Skocz do zawartości

Migomat bezgazowy


swienty

Rekomendowane odpowiedzi

Doradźcie jaki kupić.

Tak wiem że jest gorszy niż gazowy ale ten będzie wygodniejszy, bez problemu wrzucę do auta jak będzie potrzeba.

Koszt drutu nie jest ważny, bo będę uzywał sporadycznie.

Mam spawarkę na elektrody i zużywam może 5 elektrod na 3 miesiące, ale nie do wszystkiego się nadaje.

 

Używam do drobnych napraw przy ciężarówkach, żadna precyzyjna robota lub blacharka przy osobowkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, cumel napisał:

Z czego ;]   

Kupić najzwyklejszego maga  do niego malutką butlę np 2kg co2 i dłubać ;] Drut samosłonowy to straszne guano jest ;] 

Też mam dwie butle, jedną dużą i drugą małą w teren.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, swienty napisał:

 

No nie wiem ile, najmniej jak się da ;]

Totalny brak danych ale dobra niech będzie ;] Tu masz maga dla początkujących ;] synergia czyli podasz jej grubość materiału a ona dobierze ci parametry spawania ;] może nie do końca idealne ale zawsze lepsze niż sam byś sobie ustawił :phi:  Cena nie zabija do tego możesz kupić uchwyt tig i robić precyzyjne roboty ;] Grubsze rzeczy ogarniesz elektrodą bo te 200A to szłu nie ma ;]

https://allegro.pl/oferta/spawarka-magnum-mig-230-dual-puls-synergia-200a-10721697175

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, cumel napisał:

Totalny brak danych ale dobra niech będzie ;] Tu masz maga dla początkujących ;] synergia czyli podasz jej grubość materiału a ona dobierze ci parametry spawania ;] może nie do końca idealne ale zawsze lepsze niż sam byś sobie ustawił :phi:  Cena nie zabija do tego możesz kupić uchwyt tig i robić precyzyjne roboty ;] Grubsze rzeczy ogarniesz elektrodą bo te 200A to szłu nie ma ;]

https://allegro.pl/oferta/spawarka-magnum-mig-230-dual-puls-synergia-200a-10721697175

A ta z wcześniejszego linku za 1500 zeta nie nada się?

Co do prądów to chyba przy cienkich samochodowych blachach to 200A do niczego nie potrzebne:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, volf6 napisał:

A ta z wcześniejszego linku za 1500 zeta nie nada się?

Co do prądów to chyba przy cienkich samochodowych blachach to 200A do niczego nie potrzebne:hmm:

Przypatrz się dokładniej ;] uchwyt zamontowany na stałe vs eurozłącze i możliwość szybkiej wymiany uchwytu. 200A to nic dużego a 160 to malutko. Brak elektroniki wspomagającej można ustawić tylko A i posuw drutu. Brak prądu pulsacyjnego który świetnie się sprawdza przy spawaniu cienkich blach. Dla mnie wybór jest prosty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, cumel napisał:

Przypatrz się dokładniej ;] uchwyt zamontowany na stałe vs eurozłącze i możliwość szybkiej wymiany uchwytu. 200A to nic dużego a 160 to malutko. Brak elektroniki wspomagającej można ustawić tylko A i posuw drutu. Brak prądu pulsacyjnego który świetnie się sprawdza przy spawaniu cienkich blach. Dla mnie wybór jest prosty. 

Pewnie masz rację ale dawnymi laty były tylko proste modele spawarek i jakoś ludzie te auta spawali i nawet jeździły po tych naprawach:hehe:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, cumel napisał:

Totalny brak danych ale dobra niech będzie ;] Tu masz maga dla początkujących ;] synergia czyli podasz jej grubość materiału a ona dobierze ci parametry spawania ;] może nie do końca idealne ale zawsze lepsze niż sam byś sobie ustawił :phi:  Cena nie zabija do tego możesz kupić uchwyt tig i robić precyzyjne roboty ;] Grubsze rzeczy ogarniesz elektrodą bo te 200A to szłu nie ma ;]

https://allegro.pl/oferta/spawarka-magnum-mig-230-dual-puls-synergia-200a-10721697175

 

Czyli tu mogę spawać drutem, elektrodą i jeszcze tig?

