Skocz do zawartości

kocioł elektryczny


Camel

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Camel napisał(a):

Ale nie o tym, jaki kocioł elektryczny na co polecacie

 

Nie idź tą drogą. Jak elektryczny, to na prąd ;)

Poszukaj uczciwego instalatora, a nie przebranżowionych hydraulików. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zwróciłem uwagę na kospel 4-8kw model mn3 natomiast sprzedawca z lokalnej hurtowni od siebie polecieł elterm major 6kw. 

Potrzebuje u siebie kocioł elektryczny na jedna góra dwie zimy dopóki nie pociągną do działki gazu, termin w umowie lipiec '26

Edytowane przez szpyrek
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, szpyrek napisał(a):

Ja zwróciłem uwagę na kospel 4-8kw model mn3 natomiast sprzedawca z lokalnej hurtowni od siebie polecieł elterm major 6kw. 

Potrzebuje u siebie kocioł elektryczny na jedna góra dwie zimy dopóki nie pociągną do działki gazu, termin w umowie lipiec '26

kospel co czytałem na naczynie "wzbiorcze" wbudowane a elterm tylko grzałka i elektronika. Dlatego Kospel 2 rury prąd i koniec. (ale mogę się mylić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kiziuk napisał(a):

 

Nie idź tą drogą. Jak elektryczny, to na prąd ;)

Poszukaj uczciwego instalatora, a nie przebranżowionych hydraulików. 

 

 

Niewykonalne - bynajmniej dla nie, nie mam znajomych, ani znajomych - znajomych, którzy by zbliżyli się do tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zrobiłem gościowi kociołek elektryczny właśnie na przetrwanie ;]  6kw tylko. Podpiął to przez przekaźnik do termostatu pokojowego i tak grzał 2 zimy ;]  To nie jest jakoś mocno skomplikowane urządzenie ;] Oczywiście nierdzewny z nierdzewną grzałką ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być do CO to nie musi być nierdzewny. Na sztukę, wystarczy grzałka, kawał rury nagwintowany z dwu stron, kilka kształtek i termostat. Sam dwa lata temu wygrzewałem posadzki za pomocą elektrycznego podgrzewacza przepływowego. Używka za 300zł. Tylko trzeba było wywalić z niego ciśnieniowy włącznik przepływowy, bo pompa obiegowa nie dawała rady go odpalić.

Edytowane przez gondoljerzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gondoljerzy napisał(a):

Jeśli ma być do CO to nie musi być nierdzewny. Na sztukę, wystarczy grzałka, kawał rury nagwintowany z dwu stron, kilka kształtek i termostat. Sam dwa lata temu wygrzewałem posadzki za pomocą elektrycznego podgrzewacza przepływowego. Używka za 300zł. Tylko trzeba było wywalić z niego ciśnieniowy włącznik przepływowy, bo pompa obiegowa nie dawała rady go odpalić.

dasz linka na jakiś przykład ? Zielony być w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, gondoljerzy napisał(a):

Sam dwa lata temu wygrzewałem posadzki za pomocą elektrycznego podgrzewacza przepływowego. Używka za 300zł.

Ja podobnie, ale bojlerem Ariston 15-litrowym. Używka za 100 zł. Służył nam potem jako główne źródło cwu w lecie przez kolejne 10 lat, najlepiej wydane 100 zł w życiu.

 

A w temacie kotła - jak na 2 lata to kupiłbym jakiś używany bojler 50-80 litrów, ze standardowym gwintem 5/4" i do tego 3 fazową grzałkę 6-7.5 kW, termostat i stycznik 3 fazowy.

Jak autor potrzebuje naczynie wzbiorcze, to oddam za czapkę gruszek, bo mi leży na strychu, będzie okazja się pozbyć. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Camel napisał(a):

dasz linka na jakiś przykład ? Zielony być w tym temacie.

Jakoś nie znajduję żadnego przykładu w sieci. Ale to jest proste. Typowa grzałka ma gwint 5/4 lub 6/4 cala. Bierzemy trójnik z gwintem o minimum jeden rozmiar większym niż jest w grzałce. Zapas wskazany, żeby grzałka miała odrobinę przestrzeni wokół siebie. Do tego odcinek obustronnie nagwintowanej rury tego samego rozmiaru jak trójnik i długości minimum takiej, żeby razem z trójnikiem zmieściła się w nich grzałka. Skręcamy rurę i trójnik w taki sposób, żeby można było przez nie spojrzeć na wylot. Grzałkę wkręcamy w trójnik przez mosiężną redukcję i gotowe. Najlepiej zamontować to pionowo, z elektrycznymi podłączeniami grzałki na dole. Boczny wlot trójnika jako wejście chłodniejszej wody, a końcówka rury jako wyjście podgrzanej wody. Do podłączenia z obiegiem CO używasz kształtek, jakie tam będą potrzebne. Oczywiście, w obiegu musi być pompa obiegowa, a w instalacji odpowiednio dobrane naczynie wzbiorcze i zawór ciśnieniowy. I jeszcze jedno: do CO nie używamy elementów cynkowanych.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2023 o 22:03, Camel napisał(a):

jako, że jest popyt na pompy ciepła to instalatorów popiiiiiip. Za dzień pracy przycinają 10 koła.

