Skocz do zawartości

Uszkodzona warstwa metaliczna w reflektorze, jak naprawić?


ABM

Rekomendowane odpowiedzi

Rozebrałem reflektory w Cromie w celu odnowienia odbłyśników żarników xenonowych, ponieważ były już matowe. Niestety zostawiłem wewnętrzny metalizowany element na stole stojącym pod zadaszonym tarasem. Miałem pecha i niestety deszcz się do niego dobrał. Czy ktoś ma pomysł jak to odratować? Każde dotknięcie nawet bardzo miękką szmatką tylko pogarsza sytuację. Na dokładkę to nie jest typowy srebrny, tylko taki wpadający w czarny.

20230417_185417.jpg

20230417_221340.jpg

Edytowane przez ABM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, PawelWaw napisał(a):

1. kupic nowe

Trochę drogo.

 

3 minuty temu, PawelWaw napisał(a):

2. zamontowac te i zapomniec po kilku dniach

Żal dupsko ściska, zregenerowany odbłyśniki, wypolerowane klosze.

 

Zastanawiam się nad pomalowaniem wszystkiego na srebrno lub czarny mat.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, ABM napisał(a):

Rozebrałem reflektory w Cromie w celu odnowienia odbłyśników żarników xenonowych, ponieważ były już matowe. Niestety zostawiłem wewnętrzny metalizowany element na stole stojącym pod zadaszonym tarasem. Miałem pecha i niestety deszcz się do niego dobrał. Czy ktoś ma pomysł jak to odratować? Każde dotknięcie nawet bardzo miękką szmatką tylko pogarsza sytuację. Na dokładkę to nie jest typowy srebrny, tylko taki wpadający w czarny.

 

 

@ABM, gdzie regenerowałeś?

Jaki koszt, zakres i czas.

O efekty nie pytam, bo widzę, że nie zamontowane 😋

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2023 o 20:58, technix napisał(a):

@ABM, gdzie regenerowałeś?

Jaki koszt, zakres i czas.

O efekty nie pytam, bo widzę, że nie zamontowane 😋

Za regenerację obu odbłyśników żarników xenonwych płaciłem 120 zł, zawoziłem do Stęszewa pod Poznaniem. Za polerowanie i zabezpieczenie przed UV naprawdę zmęczonych kloszy 160 zł. Dla porównani mam zupełnie nowy reflektor z przedlifta, który ma ponad 10 lat i nie był używany. Przed regeneracją reflektory dawały od 45 do 60% światła w porównaniu do nowego reflektora 10 letniego, po regeneracji odbłyśników i kloszy jest to 107 i 111 %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.