Jeden sprzęt do wszystkiego, czyli stara spawarka na elektrody out, i nie gromadzę kolejnego złomu na półce :hmm:

Zrobi to każdy materiał? Alu?😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, swienty napisał:

 

Czyli tu mogę spawać drutem, elektrodą i jeszcze tig?

Jeden sprzęt do wszystkiego, czyli stara spawarka na elektrody out, i nie gromadzę kolejnego złomu na półce :hmm:

Zrobi to każdy materiał? Alu?😊

Teoretycznie tak ;]  Elektrody ogarnie to super, tig jest troszkę kulawy bo to lift czyli aby zajarzyć łuk trzeba delikatnie potrzeć elektrodą o materiał. Alu ogarnie ale potrzebujesz wtedy zmienić gaz na argon 5,0 tak jak do tiga, wkład w uchwycie na teflonowy i nie ma co liczyć na jakieś fajne spoiny ;]

 

Tu wersja z czytelniejszym wyświetlaczem https://allegro.pl/oferta/migomat-synergia-magnum-3w1-mig-mag-mma-tig-alu-11288140625

 

Edytowane przez cumel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, cumel napisał:

Teoretycznie tak ;]  Elektrody ogarnie to super, tig jest troszkę kulawy bo to lift czyli aby zajarzyć łuk trzeba delikatnie potrzeć elektrodą o materiał. Alu ogarnie ale potrzebujesz wtedy zmienić gaz na argon 5,0 tak jak do tiga, wkład w uchwycie na teflonowy i nie ma co liczyć na jakieś fajne spoiny ;]

 

Rozmawiamy o spawaniu elementów przy własnych ciężarówkach. Strzelać z tego nikt nie będzie, oceniać ani prześwietlać spawów również.

Najwyżej będzie więcej szlifowania. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Dobra, nie zakładam nowego tematu.

Zapytam tutaj. W kilku wątkach polecacie shermana. 

Kolega probuje mi wcisnąć Spartus easy mag 200. Cenowo tańszy o flaszkę. Jest to godne polecenia? 

Spawarki w ręku nie miałem nigdy, ale w końcu trzeba się nauczyć 😁

Edytowane przez Guzon87
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Guzon87 napisał(a):

Dobra, nie zakładam nowego tematu.

Zapytam tutaj. W kilku wątkach polecacie shermana. 

Kolega probuje mi wcisnąć Spartacus easy mag 200. Cenowo tańszy o flaszkę. Jest to godne polecenia? 

Spawarki w ręku nie miałem nigdy, ale w końcu trzeba się nauczyć 😁

Spartus chyba :) dobry sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2022 o 13:39, swienty napisał(a):

Doradźcie jaki kupić.

Tak wiem że jest gorszy niż gazowy ale ten będzie wygodniejszy, bez problemu wrzucę do auta jak będzie potrzeba.

Koszt drutu nie jest ważny, bo będę uzywał sporadycznie.

Mam spawarkę na elektrody i zużywam może 5 elektrod na 3 miesiące, ale nie do wszystkiego się nadaje.

 

Używam do drobnych napraw przy ciężarówkach, żadna precyzyjna robota lub blacharka przy osobowkach.

jak kupiłem Magnuma ale ma też możliwość podpięcia butli ciągle się biję z myślami czy ją nabyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, eryko napisał(a):

jak kupiłem Magnuma ale ma też możliwość podpięcia butli ciągle się biję z myślami czy ją nabyć. 

Kupuj teraz, wszystko drożeje więc za dwa lata taka butla może kosztować 2-3x tyle co dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Cinek napisał(a):

Kupuj teraz, wszystko drożeje więc za dwa lata taka butla może kosztować 2-3x tyle co dziś.

