Skocz do zawartości

Dostawczak do 10k


Rzulff

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam szukam i nie wiem co wybrać. Kwota do 10tys zl Potrzebuję samochodu dostawczego do 3.5t który przewiezie 2 palety euro o wysokości 1.85m, więc zabudowa min 1.95m, waga dwóch będzie ok 1500-1700kg.

Myślałem nad

- Lublinem skrzyniowym, plandeka,

- vw t4 plandeka lub ten podwyższony, 

- ltek w zabudowie 

- lub coś innego chyba najlepiej na bliźniaku z tyłu. 

Nie mam pomysłu co kupić na latanie w koło komina max 40km w jedną stronę. Może mi ktoś doradzi na co zwrócić uwagę i czym się sugerować przy wyborze? Może ktoś ma jakieś propozycje względem modeli jakie są godne polecenia w tych pieniądzach. Dzięki za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd jesteś? Z doświadczenia w takiej kasie to jeździsz oglądać wszystko w okolicy co spełnia wymogi i bierzesz te co jeszcze jakoś rokuje na przyszłość bez grubszych wkładów. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie to poliftowy lublin będzie najlepiej rokował. Dobrze gdyby jakiś kowal był w okolicy. Miałem kiedyś w firmie Lublina blaszaka i całkiem dobrze sobie radził ale to byl koniec XX wieku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Marcinas napisał(a):

W tym budżecie to poliftowy lublin będzie najlepiej rokował. Dobrze gdyby jakiś kowal był w okolicy. Miałem kiedyś w firmie Lublina blaszaka i całkiem dobrze sobie radził ale to byl koniec XX wieku :)

4 lata temu sprzedałem takiego Lublina Intralla ale w blaszce. Latałem nim nawet 2 razy w tygodniu po 600 km, komfortu było zero. W koło komina nic lepszego nie potrzebowałem. W Lublinie po za podwyższonym blaszakiem i kontenerem w plandece nie ma 190cm wysokości.

Problemem jest znaleźć mechanika który chce paprać się w naprawy tego sprzętu.

W tym budżecie wszystko będzie zmęczone czasem. Szukać najbliżej domu co rokuje dalszą ekspolatację i przechodzenie przeglądów.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie poda Ci konkretnego modelu bo wszystko to będą wymęczone trupy, ustaw na olx swoją miejscowość +50km a jak wyczerpiesz możliwości to +100km, i dzwoń, szukaj 😉 Imo 90% z plandeką będzie miało 2m w środku, blaszaki na starcie odpadają wszystkie.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Rzulff napisał(a):

Kurde nie spodziewałem się takiej odpowiedzi i pomocy z Waszej strony. Dzięki bardzo każda rada się przyda. Jestem z Poznania szykam nawet z całej Polski ale większość to faktycznie trupy albo ładowność wpisana w ogłoszeniu wyssana z palca 

 

A tak zapytam bo nie wiem jak często potrzebujesz tym jeździć, ale nie opłaca się przeznaczyć cały budżet 10 kPLN na wynajmy busów na potrzebny u Panka? A jak jeszcze dodasz ubezpieczenie, roczne paliwo, to budżet na pożyczanie wzrasta. A jeździsz świeżym autem i nie martwisz się o nic. Oczywiście zakładam, że nie musisz codziennie użytkować.

Np.: Panek Movano

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Rzulff napisał(a):

Witam

Szukam szukam i nie wiem co wybrać. Kwota do 10tys zl Potrzebuję samochodu dostawczego do 3.5t który przewiezie 2 palety euro o wysokości 1.85m, więc zabudowa min 1.95m, waga dwóch będzie ok 1500-1700kg.

Myślałem nad

- Lublinem skrzyniowym, plandeka,

- vw t4 plandeka lub ten podwyższony, 

- ltek w zabudowie 

- lub coś innego chyba najlepiej na bliźniaku z tyłu. 

Nie mam pomysłu co kupić na latanie w koło komina max 40km w jedną stronę. Może mi ktoś doradzi na co zwrócić uwagę i czym się sugerować przy wyborze? Może ktoś ma jakieś propozycje względem modeli jakie są godne polecenia w tych pieniądzach. Dzięki za pomoc 

 

Niestety są to auta które ludzie kupują do pracy, nie tak jak osobówki, wśród których sporo mało jeżdżonych, garażowanych itp.

No i z tego względu, większość w tej cenie będzie już zmęczona służbą. 

Jeśli korzystasz z facebook'a, to możesz poszukać jakiś grup "dostawczakowych", może tam będą jakieś ciekawe oferty.

Generalnie, poza tym że nie zgnite i sprawne, to szukać czegoś popularnego i możliwie prostego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIC, ale to NIC nie znajdziesz z takimi wymaganiami w tym budżecie, aby mieć tym szansę przejechać choćby 50km

Niestety, ale rynek busów to nie osobowe.

To zgnite na wskroś, albo bez silnika tyle kosztują, a już szczególnie wszystko co może zabrać na siebie taki ciężar i wysokość 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.