Skocz do zawartości

Jaka wkrętarka


Monikaqwer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie. Potrzebuje waszej pomocy. Chcę kupić dla męża wkrętarkę ale nie wiem jaką. W domu ma wiertarkę makity  z udarem. Myślałam żeby kupić wkrętarko- wiertarkę z udarem ale czy to ma sens jak ma już wiertarkę ? Używana by była w domu, na działce. Mąż lubi coś z drewna robić ale też czeka nas remont domku na działce. Wiadomo że też do skręcania mebli itd. możecie coś polecić ? Była bym bardzo wdzięczna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Monikaqwer napisał(a):

Witam panowie. Potrzebuje waszej pomocy. Chcę kupić dla męża wkrętarkę ale nie wiem jaką. W domu ma wiertarkę makity  z udarem. Myślałam żeby kupić wkrętarko- wiertarkę z udarem ale czy to ma sens jak ma już wiertarkę ? Używana by była w domu, na działce. Mąż lubi coś z drewna robić ale też czeka nas remont domku na działce. Wiadomo że też do skręcania mebli itd. możecie coś polecić ? Była bym bardzo wdzięczna. 

Tak naprawdę to najlepiej byłoby dwie wiertarko-wkrętarki. Zależy jak poważne rzeczy w drewnie? Jedną jakąś mocniejszą 18V (ale i cięższą) do poważniejszych zadań, a drugą małą 10,8V (lub 12 bo to jest to samo) do skręcania mebli i lżejszych prac. Jest jeszcze trzecia droga (ja tak zrobiłem i sprzedałem 18V mocną metabo), można kupić wkrętarkę 10,8V i do tego zakrętak udarowy na te same baterie. Można też tylko jedną lżejszą 18V, ale wg mnie do skręcania mebli to i tak za ciężkie i niewygodne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Monikaqwer napisał(a):

Witam panowie. Potrzebuje waszej pomocy. Chcę kupić dla męża wkrętarkę ale nie wiem jaką. W domu ma wiertarkę makity  z udarem. Myślałam żeby kupić wkrętarko- wiertarkę z udarem ale czy to ma sens jak ma już wiertarkę ? Używana by była w domu, na działce. Mąż lubi coś z drewna robić ale też czeka nas remont domku na działce. Wiadomo że też do skręcania mebli itd. możecie coś polecić ? Była bym bardzo wdzięczna. 

Jak lubi z drewna to lepiej zakrętarkę bo ma duuużo większy moment obrotowy.

Przykładowo wkrętarką, za pomocą wkrętów ciesielskich już praktycznie nie da się skręcić dwóch belek sosnowych 100x100[mm]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cinek napisał(a):

Wiertarko-wkrętarka bez udaru na akumulator i mąż będzie zadowolony.

Akurat tu się nie zgodzę, najlepszy zakup jaki zrobiłem od kilku lat. Mam taką z udarem, wiertarka poszła w odstawke, a wkrętarka cały czas w pogotowiu na blacie w garażu . Większość prac  z udarem w domu to jakieś kołki 4-6 mm, do większych to i tak trzeba pneumata. W takim wypadku wkrętarka niezastąpiona, gdzie powiesić lampę, dzwonek, obrazek itp. Nie trzeba przedłużacza. Mam Stanley'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pito napisał(a):

Akurat tu się nie zgodzę, najlepszy zakup jaki zrobiłem od kilku lat. Mam taką z udarem, wiertarka poszła w odstawke, a wkrętarka cały czas w pogotowiu na blacie w garażu . Większość prac  z udarem w domu to jakieś kołki 4-6 mm, do większych to i tak trzeba pneumata. W takim wypadku wkrętarka niezastąpiona, gdzie powiesić lampę, dzwonek, obrazek itp. Nie trzeba przedłużacza. Mam Stanley'a.

Każdy ma inne doświadczenia, jak ma być jeden sprzęt do wszystkiego, to odradzam z udarem. Skręcałeś tym meble? Sam udar nie jest taki zły, ale znacznie zwiększa masę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, janusz napisał(a):

Każdy ma inne doświadczenia, jak ma być jeden sprzęt do wszystkiego, to odradzam z udarem. Skręcałeś tym meble? Sam udar nie jest taki zły, ale znacznie zwiększa masę. 

A to prawda, jest ciężka i nieporęczna, ale nie jakoś bardziej niż druga wkrętarka jaką mam bez udaru. Do skręcania mebli używam taki pistolecik miniwkrętarke za 80 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, technix napisał(a):

Jak lubi z drewna to lepiej zakrętarkę bo ma duuużo większy moment obrotowy.

