Skocz do zawartości

Wymiana żarówki w panelu sterjącym dmuchawą


TCO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj wieczoram jadac na światłach zauwzyłem że nie świeci mi sie podświetlenie jednego z pokręteł od sterowania dmuchawą,a konkretnie od sterowania temperaturą powietrza czyli pierwszego od lewej strony. Jak to wymienić. Jaka żarówka jest mi tam potrzebna. Najlepiej prosiłbym o dokładną instrukcje jak ją wymienić, bo nie chce niczego popsuc?

pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Demontaż deski rozdzielczej. Wybierz sobie to, co Ci jest potrzebne.

Fajnie, ale mnie to nie ratuje, bo ja nie mam klimy,

> Więcej chyba nie jesteśmy w stanie pomóc.

buu.gif no to będe sie musiał sam powyśilać, nikt z was nie wie jak wyciągnąć ten panel??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fajnie, ale mnie to nie ratuje, bo ja nie mam klimy,

> no to będe sie musiał sam powyśilać, nikt z was nie wie jak

> wyciągnąć ten panel??

Spokojnie, przylecę z roboty, to wieczorem wrzuce te zdjęcia od ręcznego klimolca. Potrzebujesz dostęp do tych dwóch śrubek jak na poniższym zdjęciu zaznaczonych na biało 4zkj8xxiy9vnq6j0.jpg

Do tego potrzbujesz wyciągnąć radyjo (uwaga, nie wiem co sie stanie jeśli nie masz 4cyfrowego kodu radia. Chyba, że nie masz radia. I to nawet lepiej by było. U mnie w każdym razie po ponownym włożeniu nie zażądało kodu, ale nie wiem czy tak jest zawsze) Wiec póki co leć szukaj dwóch długich drutów 2milimetrowych do wsadzenia w te 4 dziurki w radiu. Zdjęcia nie zamieszczam, bo i tak zostałoby usunięte. w każdym razie jak już wepchniesz jeden drut w dwie prawe dziurki drugi w dwie lewe to radio możesz ciagnąć i się wysunie.

A, i módl się jak jesteś wierzący, żeby tam były żarówki a nie diody, bo będzie lutowanko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz tak naprawde, to chodzi mi o wymintowanie 2 elementów, bo pomyślałem sobie że jak już bede robił to zabiezpiecze sobie przed kradzierzą radio jakoś(jeszcze nie wiem jak grinser006.gif, ale jakoś zabezpiecze), wracając do elementów to chodzi mi o te które są zaznaczone na zdjęciu, a radio mam nieoryginalne, i nie potrzebuje kodu.

kopiapict04590bi.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>radio mam nieoryginalne, i nie

> potrzebuje kodu.

A to prościzna. Wyciąg Pan radyjo, totą ramkie i widać te dwie śruby. Gdzieś tu confused.gif walał się taki wątek o ramce pod montaż nieseryjnej radiostacji (może zwolak go namierzy? niewiem.gif)

Aprąpąz tej gwiazdkowej dekoracji zapachami w aucie to są i inne rozwiązania. No chyba że to na nikotynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz skupcie się żołnierzu:

1. yyhhh... ten.... w zasadzie na zdjęciu powyżej to moga być też te dwie zielone śrubki zaraz obok tych białych, ....nie pamiętam za dobrze... więc może na wszelki wypadek rozkręć ta wszystkie cztery pod radiem....czy nie?

2. Poniżej demont popielnika

6a8c98541c6d92f8.jpg

Jak nie masz popielnika tylko zaślepiunek, to tu masz fotę tego zaślepiunku na lewą stronę: na dole dwa cybanty - one chyba muszą wyjść na końcu; na górze dwa cycki wpustowe i na środku jakaś tak zapadka. I teraz myśl jak to wydłubać! Ja bym zaczął od górnej krawędzi, ta zaślepka jest w miare plastyczna (w granicach rozsądku!) de741d5614f1e31c.jpg

3. No i gotowe. dalej nie robił żem, bo nie mam ręcznego klimolca, ale powinieneś dojść do takiego etapu:

8c0e766cc33c7e4b.jpg

iluminałcja

0fd049c71a728b0d.jpg

i potem

6bf40e63982c1937.jpg

czy jakoś tak...

