrednio z centralą Adeo, gdzie na podstawie kodu ean można było sprawdzić stan części zamiennych jak i cenę podaną w €. 

Wyślij mi na pw kod ean jeśli posiadasz-powinien być na fv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.