Skocz do zawartości

Dalmierz laserowy


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy na jakim dystansie chcesz mierzyć, miałem kiedyś dalmierz do 800 metrów odległości, był dobry ale do mierzenia odległości w pomieszczeniach nie potrzebujesz aż takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję porównać tego lidlowskiego do jakiegoś stanleya. 

Na tym samym odcinku ,koło 3m, ale mierzone kilka razy parkside pokazywał różnice 1-2mm co pomiar.

Na większej odległości, koło 7metrow, różnica między stanleyem była koło 4mm. Starałem się sumiennie trafiać w ten sam punkt pomiaru dla porównania. Dlatego przy dokładnych pomiarach jak cięcie płytek czy płyt meblowych gdzie dokładności jest jednak wieksza parkside się nie sprawdzi ale żeby zmierzyć cokolwiek na szybko jak najbardziej na plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cinek napisał(a):

Zależy na jakim dystansie chcesz mierzyć, miałem kiedyś dalmierz do 800 metrów odległości, był dobry ale do mierzenia odległości w pomieszczeniach nie potrzebujesz aż takiego.

no nie, ja potrzebuję czegoś do wnętrz. Zresztą zobacz parametry tych urządzeń. Pewnie to o czym piszesz to zupełnie inna liga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, szpyrek napisał(a):

Miałem okazję porównać tego lidlowskiego do jakiegoś stanleya. 

Na tym samym odcinku ,koło 3m, ale mierzone kilka razy parkside pokazywał różnice 1-2mm co pomiar.

Na większej odległości, koło 7metrow, różnica między stanleyem była koło 4mm. Starałem się sumiennie trafiać w ten sam punkt pomiaru dla porównania. Dlatego przy dokładnych pomiarach jak cięcie płytek czy płyt meblowych gdzie dokładności jest jednak wieksza parkside się nie sprawdzi ale żeby zmierzyć cokolwiek na szybko jak najbardziej na plus

do przycinania i taki będę korzystał z miary. Raczej potrzebuję odległość między ścianami zmierzyć, itp.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bergerac napisał(a):

Ja kupiłem taki:

https://allegro.pl/oferta/juemel-laserowy-dalmierz-100m-odleglosc-z-lcd-12585159810

 

Jak kupowałem kosztował 85 zł.

Mierzy doskonale. Na 100 m trudno trafić w punkt pomiaru, ale jak sie trafi, to naprawdę mierzy co do mm.

 

 

Generalnie do pomiarów wystarczy zasięg 20 m, bo więcej - trudno trafić laserem.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maras77 napisał(a):

Ja kupiłem taki:

https://allegro.pl/oferta/juemel-laserowy-dalmierz-100m-odleglosc-z-lcd-12585159810

 

Jak kupowałem kosztował 85 zł.

Mierzy doskonale. Na 100 m trudno trafić w punkt pomiaru, ale jak sie trafi, to naprawdę mierzy co do mm.

 

 

Generalnie do pomiarów wystarczy zasięg 20 m, bo więcej - trudno trafić laserem.

 

rzeczywiście wygląda fajnie, no ale już zamówiłem. Zobaczymy, myślę, że do moich zastosowań wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, bergerac napisał(a):

rzeczywiście wygląda fajnie, no ale już zamówiłem. Zobaczymy, myślę, że do moich zastosowań wystarczy.

 

parkside to sprzet dla profesjonalistow z wyzszej polki z mega gwarancja.

ile ja juz ekip profesjonalnych ostatnio przerobilem i kazda miala troche sprzetu tej znakomitej niemieckiej marki

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, PawelWaw napisał(a):

 

parkside to sprzet dla profesjonalistow z wyzszej polki z mega gwarancja.

ile ja juz ekip profesjonalnych ostatnio przerobilem i kazda miala troche sprzetu tej znakomitej niemieckiej marki

 

zależy co się trafi

mam parę zabawek udanych :oki:

z nieudanymi nie było problemy ze zwrotem :oki::oki:

 

a dalmierz mam jakiś z castoramy :ee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, chris_66 napisał(a):

 

zależy co się trafi

mam parę zabawek udanych :oki:

z nieudanymi nie było problemy ze zwrotem :oki::oki:

 

a dalmierz mam jakiś z castoramy :ee:

 

ja mam dalmierz boscha polecany na AK, kupiony w mega promocji na amazon i dziala ale jedyna wada jaka wymienili faktycznie wkurza 😄

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
taki, z tym ze ja kupilem za 299 zl teraz troche drogi bez promo
 
https://allegro.pl/oferta/dalmierz-laserowy-bosch-plr-50-c-zakres-50-m-12487370334
 
image.png.4714072e06482abff068f338a871f2e0.png
 

Wypasik. Mój przyszedł o wygląda, że działa dobrze. Zobaczymy na dworzu jak działa przy świetle dziennym.
cdb324c96250ab58540fe1cc39fa6e95.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2023 o 21:34, bergerac napisał(a):


 Zobaczymy na dworzu jak działa przy świetle dziennym.

 

Od razu mówię że słabo. Te ręczne dalmierze bez statywu służą do pomiarów wewnątrz. Z tego prostego powodu że w ciągu dnia już na odległości kilku metrów kropka lasera jest niewidoczna, a poza tym precyzyjne trafienie tą kropką w miejsce pomiaru na większej odległości bez statywu jest prawie niemożliwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jaruga napisał(a):

Od razu mówię że słabo. Te ręczne dalmierze bez statywu służą do pomiarów wewnątrz. Z tego prostego powodu że w ciągu dnia już na odległości kilku metrów kropka lasera jest niewidoczna, a poza tym precyzyjne trafienie tą kropką w miejsce pomiaru na większej odległości bez statywu jest prawie niemożliwe...

dokładnie, dzisiaj przetestowałem.Na zewnątrz nie ma szans. Natomiast wewnątrz działa bardzo dobrze, inżynier miał swoją miarę i było praktycznie idealne. Mogę powiedzieć, że jestem zadowolony :ok: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.