Musisz wykorzystać posiadane informacje o wrogu i jakoś twórczo zastosowac na polu bitwy. Daj znać jakbym się pomylił co do kolejności czy cuś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

W sobote udało mi się wymienić te żarówki, wszystko poszło gładko i zgodnie z planem, przy okazji zayważyłem że stilonek posiada podświetlenie popielniczki, w którym żarówka była oczywście spalona.

Podsumowując

Była to kolejna naprawa która udała sie bez najmniejszych problemów hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

14d469fb94a15ab6m.jpg be9804f41e4adcf5m.jpg 8f5260bc3d56ae63m.jpg e282276792018bebm.jpg a0e1a6ac3762f633m.jpg 03d55d2ace2039f2m.jpg 61507199de420db9m.jpg 5f1810ee340f1f8fm.jpg b00dccfe79df6a49m.jpg 88f6255bec71d218m.jpg 875dd5a74438c2e9m.jpg a00c706515c327dbm.jpg ca3c41d0efd0793am.jpg 93337b43afd987edm.jpg 37467a6d65a81e65m.jpg e37cba4304e38816m.jpg e021a58b4af38531m.jpg ba543484cb7c2293m.jpg 3fdde7ff3e0ca585m.jpg d9e6931dbcf5e4cfm.jpg 4f3b2a050fe71186m.jpg 0f8cd89b5e19d166m.jpg

i u mnie się spaliła... kiedyś ze dwa lata temu wystarczyło postukać a dziś niestety wymienić. Od razu zmieniłem dwie - warto druga świeciła ale była lekko przysmolona. Co do radia widać klucyzki z wieszaka na ubranie. Idealnie pasują.

Aha - tutaj jest manual by kustosz - jakiś tekst

ja tylko tutaj uzupełniłem foto. Nie chciał mi zejść srodkowy regulator/gałka. Ale i bez tego się udało. Obeszło się także bez odpinania radia. Wystarczy tylko wyjąć i potrzymać je na kolanach, zdjąć panel czarny klimy i wł. radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 3 lata później...

Mam problem, zgasło mi podświeltenie kierunku nawiewu ,czyli trzecia gałka licząc od lewej strony. W temacie wszsytko jest super opisane ale w moim stilonie nie ma popielniczki. Próbowałem jakoś zdjąć ta klapkę ale nei udało mi się. Trzeba ją jakoś mocno podważyć ? Nie chciałbym czegos połamać w Fiaciku. Poradzicie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam problem, zgasło mi podświeltenie kierunku nawiewu ,czyli trzecia gałka licząc od lewej strony.

> W temacie wszsytko jest super opisane ale w moim stilonie nie ma popielniczki. Próbowałem

> jakoś zdjąć ta klapkę ale nei udało mi się. Trzeba ją jakoś mocno podważyć ? Nie chciałbym

> czegos połamać w Fiaciku. Poradzicie coś?

zaślepkę targaj śmiało..

dołem w stronę lewarka, jak odskoczy to do góry.

Foty znajdziesz w innych wątkach.

słowa klucze to woltownik, termometr, miejsce na cb

EDYTA

tu ja od "d" strony widać

tu masz zaczepy

278934883-Obraz_9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zaślepkę targaj śmiało..

> dołem w stronę lewarka, jak odskoczy to do góry.

> Foty znajdziesz w innych wątkach.

> słowa klucze to woltownik, termometr, miejsce na cb

> EDYTA

> tu ja od "d" strony widać

> tu masz zaczepy

Dzięki za rade wszystko poszło łatwo. Jedynie miałem problem z wyjęciem samych żarówek, mocno siedziały ale ubrałem gumową rękawiczke i już sie nie ślizgały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Witam,

mam problem z podświetleniem nawiewu klimatyzacji, tzn. byłem pewny że przepaliły się dwie żarówki podświetlenia pokręteł.

Wymieniłem żarówki i okazało się że dalej się nie świecą i do tego zaobserwowałem brak podświetlenia tych trzech przycisków od śnieżynki, ogrzewania tylnej szyby i wew. obiegu powietrza.

Gdy wyjąłem dwie górne żarówki to te dolne zaczęły się świecić ?

Zmierzyłem napięcie w gniazdach żarówek i jest tylko 2,9 V.

Spotkał się ktoś z podobnym problemem ? Jest tam jakiś bezpiecznik ?

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.