Skocz do zawartości

wiata samochodowa kryta blachodachówką, a membrana?


00Tom00

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

właśnie skończyłem stawianie szkieletu wiaty 6x6m dach dwuspadowy - teraz przyszedł czas na łacenie i pokrycie dachowe.

Wybrałem blachodachówkę ciętą na wymiar.

 

No i teraz mam dylemat, dawać membranę pod blachę  czy nie?

Nie będzie pełnego deskowania, tylko łaty do krokwi 5x4cm, przykręcane do każdej krokwi na dwa wkręty.

Część osób mówi, że bez membrany będzie kapało, kolejna część, że nie będzie bo to na wolnym powietrzu (zabuduję maks 2 ściany), następni że nawet jak dam membranę to słońce ją wykończy bo od boku i tak będzie na nią świeciło.... i bądź tu mądry bez własnego doświadczenia :)
Także pytania:
1. Ma ktoś może wiate przykrytą blachą, bez memmbrany i pełnego deskowania? skrapla się woda? jak użytkowanie?
2. A może ktoś ma wiatę przykrytą blachą, z membraną i bez pełnego deskowania? Jak z wytrzymałością membrany?

3. A może ktoś zajmuje się wykonywaniem takich pokryć i jest mi w stanie podpowiedzieć?

Z góry dziękuję.

Edytowane przez 00Tom00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy bezdie kapalo, czy tez nie, nie jest kwestia membrany a jakoscia wykonania uslugi przykrecania blachodachowki do drewna, Jezeli bedzie pod katem prostym i nie na chama tylko z ta ka sila docisku ktora przy dokrecaniu nie zniszczy uszczelki / gumy przy blachowkretach to bedzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, 00Tom00 napisał(a):

Narazie tak to wygląda 

 

Dzięki, fajnie to wygląda.

Z konstrukcją dachu chcę iść w stronę stylu wiązarowego żeby uniknąć konieczności stawiania trzeciego słupa na szerokości i płatwi kalenicowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ccLot napisał:

@Patryk SL kolega zastanawia się nad ewentualną kondensacją pary wodnej na spodniej strony blachy i skapywanie jej do środka, a nie czy pokrycie będzie szczelne.

 

OK, przyznaje, ze tego aspektu nie bralem pod uwage ale wydajemi sie, ze przy otwartej wiacie aspekt o ktorym wspomniales, nie bedzie gral absolutnie roli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod/na membranę mogą wchodzić ptaki czy gryzonie więc tak średnio, chyba, ze to typowo miejska okolica gdzie wszytko już dawno wytrute:phi:

Blachy trapezowe to mozna kupić podklejane warstwą filcu czy czegoś w tym stylu co właśnie zapobiega kondensacji, moze i przy blachodachówce jest też ta opcja... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Fryzuryn napisał(a):

Trzeba robić na to jakieś kwity w urzędzie/starostwie/nadzorze budowlanym?

W zależności od przeznaczenia wiaty, powierzchni zabudowy i rodzaju działki. Wytycznych sporo w zależności od konkretnej sytuacji wymagane lub nie zgłoszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.