Skocz do zawartości

Wełna culozowa


Camel

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, zet napisał(a):

W temacie posta masz bład, ale domyslam się, że chodzi o celuloze. 

Mam tym zasypany strop lekki (podwieszany) w domu i bardzo fajne to. 

Jeśli chcesz coś konkretnie wiedziec, to smiało pytaj

Robactwo czy gryzonie nie zagnieżdżą się tam z czasem?

Ile to tańsze od wełny, bo jak różnica nie duża to chyba szkoda eksperymentować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, volf6 napisał(a):

Robactwo czy gryzonie nie zagnieżdżą się tam z czasem?

Ile to tańsze od wełny, bo jak różnica nie duża to chyba szkoda eksperymentować:)

 

Robactwo omija szerokim łukiem, a myszy biegają, ale nie gnieżdżą się tak jak w wełnie

Celuloza jest nasączana solami boru, co skutecznie odstrasza wszystkie żyjątka. 

Co do ceny, wyszło znacznie taniej niż wełną, bo odchodzi robocizna i sam materiał jest tańszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zet napisał(a):

 

Robactwo omija szerokim łukiem, a myszy biegają, ale nie gnieżdżą się tak jak w wełnie

Celuloza jest nasączana solami boru, co skutecznie odstrasza wszystkie żyjątka. 

Co do ceny, wyszło znacznie taniej niż wełną, bo odchodzi robocizna i sam materiał jest tańszy

To się wdmuchuje czy sypie luzem z worka, bo piszesz, ze robocizna odeszła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, volf6 napisał(a):

To się wdmuchuje czy sypie luzem z worka, bo piszesz, ze robocizna odeszła?

 

To jest tak, że firma przyjeżdża z takim dużym odkurzaczem i na zewnątrz sypią wory do odkurzacza i rurami natryskiwana/narzucana jest w miejsca gdzie kieruje operator. Mi robiła to ta firma: https://www.purizoler.pl polecam

Edytowane przez zet
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, zet napisał(a):

 

To jest tak, że firma przyjeżdża z takim dużym odkurzaczem i na zewnątrz sypią wory do odkurzacza i rurami natryskiwana/narzucana jest w miejsca gdzie kieruje operator. Mi robiła to ta firma: https://www.purizoler.pl polecam

Dawno to robiłeś?

Jaka mniej więcej cena za 1 m2 przy takiej grubości (40 cm) i jak ta grubość ma się do grubości ewentualnie wełny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, volf6 napisał(a):

Dawno to robiłeś?

Jaka mniej więcej cena za 1 m2 przy takiej grubości (40 cm) i jak ta grubość ma się do grubości ewentualnie wełny?

 

robiłem jakieś 3 lata temu. 

Daje się tak grubo, bo ten materiał ma to do siebie, że osiada i tak się też stało u mnie - z 40 cm zrobiło się ze 30 (nie mierzyłem). 

Za całość stropu pod dachem ( prawie 300m2 po podłodze) wtedy płaciłem jakieś 16 tyś zł, wiec była to najlepsza cenowo opcja. Liczą to po zużyciu worków ze sprasowaną celulozą. Bardzo dużym plusem jest też to, że sypiąc od góry można obsypać szczelnie wszystkie trudno dostępne miejsca, co jest nie do zrobienia układając wełnę od dołu. 

Mi przy okazji obsypali też wnękę tarasową, eliminując trudne do wykonania prace izolacji wieńca. 

W domu jest cicho i ciepło, dodatkowy atut to suchy strych, bo super absorbuje i oddaje ewentualną wilgoć.

I kolejna ważna sprawa, zasypanie to 1 dzień roboty. 

Edytowane przez zet
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Camel napisał(a):

Tak w temacie jest błąd. Chce to zrobić / mam zamiar bo to czas i nie gryzie w mordę wełna 😎

Ja do tej pory jak zaglądam na stych (nie użytkowy, ale mam przykręcone płyty osb do wiązarów na różne lekkie rzeczy np. kartony) to mam wrażenie że wchodzę do księgarni - bo ta celuloza to zmielone książki i gazety i ogólnie papier. Zapach jest super

Edytowane przez zet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja miałbym pytanie.

Czy takie coś o czym rozmawiacie to są granulki czy coś innego. Jakiej wielkości i czy ciężkie to jest?

Kiedyś w przyszłości planuje dołożyć coś pod dachem na skosach. Mam tam wełny 20 cm pod krokwiami. I tak myślę, żeby między obecną watą a membraną dachową dać takich granulek. Oczywiście myślałem o wacie skalnej, ale jak jest papierowa...