Wszystko to nie, np stal tanieje, zboże tanieje, węgiel, pelet, gaz-oczywiście metan choć i CO2 powinien być tańszy, w końcu to odpad:phi:

Edytowane przez volf6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2022 o 11:12, cumel napisał(a):

Teoretycznie tak ;]  Elektrody ogarnie to super, tig jest troszkę kulawy bo to lift czyli aby zajarzyć łuk trzeba delikatnie potrzeć elektrodą o materiał. Alu ogarnie ale potrzebujesz wtedy zmienić gaz na argon 5,0 tak jak do tiga, wkład w uchwycie na teflonowy i nie ma co liczyć na jakieś fajne spoiny ;]

 

Tu wersja z czytelniejszym wyświetlaczem https://allegro.pl/oferta/migomat-synergia-magnum-3w1-mig-mag-mma-tig-alu-11288140625

 

Orientujesz się może jak ten Magnum ma się do takiego Torrosa ?

https://allegro.pl/oferta/spawarka-migomat-torros-mig200-synergia-3w1-m2010-10840389504

https://allegro.pl/oferta/spawarka-migomat-torros-mig200-puls-3-w-1-synerg-9095979402

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sherif napisał(a):

Niestety nie ;] a może na szczęście nie  ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jakby ktoś jeszcze szukał półautomatu to podobno dobra oferta jest:

https://spawarena.pl/pl/p/Thyssenkrupp-Polautomat-spawalniczy-ENERGOmatic-208/2850

 

Ja sprawiłem sobie w końcu taką. Od wiosny zaczynam uczyć się spawać, chciałem jeszcze akcesoria kupić, ale nad doborem gazu spędziłem kilka godzin :bzik:. Szkoda, że nie da się jednym wszystkiego ogarnąć ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, sherif napisał(a):

Jakby ktoś jeszcze szukał półautomatu to podobno dobra oferta jest:

https://spawarena.pl/pl/p/Thyssenkrupp-Polautomat-spawalniczy-ENERGOmatic-208/2850

 

Ja sprawiłem sobie w końcu taką. Od wiosny zaczynam uczyć się spawać, chciałem jeszcze akcesoria kupić, ale nad doborem gazu spędziłem kilka godzin :bzik:. Szkoda, że nie da się jednym wszystkiego ogarnąć ;).

Powodzenia ;] Oczywiście że się nie da wszystkiego jednym gazem ;] Planujesz spawać prom kosmiczny że nad doborem gazu spędziłeś kilka godzin?;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cumel napisał(a):

Powodzenia ;] Oczywiście że się nie da wszystkiego jednym gazem ;] Planujesz spawać prom kosmiczny że nad doborem gazu spędziłeś kilka godzin?;]

Prawie ;) ale jak już się bawić to na całego. Poza stala chcialbym alu i nierdzewke. Poza czystym argonem jeszcze rotametr jest potrzebny do Alu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, 4thelement napisał(a):

Chyba reduktor 

Dokładnie to reduktor z rotametrem;] potrzebny do każdego materiału i metody.

Alu w czystym argonie 5.0 do tego zmiana rolek podajnika na U i teflonowy wkład prowadzący w uchwycie. Do nierdzewnej gaz ar98 i o2. To tak z grubsza ;] a i tak na jednorolkowym podajniku w chińskiej spawarce szału nie będzie.

  • Lubię to 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, cumel napisał(a):

Dokładnie to reduktor z rotametrem;] potrzebny do każdego materiału i metody.

Alu w czystym argonie 5.0 do tego zmiana rolek podajnika na U i teflonowy wkład prowadzący w uchwycie. Do nierdzewnej gaz ar98 i o2. To tak z grubsza ;] a i tak na jednorolkowym podajniku w chińskiej spawarce szału nie będzie.

