Skocz do zawartości

Schody "loftowe"


iwik

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, iwik napisał:

Ile?! :totalszok:

Nie wyglądają jak z tytanu i drewna egzotycznego.

Wyślij do jakiejś firmy do wyceny ;]  i powiedz ile się pomyliłem ;]  Liczą prosto 1k za stopień, podest x2 ;] Do tego balustrada 800zł/mb Takie czasy. Za ładną klejoną stopnice dębową do tych schodów stolarz weźmie 350-400zł.  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sdss napisał:

Takie ceny. Konstrukcja z montażem 10 , stopnie drugie tyle plus barierka.

Konstrukcja z montażem to jeszcze rozumiem, ale 10k za 15 stopni to chyba przegięcie, nawet jakby dębowe czy z jakiejś egzotyki były. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, iwik napisał:

Konstrukcja z montażem to jeszcze rozumiem, ale 10k za 15 stopni to chyba przegięcie, nawet jakby dębowe czy z jakiejś egzotyki były. 

Brakuje drewna , od 600 do 1000 za stopień. Mam całe drewniane jesion 15. Montaż w lutym. Zamówiony w zeszłym roku po starych cenach.

Edytowane przez sdss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, iwik napisał:

Ile?! :totalszok:

Nie wyglądają jak z tytanu i drewna egzotycznego.

Szwagier zrobił tanio (poniżej 10kzł rok temu), ale znalazł jakiegoś amatora zapaleńca od rzeźby w stali, a stopnie z tartaku i sam montował.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2022 o 14:41, iwik napisał:

Ile milionów monet teraz policzą za coś tego typu (zdjęcie przykładowe z netu, generalnie chodzi o proste połączenie metalu i drewna bez żadnych udziwnień):

image.png.0bdc57f2a60ee1fc6df73cede2e0805a.png

 

To ze zdjęcia wygląda jakby boki były palone z blachy - jeśli u ciebie też można tak zrobić to po prostu rozrysuj sobie jakie potrzebujesz i daj do wyceny do lokalnej firmy co pali blaszyska. Na dobrą sprawę przy tego typu schodach nie ma dużo spawania wiec jest szansa że sam ogarniesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, zet napisał:

nie ma dużo spawania wiec jest szansa że sam ogarniesz

Znaczy sam nie będę nic spawał. Sam mogę deski ogarnąć, ale nie pospawać stelaż :hehe:

Edytowane przez iwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, zet napisał:

 

To ze zdjęcia wygląda jakby boki były palone z blachy - jeśli u ciebie też można tak zrobić to po prostu rozrysuj sobie jakie potrzebujesz i daj do wyceny do lokalnej firmy co pali blaszyska. Na dobrą sprawę przy tego typu schodach nie ma dużo spawania wiec jest szansa że sam ogarniesz

Tam z tego co widzę to większość jest skręcana. W sumie jakby to sprytnie rozplanować, to tak jak piszesz - wypalić z blachy piątki, wiertarka i gwintownik w rękę, parę mniejszych kątowników do złączenia w narożach i można montować.

Stopnie widywalem gotowe w marketach dawniej. Normalna klejonka na mikrowczepy. Ja u siebie zrobiłem po taniości, łącząc deski podłogowe pióro wpust w pakiety o szerokości 3 desek. Koszt stopnia chyba 15 zl

 

16552309367775993916582968523762.jpg.77a7aaf0e4bd404b2d8fdb85a6ba906e.jpg

Edytowane przez Pito
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2022 o 22:51, iwik napisał:

Czyli będzie kombinowanie pewnie z tartakiem i surowymi dechami, albo czymś z odzysku. Jeszcze mnie nie pogięło, żebym płacił 1000pln za kawałek deski. 

Pewnie , że można samemu . Deska kolo 300 pomalować zamontować. 

Edytowane przez sdss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Pito napisał:

Tam z tego co widzę to większość jest skręcana. W sumie jakby to sprytnie rozplanować, to tak jak piszesz - wypalić z blachy piątki, wiertarka i gwintownik w rękę, parę mniejszych kątowników do złączenia w narożach i można montować.

Stopnie widywalem gotowe w marketach dawniej. Normalna klejonka na mikrowczepy. Ja u siebie zrobiłem po taniości, łącząc deski podłogowe pióro wpust w pakiety o szerokości 3 desek. Koszt stopnia chyba 15 zl

 

 

Z jakiej blachy? 5mm ;l To jeszcze proponuję to zakotwić na kołkach szybkiego montażu fi 6 ;]  A rysunek zlecić temu konstruktorowi ...;]

 

 

 

  • Lubię to 1
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cumel napisał:

Z jakiej blachy? 5mm ;l To jeszcze proponuję to zakotwić na kołkach szybkiego montażu fi 6 ;]  A rysunek zlecić temu konstruktorowi ...;]

 

 

 

Jak da ich odpowiednio dużo i nie będzie mu przeszkadzać jak to wygląda, i to że się nawierci, to czemu nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.