Czy to jest dobry pomysł z tym wypełnieniem przestrzeni p pod dachem? Nie zalęgnie się tam coś, albo nie zgniją krokwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zet napisał(a):

Ja do tej pory jak zaglądam na stych (nie użytkowy, ale mam przykręcone płyty osb do wiązarów na różne lekkie rzeczy np. kartony) to mam wrażenie że wchodzę do księgarni - bo ta celuloza to zmielone książki i gazety i ogólnie papier. Zapach jest super

Masz otwory w płytach osb ? Bo mi mówili że musi to oddychać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Camel napisał(a):

Masz otwory w płytach osb ? Bo mi mówili że musi to oddychać 

 

No zwariowałeś ? normalnie płyty osb przykręcone od góry na ruszcie do wiązarów. Nadmuchali do pełna, ale teraz jak opadła pewnie jest tam przestrzeń wentylacyjna. 

Druga sprawa, to przecież masz folie paroizolacyjną nad GK. A po trzecie ta ilość wełny która u mnie jest skutecznie eliminuje każdą wilgoć - zresztą to jest papier, i przypomnij sobie co dają starzy taksówkarze pod dywanik samochodowy jak mają wilgoć w wozie 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, zet napisał(a):

 

No zwariowałeś ? normalnie płyty osb przykręcone od góry na ruszcie do wiązarów. Nadmuchali do pełna, ale teraz jak opadła pewnie jest tam przestrzeń wentylacyjna. 

Druga sprawa, to przecież masz folie paroizolacyjną nad GK. A po trzecie ta ilość wełny która u mnie jest skutecznie eliminuje każdą wilgoć - zresztą to jest papier, i przypomnij sobie co dają starzy taksówkarze pod dywanik samochodowy jak mają wilgoć w wozie 🙃

Ale z doświadczenia polecasz ? Jest ciepło ? Nie spiermanadala ciepłe powietrze stropem ? A skosy na poddaszu masz ocieplone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Camel napisał(a):

Ale z doświadczenia polecasz ? Jest ciepło ? Nie spiermanadala ciepłe powietrze stropem ? A skosy na poddaszu masz ocieplone ?

 

Mogę śmiało polecić. Ciepło wiadomo że ucieka, gdyby nie uciekało nie trzebabyłoby grzać 😅 skosów nie mam, strych nie użytkowy, izolacja tylko stropu lekkiego, czyli w całym domu zamiast stropu jest GK i na to od góry nasypana celuloza. Na GK położone są rury od rekuperacji i cała instalacja oswietlenia (wszystko zasypane)

Edytowane przez zet
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zet napisał(a):

 

Mogę śmiało polecić. Ciepło wiadomo że ucieka, gdyby nie uciekało nie trzebabyłoby grzać 😅 skosów nie mam, strych nie użytkowy, izolacja tylko stropu lekkiego, czyli w całym domu zamiast stropu jest GK i na to od góry nasypana celuloza. Na GK położone są rury od rekuperacji i cała instalacja oswietlenia (wszystko zasypane)

Dzięki za info. byłem zdecydowany w 70% a teraz w 99%.

Znajomi i wykonawcy - tylko wełna i wełna, ale:

1. folia - tu i tu

2. sznurkowanie - tylko wełna

3. maski, ubiór i tak dalej - tylko wełna

4. zasyp pół dnia i END - celuloza - wejdzie wszędzie i raczej mostków termicznych nie będzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Camel napisał(a):

Dzięki za info. byłem zdecydowany w 70% a teraz w 99%.

Znajomi i wykonawcy - tylko wełna i wełna, ale:

1. folia - tu i tu

2. sznurkowanie - tylko wełna

3. maski, ubiór i tak dalej - tylko wełna

4. zasyp pół dnia i END - celuloza - wejdzie wszędzie i raczej mostków termicznych nie będzie 

 

Można też zasypać granulatem wełny efekt jest taki sam a robota też w 1 dzień bez sznurków. 

Nie wiem jakie masz doświadczenia z wełną, ale z moich wynika że celuloza wygrywa. 
Kiedyś też nie byłem przekonany. 

Ostatnio puszczałem kabel na strych (robiłem wentylator od okapu kuchennego na strychu), i rozkopałem trochę tą celulozę i później to po prostu zasypałem. Świetna sprawa. 

Jedyny minus z którym można polemizować, to przy otwieraniu i zamykaniu wyłazu na strych, poleci trochę pyłu na dom. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mały up ceny celulozy, dzisiaj szukałem akurat wykonawcy

30cm - 75zl/mkw

45cm - 112zl/mkw

 

Teraz się zastanawiam czy nie wrzucić najpierw od strony płyt 15cm wełny (18zl na mkw udało się znaleźć) a na to 30cm celulozy

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szpyrek napisał(a):

Mały up ceny celulozy, dzisiaj szukałem akurat wykonawcy

30cm - 75zl/mkw

45cm - 112zl/mkw

 

Teraz się zastanawiam czy nie wrzucić najpierw od strony płyt 15cm wełny (18zl na mkw udało się znaleźć) a na to 30cm celulozy

 

 

to tak trochę bez sensu, do zasypu jak dostałem ofertę musisz od spodu zrobić dobrą "folię" para przepuszczalną, a od góry też musi oddychać.

Ja pójdę w wełnę albo w zasyp, zobaczę co przed latem będzie tańsze. (maskę i ubranie mogę pożyczyć od kolegi i wełnę samemu ułożyć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.