Skocz do zawartości

Nasiona trawy


bizz

Rekomendowane odpowiedzi

Macie sprawdzone źródło? Muszę trochę zagęścić, jestem po pierwszym koszeniu i wertykulacji, wtorek/środa ma padać więc idealnie żeby dosiać trochę - na Allegro ofert mnogo. 

Coś sprawdzonego polecicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie sprawdzone źródło? Muszę trochę zagęścić, jestem po pierwszym koszeniu i wertykulacji, wtorek/środa ma padać więc idealnie żeby dosiać trochę - na Allegro ofert mnogo. 
Coś sprawdzonego polecicie?
Jest na FB grupa Trawnik Ozdobny, lekko zalatująca religia na temat trawników. Założycielem grupy jest jakiś koleś, który prowadzi pod to biznes i sprzedaje najlepsza mieszankę, taka, że Ci psychofani są zachwyceni. Zobacz na www.trwanikzodobny.pl , z tego co kojarzę, jest tylko jeden rodzaj w ofercie.

Ja osobiście trawy z Iławy kupowałem. Z rada znajomego, którego mama pracuje w branży to najważniejsze żeby data produkcji nasion nie przekraczała pół roku. Na każdej paczkę masz kiedy wyprodukowano.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, spad napisał:

Jest na FB grupa Trawnik Ozdobny, lekko zalatująca religia na temat trawników. Założycielem grupy jest jakiś koleś, który prowadzi pod to biznes i sprzedaje najlepsza mieszankę, taka, że Ci psychofani są zachwyceni. Zobacz na www.trwanikzodobny.pl , z tego co kojarzę, jest tylko jeden rodzaj w ofercie.

Ja osobiście trawy z Iławy kupowałem. Z rada znajomego, którego mama pracuje w branży to najważniejsze żeby data produkcji nasion nie przekraczała pół roku. Na każdej paczkę masz kiedy wyprodukowano.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

 

 

Tak, znam tą grupę. Problem w tym że ta mieszanka kosztuje 260 zł za 5 kg, a regularna cena innych producentów na Allegro to okolice 60-90 zł za 5 kg. 

 

Tak więc szukam polecenia tutaj - dzięki za wskazówkę co do daty, nie patrzyłem do tej pory a pewnie jest w tym sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, rwIcIk napisał:

Nie wiem jak teraz, ale kiedyś kupowało się Trawy z Iławy.

 

ja wlasnie te kupowalem, sa dostepne w castoramie, wiec mozna miec je od reki :)

nie mam porownania z innymi, ale te z Ilawy wyrosly u mnie na dzialce i rosna nadal, wiec zakladam, ze sa w porzadku :P
 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, bizz napisał:

Macie sprawdzone źródło? Muszę trochę zagęścić, jestem po pierwszym koszeniu i wertykulacji, wtorek/środa ma padać więc idealnie żeby dosiać trochę - na Allegro ofert mnogo. 

Coś sprawdzonego polecicie?

ja mam herculesa i jest ok w porównaniu do najtańszej z marketu ;]

https://allegro.pl/oferta/herkules-superwytrzymala-mieszanka-traw-5kg-10228670361?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=desc-yes&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_dio_ogrod_pla_ss&ev_adgr=ogrod&ev_campaign_id=15231253834&gclid=CjwKCAjwloCSBhAeEiwA3hVo_dWGfnRDVBZrnblOYRSjA9rg8nK4Bgc1pK-FvBiBxvU2-OZLlxeHGRoCFcYQAvD_BwE

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bielaPL napisał:

 

Dzięki, już wczoraj zamówiłem - zobaczyłem po ilości zakupów i wziąłem jakąś popularną, trochę nawozu, zobaczymy. Wszystko będzie lepsze niż to siano co jest teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, bizz napisał:

Macie sprawdzone źródło? Muszę trochę zagęścić, jestem po pierwszym koszeniu i wertykulacji, wtorek/środa ma padać więc idealnie żeby dosiać trochę - na Allegro ofert mnogo. 

Coś sprawdzonego polecicie?

Hmm, skoro dosiewasz to najlepiej użyć tej samej mieszanki, bo będzie różnica.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, bizz napisał:

 

Po 10 latach ten dosiew;)

Nie ważne.

Ja mam z rolki trawę 8letnią i raz dostałem co innego to było widać. Inny kolor, nawet potrafi gęstością się różnić.

Jak nie wiesz co masz to sypiesz inną ale lepiej kupić na zapas przy wysiewie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2022 o 15:04, bizz napisał:

Macie sprawdzone źródło? Muszę trochę zagęścić, jestem po pierwszym koszeniu i wertykulacji, wtorek/środa ma padać więc idealnie żeby dosiać trochę - na Allegro ofert mnogo. 