Przykładowo wkrętarką, za pomocą wkrętów ciesielskich już praktycznie nie da się skręcić dwóch belek sosnowych 100x100[mm]

Tzn ona ma służyć do wszystkiego. W tamtym roku zrobił wypoczynek z palet. Ja też zawsze coś mu wymyślę do robienia w domu więc nie nudzi się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Monikaqwer napisał(a):

Tzn ona ma służyć do wszystkiego. W tamtym roku zrobił wypoczynek z palet. Ja też zawsze coś mu wymyślę do robienia w domu więc nie nudzi się. 

Musi być jedno narzędzie? Jaki budżet? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 2 opcje

- iść dalej w Makitę - będą pasować akumulatory i ładowarka

- inny producent

 

Opcja 2, mam Stanley fatmax bezszczotkową z udarem. Dość lekka, ale łapę potrafi wykręcić, skręcisz bez problemu kantówki czy deski.

Obojętnie czego byś szukała, to nie kupuj już narzędzia z silnikiem szczotkowyn, no i nie jakiegoś no name.

Milwaukee, DeWalt, Makita, Metabo, w tych markach bym szukał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, janusz napisał(a):

Każdy ma inne doświadczenia, jak ma być jeden sprzęt do wszystkiego, to odradzam z udarem. Skręcałeś tym meble? Sam udar nie jest taki zły, ale znacznie zwiększa masę. 

Przecież ten udar można wyłączyć 🤦

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Monikaqwer napisał(a):

Tak do 800 zł . Niekoniecznie jedno.

Rozumiem, że niespodzianka i nie chcesz pytać męża o jego preferencje? 

Ja bym chyba wybrał coś tego typu w zakładanym budżecie (zestaw przykładowy) https://allegro.pl/oferta/zestaw-elektronarzedzi-12v-bosch-06019g8023-12204477832

Może być jakiś zestaw typu https://allegro.pl/listing?string=wkrętarka metabo bs 18

Tutaj też jest fajny zestaw, ale w Polsce chyba go nie znajdziesz za 900 złotych https://www.sbherning.dk/boremaskine-slagskruetraekker-10-8v-2x1-3ah-dewalt.html?gclid=CjwKCAiA7vWcBhBUEiwAXieItpTosCalpWV7bycLnUJGP-2WZa8znovV1pHcuzOQ7Duqts0yFMXG3xoC0isQAvD_BwE

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, janusz napisał(a):

Rozumiem, że niespodzianka i nie chcesz pytać męża o jego preferencje? 

Ja bym chyba wybrał coś tego typu w zakładanym budżecie (zestaw przykładowy) https://allegro.pl/oferta/zestaw-elektronarzedzi-12v-bosch-06019g8023-12204477832

Może być jakiś zestaw typu https://allegro.pl/listing?string=wkrętarka metabo bs 18

Tutaj też jest fajny zestaw, ale w Polsce chyba go nie znajdziesz za 900 złotych https://www.sbherning.dk/boremaskine-slagskruetraekker-10-8v-2x1-3ah-dewalt.html?gclid=CjwKCAiA7vWcBhBUEiwAXieItpTosCalpWV7bycLnUJGP-2WZa8znovV1pHcuzOQ7Duqts0yFMXG3xoC0isQAvD_BwE

 

https://allegro.pl/oferta/zestaw-wiertarko-wkretarka-zakretarka-makita-udar-12777271666 znalazłam taki zestaw z Makity. Też może być ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Monikaqwer napisał(a):

Według mnie tak, dobre narzędzia 👍 Chociaż ja preferuję akumulatory jak w tym boschu z mojego linka. I jeden I drugi typ ma swoje zalety. Ale z tych dwóch to chyba też makitę bym brał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, PawelWaw napisał(a):

Idź do okazji, a tam 549. To już nie jest super oferta, pozatym koleżanka miała większy budżet, więc i propozycje były inne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, technix napisał(a):

Jak? Nałogowo

Mają już takie doświadczenie, że wiedza kiedy puścić 😁

 

