Skocz do zawartości

Kolejny wątek "łazienkowy" - narzędzia


tomkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy już wątki o kafelkowaniu i systemach poziomowania.

A ja bym chciał bardziej o narzędzia podpytać.

Tak jakoś wyszło, że dam będę kładł płytki. Choć niechętnie. Jakieś tam doświadczenie mam, ale jedynie na podłodze i w formatach max. 33cm

Płytek jeszcze nie wybraliśmy, się chcę dokupić brakujący sprzęt (ten etap lubię):-D

Mam kątówkę, ręczną maszynkę do płytek, pace, grzebienie itp... Takie podstawy.

Rozważam zakup lasera krzyżowego i jakiejś koronki/otwornicy do wiercenia pod przyłącza.

System poziomowania wezmę na klinach taki jaki będzie.

 

Co do elektrycznej przecinarki do płytek - poszukam w wypożyczalni, bo będę miał trochę krawędzi do fazowania i kątówką nie wychodzi to idealnie jak się nie ma wprawy.

 

Polećcie jakieś konkretne sprzęty (laser, koronki..) lasery są teraz w Lidlu. "Zwykły" i Performance. Ktoś używa?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My używamy otwornic na flexa Schmith, dobry stosunek ceny do jakości. Jeśli chodzi o laser to zielony jest lepiej widoczny, ale większość będzie dobra jeśli ma samopoziomowanie.  Szlifowanie narożników flexem nie jest takie trudne, szybko można nabrać wprawy. Dokup sobie dobra tarczę diamentową oraz bączki różnej gradacji i dasz radę. Przycinarki kątowe potrafią często kosić.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My używamy otwornic na flexa Schmith, dobry stosunek ceny do jakości. Jeśli chodzi o laser to zielony jest lepiej widoczny, ale większość będzie dobra jeśli ma samopoziomowanie.  Szlifowanie narożników flexem nie jest takie trudne, szybko można nabrać wprawy. Dokup sobie dobra tarczę diamentową oraz bączki różnej gradacji i dasz radę. Przycinarki kątowe potrafią często kosić.
"baczki"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem otwornic firmy Profi, kupiłem je po jakimś filmie na YT. Wg mnie dobry stosunek jakości do ceny. Oczywiście otwornice tylko na kątówkę.
Używałem jeszcze tarcz szlifierskich f-my Rubi, gradacja 200 IMO jest rozsądnym rozwiązaniem, i nie ma potrzeby stosowania innych gradacji.
Co do lasera, mam Bosch 360* bajer, jedyny minus, że pionowa kreska nie jest 360*. Przydatny jest zarówno statyw jak i drążek jeśli się układa płytki pod sufit.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2023 o 01:10, Fili_P napisał(a):
W dniu 4.02.2023 o 20:59, Rafcio napisał(a):
My używamy otwornic na flexa Schmith, dobry stosunek ceny do jakości. Jeśli chodzi o laser to zielony jest lepiej widoczny, ale większość będzie dobra jeśli ma samopoziomowanie.  Szlifowanie narożników flexem nie jest takie trudne, szybko można nabrać wprawy. Dokup sobie dobra tarczę diamentową oraz bączki różnej gradacji i dasz radę. Przycinarki kątowe potrafią często kosić.

"baczki"?

Bączki, czyli tarcze szlifujące na rzepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie tych laserów z lidla: performance ma 0,4mm/m (wg producenta) a zwykły ma 0,8mm/m. Miałem kiedyś tani laser, który miał właśnie takie 0,8mm/m i był strasznie upierdliwy, w większych pomieszczeniach nawet nieprzydatny - różnica cen tych z lidla jest na tyle mała, że nawet się nie zastanawiaj i bierz tego droższego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, zurekk napisał(a):

Porównanie tych laserów z lidla: performance ma 0,4mm/m (wg producenta) a zwykły ma 0,8mm/m. Miałem kiedyś tani laser, który miał właśnie takie 0,8mm/m i był strasznie upierdliwy, w większych pomieszczeniach nawet nieprzydatny - różnica cen tych z lidla jest na tyle mała, że nawet się nie zastanawiaj i bierz tego droższego.

taki wczoraj widziałem w Lidlu przy okazji zakupów:

https://www.lidl.pl/p/parkside-performance-akumulatorowy-laser-360-krzyzowy-pkllp-360-b3-ze-statywem/p100357896?mktc=shopping&gclid=CjwKCAiA85efBhBbEiwAD7oLQGpHohnUnzlqyoW7aOT9Y-gx_LSYaJD4NzhZvVKre_Q0rqMUZ90XtxoCcWUQAvD_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, bergerac napisał(a):

Dokładnie ten oglądałem. Tylko za jakieś 50pln więcej można już przygarnąć HILDĘ 12 lub 16 linii z akcesoriami. Oczywiście nie wiem na ile podawana tam dokładność lasera jest zgodna z prawdą, ale ludzie chwalą te lasery.

Edytowane przez tomkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.