Skocz do zawartości

Środek do mycia szyb kabiny prysznicowej


skrzatekMK

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam do Was pytanie. Od miesiąca jestem posiadaczem kabiny prysznicowej i nie orientuję czego najlepiej używać do szyb, aby jak najdłużej zostawały bez smug po wodzie. Na chwilę obecną ostatnia osoba po wzięciu prysznica wyciera szyby ściągaczką do wody. Ale to nie do końca działa, bo kamień i tak potrafi zostać. Zastanawiam się nad jakimś środkiem z powłoką hydrofobową. Może ktoś używa i może polecić skuteczny środek?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio odkryłem że kwas do felg usuwa nawet najtrudniejszy kamień w mgnieniu oka, ale trzeba bardzo uważać bo żre także ceramikę :) w łazience też używam do luster antypare samochodową (świetnie się sprawdza), a pomysł z powłoką też jest warty przetestowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to chyba szkło poeinno miec fabrycznie jakąś powłokę,  a czy samemu mozna położyć,  nie mam pojecia. 

Ostatnio cos takiego na kamień stosuję, ale w proporcjach 1:1

W Lidlu tez był dobry  mniej inwazyjny W5 Maxx Power.

Screenshot_20230326_143156_Allegro.jpg.96815201c1104ebba841ecf4fa54c01f.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, skrzatekMK napisał(a):

Może ktoś używa i może polecić skuteczny środek?

Próbowałem niewidzialna wycieraczkę I wosk samochodowy, taki z droższych (200zl), po którym woda z auta spływa jak po kaczce. Nic z tego, kamień tak czy siak się robi.

 

Dobry środek na walkę z kamieniem to Bucasan Trendy, to chyba jakiś szuwaks dla profesjonalnych film. Od paru lat stosuję, nie zżarlo chromu na bateriach, a kamień tylko się pieni i... znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Pito napisał(a):

 

 

Dobry środek na walkę z kamieniem to Bucasan Trendy, to chyba jakiś szuwaks dla profesjonalnych film. Od paru lat stosuję, nie zżarlo chromu na bateriach,   kamień tylko się pieni i... znika.

Ten?

https://allegro.pl/oferta/buzil-do-sanitariatow-bucasan-t464-1l-6603064850?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_uzsd_supermarket_cleaning_pla_pmax&ev_campaign_id=17996266272&gclid=CjwKCAjw_YShBhAiEiwAMomsEHc0EynRGk9LOX6T92UeyidsZcAhaMhdX4hHl-S1c-QetRfnz53-mBoCdwoQAvD_BwE

Psikasz skoncentrowanym czy zgodnie z instrukcją?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pito napisał(a):

Tak, to ten. O, to ma instrukcje 😆. Psikam bezpośrednio i przecieram gąbką, żre kamień jak zły. 

"postać: koncentrat, rozcieńczenie od 10ml/10L wody"

Jak używasz bez dodatku wody to nic dziwnego, że żre jak zły 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taktyczny Janek do obserwowania postu

image.png.37ee05e626c6d118ff058f613e6888b9.png

 

A tak serio, to kupiliśmy rok temu kabinę super duper drogą z powłoką "nano-diamentową" antywapienną. Wytrzymała miesiąc, po miesiącu pokryła się śladami kropelek. Myję raz na tydzień psikaczami do kabin, takimi do 20 złotych, z rossmana, z lidla, od ludwika, żaden jeszcze nie powalił na kolana. Spróbuję kupić taki za 50, też z jakimś nano czymś, z czystej ciekawości, czy będzie różnica.

 

Edytowane przez Tomasso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mycia samej kabiny polecam nanomax. 5l za ok 80zl na Allegro. Małe butelki są w Rossmanie. Jest naprawdę skuteczny na kamień. Psikasz, 5-7min czekasz i opłukujesz.

U nas w mieście jest bardzo twarda woda. Niestety 3-4 dni i już bardzo dużo kropek na szkle. Mamy dedykowany mały ręczniczek za pralką i ostatni (głównie ja) w danym dniu po kąpieli wyciera kabinę. To chyba jedyna metoda żeby kabina zawsze była czysta. Więc codziennie wycieram, tak po 2-3 miesiącach mam dość i przestaje. Przez jakieś 2 tygodnie przerwa. Szyba cała biała, i wtedy wlatuje nanomax. Po tym znów 2-3 miesiące wycieram... i tak w kółko:)

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.