Skocz do zawartości

Golf 7 - szum podczas wolnej jazdy


alastair

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

zauwazyłem następujące zjawisko w Golfie 7 którego jestem użyszkodnikiem. Podczas spokojnej wolnej jazdy rzedu 60-70kmh pojawia się - bo nie jest zawsze - szum z okolic drzwi kierowcy. Chciałbym się go pozbyć i zastanawiam sie jak podejsc do sprawy.

 

Zjawisko wyglada nastepujaco - jadę na tempomacie np. 60kmh rowną drogą. Losowo robi się ciszej albo glosniej. Mam wrazenie ze jest to zalezne od wiatru, jak trafi w szczelinę między błotnikiem a drzwiami. Nie jest to jakies strasznie glosne ale dla mnie wystarczajaco by bylo drazniące.

 

Auto od poczatku w firmie, nie mialo przygod. Spasowane wydaje sie byc dobrze, uszczelki ok.

 

Jaka szansa ze ASO cos zrobi sensownego jesli zglosze na gwarancje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, alastair napisał(a):

Witajcie,

 

zauwazyłem następujące zjawisko w Golfie 7 którego jestem użyszkodnikiem. Podczas spokojnej wolnej jazdy rzedu 60-70kmh pojawia się - bo nie jest zawsze - szum z okolic drzwi kierowcy. Chciałbym się go pozbyć i zastanawiam sie jak podejsc do sprawy.

 

Zjawisko wyglada nastepujaco - jadę na tempomacie np. 60kmh rowną drogą. Losowo robi się ciszej albo glosniej. Mam wrazenie ze jest to zalezne od wiatru, jak trafi w szczelinę między błotnikiem a drzwiami. Nie jest to jakies strasznie glosne ale dla mnie wystarczajaco by bylo drazniące.

 

Auto od poczatku w firmie, nie mialo przygod. Spasowane wydaje sie byc dobrze, uszczelki ok.

 

Jaka szansa ze ASO cos zrobi sensownego jesli zglosze na gwarancje?

U mnie ramka drzwi jakby nad lusterkiem dobrze nie dolegała. Szyba w dół, zaparłem się kolanem o tapicerkę i podgiąłem ramkę drzwi = cisza.

Było to w Fordzie Escorcie 😇

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Astrze J też miałem szumy z okolic drzwi kierowcy tylko w określonym przedziale prędkości. Przesunęła się gąbka wygłuszająca pod błotnikiem. ASO na gwarancji nie słyszało szumów.

Odkręciłem błotnik, podkleiłem gąbkę do  blachy taśmą dwustronnie klejącą i szum ustał.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

bylem w serwisie. Dzien się trafił mało korzystny bo mokro. Serwisant nic nie słyszał, zreszta jazda była za krótka by coś stwierdzić bo nie na każdej nawierzchni sprawa jest ewidentna

 

Inaczej mówiąc ścieżka gwarancyjna nie zadziałała :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, alastair napisał(a):

bylem w serwisie. Dzien się trafił mało korzystny bo mokro. Serwisant nic nie słyszał, zreszta jazda była za krótka by coś stwierdzić bo nie na każdej nawierzchni sprawa jest ewidentna

 

Inaczej mówiąc ścieżka gwarancyjna nie zadziałała :(

Jak nie ma jakiejs akcji na uzczelki etc to nic nie zrobia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.