Ale nie o tym, jaki kocioł elektryczny na co polecacie :) 

 

Też zrezygnowałem z ogrzewania foliami... 

Pompę wziąłem z LeroyMerlin. Dostałem rabat 10% i dodatkowe 12% z powodu różnicy VAT (8% przy zakupie z montażem vs 23% bez montażu). Dodatkowo w promocji, która była do 14 marca dostałem 15% w bonach na kolejne zakupy (dokładnie to 150 płn za każdy 1000).

Po przekalkulowaniu wszystkiego pompa wyszła 18 tyś + 4 tys montaż+ ok. 3 tyś dodatkowe materiały do ręki dla instalatora. Jak odejmę od tego 7 tyś dotacji z moje ciepło to cała zabawa wyniesie ok 18 tyś + instalacja podłogówki.

Urządzenie zamówili mi spoza regularnej oferty, Atlantic duo 6kw. 

Suma Summarum to całość (pompa, montaż i podłogówka na dwa piętra) wyniosła jakieś 10 tyś więcej niż folie + bojler elektryczny z montażem

Promocja na 15% w bonach w leroy już się skończyła, ale 10% dadzą od ręki, więc może spróbuj tą drogę jeszcze?

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Swider napisał(a):

 

Też zrezygnowałem z ogrzewania foliami... 

Pompę wziąłem z LeroyMerlin. Dostałem rabat 10% i dodatkowe 12% z powodu różnicy VAT (8% przy zakupie z montażem vs 23% bez montażu). Dodatkowo w promocji, która była do 14 marca dostałem 15% w bonach na kolejne zakupy (dokładnie to 150 płn za każdy 1000).

Po przekalkulowaniu wszystkiego pompa wyszła 18 tyś + 4 tys montaż+ ok. 3 tyś dodatkowe materiały do ręki dla instalatora. Jak odejmę od tego 7 tyś dotacji z moje ciepło to cała zabawa wyniesie ok 18 tyś + instalacja podłogówki.

Urządzenie zamówili mi spoza regularnej oferty, Atlantic duo 6kw. 

Suma Summarum to całość (pompa, montaż i podłogówka na dwa piętra) wyniosła jakieś 10 tyś więcej niż folie + bojler elektryczny z montażem

Promocja na 15% w bonach w leroy już się skończyła, ale 10% dadzą od ręki, więc może spróbuj tą drogę jeszcze?

 

Dzięki za info !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, gondoljerzy napisał(a):

Bierzemy trójnik z gwintem o minimum jeden rozmiar większym niż jest w grzałce. ...... Skręcamy rurę i trójnik w taki sposób, żeby można było przez nie spojrzeć na wylot

Powiem ci, genialne w swojej prostocie. Ja proponowałem używany bojler, ale to jest prostsze i tańsze. Taki 'kociol' z grzałką, termostatem i stycznikiem do ogarnięcia za pincet zł. 

 

@Camel zobacz sobie jeszcze na grzałki elektrotermia. 3 fazowe, od razu masz wbudowany termostat i zabezpieczenie. Robiłem u nich ostatnio na zamówienie kilka grzałek 2 fazowych, 5 kW. Jakość niczego sobie.

 

https://www.elektrotermia.com.pl/pl/grzaka-elte-w-60009000#site-content

 

 

Edytowane przez Pito
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia tego, że mi się nie chce gadać z Tobą.

Poprostu jestem tak przytłoczony problemami, że 8-16 do roboty i biegnę próbować zakończyć jeden z bardziej wujowych etapów mojego życia.

Nawet nie wiesz ile bardziej wolałbym Tobie czy komuś montować np. PC.

Niestety ciąg niekorzystnych zdarzeń nie chce mi odpuścić.

Inną kwestią jest to, że ja bez problemu kupiłbym i sprzedał Ci w tej cenie, ale jak żaden złodziej (czyt. Instalator) nie podłączy Ci tego to nie masz gwarancji.

Oczywiście ja mam kwity, mogę ci podbić, ale polityka producenta/dystrybutora jest taka, że Instalator przejmuje całą gwarancję, czyli, jak Ci się zepsuje PC to ja jestem odpowiedzialny za naprawę a producent/dystrybutor jedynie zapewnia części zamienne.

Nie ma poprostu czegoś takiego jak z kotłem gazowym, że kupujesz gdziekolwiek, wiesza ktokolwiek i potem tylko uruchomienie robi serwis producenta.

Wtedy też gwarancję realizuje producent, swoim serwisem.

W klimach i PC niestety to tak nie działa 👎

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.