Skocz do zawartości

rejestracja samochodu online


FrugOs

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, FrugOs napisał:

Złożyłem w czwartek wniosek o rejestrację auta - wypełniłem wniosek, załączyłem skan dowodu, karty pojazdu, faktury zakupu, dokonałem płatności online. Procedura łatwa, szybka, przyjemna. Parę kliknięć i gotowe. Normalnie XXI wiek!

 

Wniosek radośnie wisi jako kompletny, bez uwag.

 

image.png.d7ec88966ecd759135398d814ce29e6d.png

 

Spodziewałem się zaproszenia za jakiś czas do urzędu po odbiór nowego dowodu, ale przed chwilą dzwoniła miła pani z zaproszeniem z ww dokumentami do urzędu. Powiedziała, że wszystko się zgadza tylko teraz ona potrzebuje oryginały oraz podpisany osobiście przeze mnie wniosek. Powiedziałem, że wniosek przecież podpisałem (podpisem kwalifikowanym), więc po cóż robić to ponownie a także, że przecież wysłałem skany wszystkich papierów - odparła, że jest jak jest i ona nic nie poradzi. Jutro idę więc do urzędu z tymi wszystkimi papierami :lol:

 

Procedura rejestracji auta przez Internet w Polsce jest łatwa, szybka i przyjemna oraz kompletnie bezużyteczna :hehe:

 

 

Oj mialem na hp napisac o tym tylko o platformie Udetu.

 

A co do Ciebie to nie badz taki cwany ...  urzędnik i tak wszystko musi wklepac osobiście tak aby sie nie okazało ze jest zbędny :)

 

Internety internetami a urzedy urzedami 

:) to nie banki ze sie robi apke i 3 tysiace osob zwalnia i placowki zamyka :)

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz robić cuda na kiju, podpisywać wnioski elektronicznie, ale czy podpisałeś skany za zgodność z oryginałem?

Jak nie podpisałeś to leżysz.

Jak podpisałeś, to też leżysz, bo czy aby na pewno miałeś do tego prawo?

Witamy w objęciach administracji. :hehe:

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, FrugOs napisał:

Złożyłem w czwartek wniosek o rejestrację auta - wypełniłem wniosek, załączyłem skan dowodu, karty pojazdu, faktury zakupu, dokonałem płatności online. Procedura łatwa, szybka, przyjemna. Parę kliknięć i gotowe. Normalnie XXI wiek!

 

Wniosek radośnie wisi jako kompletny, bez uwag.

 

image.png.d7ec88966ecd759135398d814ce29e6d.png

 

Spodziewałem się zaproszenia za jakiś czas do urzędu po odbiór nowego dowodu, ale przed chwilą dzwoniła miła pani z zaproszeniem z ww dokumentami do urzędu. Powiedziała, że wszystko się zgadza tylko teraz ona potrzebuje oryginały oraz podpisany osobiście przeze mnie wniosek. Powiedziałem, że wniosek przecież podpisałem (podpisem kwalifikowanym), więc po cóż robić to ponownie a także, że przecież wysłałem skany wszystkich papierów - odparła, że jest jak jest i ona nic nie poradzi. Jutro idę więc do urzędu z tymi wszystkimi papierami :lol:

 

Procedura rejestracji auta przez Internet w Polsce jest łatwa, szybka i przyjemna oraz kompletnie bezużyteczna :hehe:

 

 

Przez internet to można złożyć informacje o zbyciu pojazdu albo nabyciu (ale bez rejestracji), a do rejestracji potrzeba oryginału dowodu zakupu czy homologacji, potwierdzonych przez przyjmującego urzędnika.

Edytowane przez dobromir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypełnilem wniosek o rejestrację- zanim urząd zadzwonił - auto miałem już zarejestrowane w sposób standardowy a 30 dni już dawno minęło.

to samo zrobiłem przy zbyciu - zanim urząd zadzwonił że ma taki wniosek - wszystko było już załatwione w standardowej formie.

 

życzę powiedzenia  ;) może tylko u mnie na wsi tak wolno to działa :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dobromir napisał:

Przez internet to można złożyć informacje o zbyciu pojazdu albo nabyciu (ale bez rejestracji), a do rejestracji potrzeba oryginału dowodu zakupu czy homologacji, potwierdzonych przez przyjmującego urzędnika.

 

Dlaczego zatem udostępniają taką usługę?

Płacę zbożem za logiczną odpowiedź :hehe:

 

5 godzin temu, ZUBERTO napisał:

Możesz robić cuda na kiju, podpisywać wnioski elektronicznie, ale czy podpisałeś skany za zgodność z oryginałem?

Jak nie podpisałeś to leżysz.

Jak podpisałeś, to też leżysz, bo czy aby na pewno miałeś do tego prawo?

Witamy w objęciach administracji. :hehe:

 

:bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik:

:bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik:

:bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik:

:bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, FrugOs napisał:

 

Dlaczego zatem udostępniają taką usługę?