Dlatego zawsze mówię, niech spawacz ma co robić i zostawiam jak jest coś grubszego specjaliście 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cumel napisał(a):

Ten reduktor opróżni ta buteleczkę w momencie ;] reduktor kosztuje mniej więcej tyle co ten zestaw ;] a te małe butle są bardzo nieekonomiczne.

Małe ? 8l. Pytałem dziś o mniejsze, bo skoro mam to wszystko wyciągać i ustawiać raz na jakiś czas to wole bardzie kompaktowe wymiary. Niestety 2l butli prawie nie mają.

Niedaleko mam gościa od gazów tech. IMHO w każdą nabije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, sherif napisał(a):

Małe ? 8l. Pytałem dziś o mniejsze, bo skoro mam to wszystko wyciągać i ustawiać raz na jakiś czas to wole bardzie kompaktowe wymiary. Niestety 2l butli prawie nie mają.

Niedaleko mam gościa od gazów tech. IMHO w każdą nabije.

8lx150bar daje nam ~1200l po rozprężeniu ;] Wypływ gazu masz 10l/min co daje nam 120min spawania ;] Jak założysz ten reduktor to on przy każdym starcie generuje strzał gazu na poziomie 35l/min przez chwilę ale jednak to spore straty. Nabicie tej butli argonem to jakieś 80zł ;] 

Duża butla 50lx200bar=10000l, 16h spawania ;] Z dowozem na miejsce 200zł płacę ;) I mam porządny reduktor z Peruna który mocno mi zmniejszył zużycie ;]

Wniosek jest prosty jak nie zamierzasz tego wozić po świecie to stawiaj dużą butlę. Ja mam z każdego gazu dużą i małą ale to u mnie mus bo spawanie czasem wypada u klienta ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, 4thelement napisał(a):

Dlatego zawsze mówię, niech spawacz ma co robić i zostawiam jak jest coś grubszego specjaliście 

Zaśmiecamy wątek koleg,i ale dobra może nam wybaczy ;]  Teraz spawarki są mocno popularne bo tanie, wielu klientów sobie kupiło bo po co mi płacić jak zrobią sami ;] I cholera dalej dzwonią,  weź mi ogarnij bo ja nie umiem ;] Chcieli mieć taniej i jakoś nie wyszło :phi: Teraz płacą więcej albo słyszą radź sobie, masz maszynę jak się nie uda to poprawię ;] Oczywiście poprawki są drogie ;] Jak widzę co ludzie próbują spawać to jak już tu pisałem jestem zdania że na spawarki powinno być zezwolenie jak na broń ;]  Nóż z kosiarki to tylko jeden z przykładów bo widziałem już nawet sprężynę zawieszenia z auta ;] 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, cumel napisał(a):

8lx150bar daje nam ~1200l po rozprężeniu ;] Wypływ gazu masz 10l/min co daje nam 120min spawania ;] Jak założysz ten reduktor to on przy każdym starcie generuje strzał gazu na poziomie 35l/min przez chwilę ale jednak to spore straty. Nabicie tej butli argonem to jakieś 80zł ;] 

Duża butla 50lx200bar=10000l, 16h spawania ;] Z dowozem na miejsce 200zł płacę ;) I mam porządny reduktor z Peruna który mocno mi zmniejszył zużycie ;]

Wniosek jest prosty jak nie zamierzasz tego wozić po świecie to stawiaj dużą butlę. Ja mam z każdego gazu dużą i małą ale to u mnie mus bo spawanie czasem wypada u klienta ;]

Nie mam miejsca na dużą butle i nie chce mi się tego dzwigać. Zastosowanie typowo domowo-podwórkowe, więc imho powinno starczyć na długo ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sherif napisał(a):

Nie mam miejsca na dużą butle i nie chce mi się tego dzwigać. Zastosowanie typowo domowo-podwórkowe, więc imho powinno starczyć na długo ;).

Uwielbiam jak ktoś stawia kontrargumenty zawodowemu spawaczowi 🤣

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.