Jedyna zaleta (co w przypadku pracy zarobkowej, zawodowej ma znaczenie) to szybkość. Jednak (zwłaszcza przy małych wkrętach) zbyt duże ryzyko uszkodzenia płyty i u siebie bym tak mebli nie skręcał. Zresztą oni pewnie też co któryś wkręt lekko "przekręcą", ale klient tego nie zauważy. Jakby mi tak goście skręcali meble, to na pewno dobrze bym obejrzał te skręcenia. Zwykłą wkrętarką (jak jest problem z materiałem) czasami można przekręcić, a co dopiero urządzeniem z takimi obrotami. Do drewna sam używam zakrętarki, ale w płytę jednak wkrętarka 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja bym poszedł w system z Jula. Kupić wkrętarkę z udarem na silniku bezszczotkowym i do tego 2 akumukatory po 4Ah + ładowarka. Jak zostanie funduszy to dokupić jeszcze cokolwiek w zestawie z akumulatorem i ładowarka. Czasami tam dają takie ceny, że w cenie akumulatora luzem mamy narzędzie + akumulator + ładowarka. 

 

Ja bym poszedł w tym kierunku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2022 o 18:48, janusz napisał(a):

Daj później znać, czy dobrze wybrałaś. Uważam, że to fajny sprzęt 👍

Niestety mężowi nie spodobał się prezent. Odesłałam i kazałam mu wybrać sobie samemu. Wybrał wiertarko-wkrętarkę z udarem z makity z silnikiem szczotkowym. Z akumulatorem 18 v 3 ampery. Także dziękuję panowie za pomoc. Następnym razem zapytam się go wprost. 

  • Lubię to 1
  • Haha 2
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Monikaqwer napisał(a):

Niestety mężowi nie spodobał się prezent. Odesłałam i kazałam mu wybrać sobie samemu. Wybrał wiertarko-wkrętarkę z udarem z makity z silnikiem szczotkowym. Z akumulatorem 18 v 3 ampery. Także dziękuję panowie za pomoc. Następnym razem zapytam się go wprost. 

Ja bym nie zamienił. 

Każdy ma inne oczekiwania, nie wiem do czego będzie jej używał. Ja miałem mocną wiertarko-wkrętarkę metabo z bateriami 5,2 Ah i ją zamieniłem (sprzedałem) na rzecz podobnego zestawu co proponowałem (wkrętarka i zakrętarka 10,8 V). Zrobię tym 99% tego co metabo, a jest dużo lżejsze i poręczniejsze. Udaru w zasadzie nie potrzebuję i nie wiercę większych otworów niż ta mała da radę (a do takich prac Twój mąż ma wiertarkę sieciową). 

Ważne, żeby mąż był zadowolony ze sprzętu 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Monikaqwer napisał(a):

Niestety mężowi nie spodobał się prezent. Odesłałam i kazałam mu wybrać sobie samemu. Wybrał wiertarko-wkrętarkę z udarem z makity z silnikiem szczotkowym. Z akumulatorem 18 v 3 ampery. Także dziękuję panowie za pomoc. Następnym razem zapytam się go wprost. 

 

Taka żona jak Ty to skarb 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2022 o 20:01, technix napisał(a):

Jak lubi z drewna to lepiej zakrętarkę bo ma duuużo większy moment obrotowy.

Przykładowo wkrętarką, za pomocą wkrętów ciesielskich już praktycznie nie da się skręcić dwóch belek sosnowych 100x100[mm]

Dobrej wkrętarki nie używałeś. Ja majstrowi na remoncie swoją pożyczyłem, bo jego nie dawała rady legarów skręcić - wkręt 240x6. Tak się zdziwił, że go później nadgarstek bolał. Sprzęt Milwaukee 18V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, zejk napisał(a):

Dobrej wkrętarki nie używałeś. Ja majstrowi na remoncie swoją pożyczyłem, bo jego nie dawała rady legarów skręcić - wkręt 240x6. Tak się zdziwił, że go później nadgarstek bolał. Sprzęt Milwaukee 18V.

Jaki ma moment? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, zejk napisał(a):

Dobrej wkrętarki nie używałeś. Ja majstrowi na remoncie swoją pożyczyłem, bo jego nie dawała rady legarów skręcić - wkręt 240x6. Tak się zdziwił, że go później nadgarstek bolał. Sprzęt Milwaukee 18V.

Chyba pomyliłeś wkrętarkę z zakrętarką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2022 o 15:28, technix napisał(a):

Chyba pomyliłeś wkrętarkę z zakrętarką

Nie pomyliłem. Mam jedno i drugie urządzenie i wiem czym się różnią. Wtedy akurat pod ręką miałem wkrętarkę, a zakrętarka była w innej lokalizacji. Majster miał urządzenie do lekkich prac, zabudowy, ścianki z profili, płyty GK. Nic dziwnego, że nie dał rady.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.