Płacę zbożem za logiczną odpowiedź :hehe:

 

 

:bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik:

:bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik:

:bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik:

:bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik::bzik:

 

Ale czego nie rozumiesz? Możliwość zgłoszenia przez internet zbycia jest po to aby zgłosić fakt o tym i nie ponosić odpowiedzialności za nowego kupującego (np radary) albo nie narazić się na karę za nie przerejestrowanie w ciągu 30 dni od zakupu (teraz 60 dni), na zgłoszenie zakupu też masz 30 dni (obecnie 60 dni) bo np ktoś może kupić ale nie rejestruje tylko sprzedaje dalej, w tych przypadkach można to zrobić przez internet bo wystarczy zgłoszenie i skan dokumentu zakupu-sprzedaży. A jeśli chcesz zarejestrować na siebie samochód to musisz przyjść bo urzędnik  musi sprawdzić, że Ty to Ty i musi widzieć oryginał umowy lub faktury i własnoręcznie potwierdzić za zgodność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dobromir napisał:

A jeśli chcesz zarejestrować na siebie samochód to musisz przyjść bo urzędnik  musi sprawdzić, że Ty to Ty i musi widzieć oryginał umowy lub faktury i własnoręcznie potwierdzić za zgodność.

 

To raczej Ty nie rozumiesz kolego, że istnieje oficjalna strona PWPW z usługą rejestracji samochodów online, która jak się okazuje działa tylko teoretycznie i właśnie o tym jest ten wątek :hehe:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, FrugOs napisał:

 

To raczej Ty nie rozumiesz kolego, że istnieje oficjalna strona PWPW z usługą rejestracji samochodów online, która jak się okazuje działa tylko teoretycznie i właśnie o tym jest ten wątek :hehe:

No to zarejestruj 😆. Ja ci piszę jak jest w praktyce a Ty rób jak chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, dobromir napisał:

No to zarejestruj 😆. Ja ci piszę jak jest w praktyce a Ty rób jak chcesz.

 

Dziękuję, że napisałeś mi jak jest w praktyce w wątku w którym napisałem jak jest w praktyce :hehe: To niezwykle cenne info ;] 

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodziłem dokładnie przez to samo w ubiegłym roku. Jeszcze urzędnik miał pretensje do mnie i pytał czemu zrobiłem to przez platformę PWPW. Więc mu odpowiedziałem "bo mogłem".

Jak trochę ochłonął to zaczął tłumaczyć, że rząd wymyśli tą platformę, ale nie zwolnił urzędników z posiadania wszystkich wniosków i dokumentów w formie papierowej. A niestety on na tej platformie widzi jakie dokumenty załączyłem, ale nie może ich ani podejrzeć ani tym bardziej wydrukować.

  • Haha 2
  • Skonfundowany 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, blackfun napisał:

on na tej platformie widzi jakie dokumenty załączyłem, ale nie może ich ani podejrzeć ani tym bardziej wydrukować.

 

Umarłem :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/14/2022 at 11:44 AM, FrugOs said:

Złożyłem w czwartek wniosek o rejestrację auta - wypełniłem wniosek, załączyłem skan dowodu, karty pojazdu, faktury zakupu, dokonałem płatności online. Procedura łatwa, szybka, przyjemna. Parę kliknięć i gotowe. Normalnie XXI wiek!

 

Wniosek radośnie wisi jako kompletny, bez uwag.

 

image.png.d7ec88966ecd759135398d814ce29e6d.png

 

Spodziewałem się zaproszenia za jakiś czas do urzędu po odbiór nowego dowodu, ale przed chwilą dzwoniła miła pani z zaproszeniem z ww dokumentami do urzędu. Powiedziała, że wszystko się zgadza tylko teraz ona potrzebuje oryginały oraz podpisany osobiście przeze mnie wniosek. Powiedziałem, że wniosek przecież podpisałem (podpisem kwalifikowanym), więc po cóż robić to ponownie a także, że przecież wysłałem skany wszystkich papierów - odparła, że jest jak jest i ona nic nie poradzi. Jutro idę więc do urzędu z tymi wszystkimi papierami :lol:

 

Procedura rejestracji auta przez Internet w Polsce jest łatwa, szybka i przyjemna oraz kompletnie bezużyteczna :hehe:

 

Ale to nie tylko w Polsce. Papier musi być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 14.03.2022 o 21:17, dobromir napisał:

Ale czego nie rozumiesz? Możliwość zgłoszenia przez internet zbycia jest po to aby zgłosić fakt o tym i nie ponosić odpowiedzialności za nowego kupującego (np radary) albo nie narazić się na karę za nie przerejestrowanie w ciągu 30 dni od zakupu (teraz 60 dni), na zgłoszenie zakupu też masz 30 dni (obecnie 60 dni) bo np ktoś może kupić ale nie rejestruje tylko sprzedaje dalej, w tych przypadkach można to zrobić przez internet bo wystarczy zgłoszenie i skan dokumentu zakupu-sprzedaży. A jeśli chcesz zarejestrować na siebie samochód to musisz przyjść bo urzędnik  musi sprawdzić, że Ty to Ty i musi widzieć oryginał umowy lub faktury i własnoręcznie potwierdzić za zgodność.

 

Za nie przerej. w ciągu 30 dni jest kara? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.