Skocz do zawartości

Jaki klucz - wymiana głowicy w baterii?


HerrMajki

Rekomendowane odpowiedzi

Nosz mam zagwozdkę i nie mogę namierzyć klucza do odkręcenia nakrętki trzymającej głowicę baterii pionowej. Nakrętka ma zewnętrzny kwint (taka rura gwintowana od zewnątrz) i wewnątrz jest sześciokąt pod klucz (tak jak ampul) tylko ten ampul musi mieć dziurę w środku... duuuużą dziurę bo nakrętka ma średnicę około 32mm  z dziurą w środku bo przez tę dziurę wystaje głowica w sensie jej dźwignia i trochę obudowy. Nakrętkę wkręca się w obudowę baterii i blokuje głowicę. Nie wiem jak się nazywają tego typu nakrętki więc nie mogę znaleźć klucza. Wyobrażam sobie, że to taki klucz szwedzki tylko łapiący od wewnątrz, anie od zewnątrz.

Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Artur_W_wa napisał(a):

Jak wiesz jaki jest rozmiar, zawsze można poszukać odpowiedniej nakrętki i normalnego klucza użyć.

Z zewnątrz nie ma jak złapać niestety. Włożenie do środka nakrętki nie zda raczej egzaminu ze względu na grubość ścianki - nie zmieści się raczej ale faktycznie poniucham jaki rozmiar i może coś dopasuje. Patrzyłem też na klucze do nakrętek wieńcowych tylko musiałbym pod wymiar kupić, a jednak taki klucz nastawny byłby bardziej uniwersalny.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, HerrMajki napisał(a):

Z zewnątrz nie ma jak złapać niestety. Włożenie do środka nakrętki nie zda raczej egzaminu ze względu na grubość ścianki - nie zmieści się raczej ale faktycznie poniucham jaki rozmiar i może coś dopasuje. Patrzyłem też na klucze do nakrętek wieńcowych tylko musiałbym pod wymiar kupić, a jednak taki klucz nastawny byłby bardziej uniwersalny.

Nakrętka powinna podejść

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdybym w kluczu szwedzki wywiercił otwory np 3-4mm i w te otwory włożył jakieś stalowe trzpienie to zrobiłbym regulowany klucz do nakrętek "wewnętrznych. Tylko z czego te trzpienie zrobić? Śruba może być zbyt miękka. Może podpórki meblowe pod półki tylko czy nie będą za miękkie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, HerrMajki napisał(a):

Dla zobrazowania problemu zdjęcie poniżej - gwint na zewnątrz, sześciokąt wewnątrz.

232328340_omniresclip.jpg.d379569d2481b07327b43acdbc52616d.jpg

Klucz musi dobrze "siedzieć" bo jak widać lekko tego odkręcić nie będzie.

spacer.png

Tylko z jednej strony zeszlifuj górną i dolną szczękę na płasko, tak by rozkręcając klucz blokował się w tej nakrętce. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, MarcG napisał(a):

Widziałeś ile ten "klucz" kosztuje ? :hehe:

Zniszcz nakrętkę łapiąc za gwint i kup nową z kluczem na zewnątrz i po sprawie.  Poza tym jak złapiesz w górnej części nakrętki to zniszczysz zwoje gwintu które i tak nie wkręcają się w korpus baterii więc nakrętkę będzie można użyć ponownie. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, HerrMajki napisał(a):

A gdybym w kluczu szwedzki wywiercił otwory np 3-4mm i w te otwory włożył jakieś stalowe trzpienie to zrobiłbym regulowany klucz do nakrętek "wewnętrznych. Tylko z czego te trzpienie zrobić? Śruba może być zbyt miękka. Może podpórki meblowe pod półki tylko czy nie będą za miękkie?

https://katalog.enano.pl/Klucz-oczkowy-do-montazu-glowic-ceramicznych-Tres-16564.html

Zmierz sobie rozmiar jaki potrzebujesz i szukaj. To nie jest kosmiczne technologia:-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Radson napisał(a):

ja wiem ze jest teraz gospodarka reuse, ale nie prościej wymienić baterie ??

Prościej, ale pewnie trochę drożej. Ja ostatnio wymieniałem u siebie głowicę za około 100, gdzie koszt baterii pewnie ok 1000.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.