Coś sprawdzonego polecicie?

 

Podłączę się pod twój wątek.

 

Mam do zwertykulowania trawnik i dosiewkę i nawiezienie.

 

Ile trzeba przewidzieć na ok. 150m2 trawnika ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomo napisał:

 

Podłączę się pod twój wątek.

 

Mam do zwertykulowania trawnik i dosiewkę i nawiezienie.

 

Ile trzeba przewidzieć na ok. 150m2 trawnika ?

 

 

Niech się mądrzejsi wypowiedzą. Ja wziąłem na dosiewkę 5kg trawy na około 300 metrów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sherif napisał:

To zależy. Przed chwilą dosiewałem, wystarczyło mniej niż 0.5kg :phi: (500m2).

 

Ja wziąłem na dosiewkę 5 kilo. Ile dosieję to jeszcze się okaże, najpierw nawóz. W zasadzie to chciałem zrobić jeszcze raz wertykulację ale tym razem na krzyż, pogoda mi trochę przeszkadza. 

Teraz mam wyjście albo rozrzucić nawozu i odczekać dwa tygodnie przed wertykulacją, albo odczekać dwa tygodnie, zrobić wertykulację i dopiero nawieźć. Później poczekać kolejne dwa tygodnie, aeracja i dosiewanie - tak się naczytałem na mądrych forach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bizz napisał:

 

Ja wziąłem na dosiewkę 5 kilo. Ile dosieję to jeszcze się okaże, najpierw nawóz. W zasadzie to chciałem zrobić jeszcze raz wertykulację ale tym razem na krzyż, pogoda mi trochę przeszkadza. 

Teraz mam wyjście albo rozrzucić nawozu i odczekać dwa tygodnie przed wertykulacją, albo odczekać dwa tygodnie, zrobić wertykulację i dopiero nawieźć. Później poczekać kolejne dwa tygodnie, aeracja i dosiewanie - tak się naczytałem na mądrych forach.

Generalnie to nawóz powinno się dawać od razu po wertykulacji. Ja zwykle bezpośrednio po wertykulacji poprawiam trawnik gdzie ma ubytki, czyli dosypuję ziemię, wałuję i jak trzeba dosiewam (punktowo). Dopiero potem (od razu) nawóz i obfite podlanie. Nie powinno się tego robić jak mają być mrozy. Niestety w tym roku już zrobiłem bo było kilka dni pod 18C, krótkie nocne przymrozki nie powinny zaszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sherif napisał:

Generalnie to nawóz powinno się dawać od razu po wertykulacji. Ja zwykle bezpośrednio po wertykulacji poprawiam trawnik gdzie ma ubytki, czyli dosypuję ziemię, wałuję i jak trzeba dosiewam (punktowo). Dopiero potem (od razu) nawóz i obfite podlanie. Nie powinno się tego robić jak mają być mrozy. Niestety w tym roku już zrobiłem bo było kilka dni pod 18C, krótkie nocne przymrozki nie powinny zaszkodzić.

 

Też myślę że te parę dni na minus 3-4 stopnie nie zaszkodzi. Zrobiłem wertykulację w sobotę, ale tylko w jednym kierunku, w uj było tego siana, dlatego chciałem jeszcze polecieć prostopadle. 

No nic, i tak do piątku po południu mam roboty pod kokardę, a później ma być śnieg, więc uznam jakbym cały proces robił od nowa jak tylko zejdzie mrozik. Wertykulacja, nawóz, aeracja, sianie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bizz napisał:

 

Też myślę że te parę dni na minus 3-4 stopnie nie zaszkodzi. Zrobiłem wertykulację w sobotę, ale tylko w jednym kierunku, w uj było tego siana, dlatego chciałem jeszcze polecieć prostopadle. 

No nic, i tak do piątku po południu mam roboty pod kokardę, a później ma być śnieg, więc uznam jakbym cały proces robił od nowa jak tylko zejdzie mrozik. Wertykulacja, nawóz, aeracja, sianie. 

IMHO jak wertykukujesz to aeracje można sobie odpuścić.

Siana u mnie też dużo (12 worów z 500m2), ale to dobrze, zupełnie inaczej trawnik wygląda jak się po zimie te żołte wyczesze +mech wyleci ;). Drugi kierunek wertykulacji to trochę przerost formy imho. Jak masz równy trawnik i dobrze wertykulator ustawisz to raz przejechać wystarczy, ja jeszcze grabiami intensywnie zruszam trawnik i wygrabię resztę co wertykulator pogubi lub ominę.

Mrozik nie powinien przeszkodzić, przerabiałem to już kiedyś, poprostu ładna zieloniutka trawa pojawiła się później.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.