Skocz do zawartości

poszukiwane auto do 30 tys


irySowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, potrzebuje pomocy przy wyborze auta. Obecnie jeżdżę wysłużona i moja ukochaną Audi a6 c5 [98'  2,4 automat] w sedanie (gaz). Kocham ja miłością przeogromną, i gdyby nie to że się troszkę psuje, w życiu bym nie pomyślała o wymianie. Z krwawiącym sercem i "niechem ale muszem" szukać czegoś innego... 
Teraz czego o oczekuje od auta:

na pewno musi być bezpieczne (2 prywatne fotelikowe kaszjady na pokładzie)

mało awaryjne (o ile są takie🙈

pojemne (kosiarka, rowery wyżej wspomnianego potomstwa musza się zmieścić do auta, do audi wchodzą 😅)

ekonomiczne 

wygodne (bywają dłuższe trasy)
miło jakby miał nawi i takie nowsze szmery-bajery (tylko bez przesady bo ja nie umiem w dużo guziczków)

napęd na tył odpada

koniecznie (2) uchwyty na kubeczki z tyłu (czekolada z Orlenu musi być pod ręką) i z przodu miejsce na kawusie

jakieś schowki na drobne pieniążki i wszystkie inne (nie)potrzebne rzeczy 

 

Pokonuje raczej trasy, teraz będę jeździć parę miesięcy wyjazdowo do pracy 75 km (w jedną stronę), i mieszkając na zadupiu raczej wszędzie mam daleko 15 (najkrótsza trasa) średnio 50/100 km plus kilka wyjazdów wypoczynkowych i 2-3 razy w roku wycieczka do Danii.  także nie wiem diesel, benzyna+gaz? Może być też coś wyższego, ale to nie wymóg konieczny,( chora babcia i podwózki do lekarza) Ogólnie poszukiwane auto dla 3 bab 👩‍👧‍👧

 

Mój  pan mechanik poleca mi turana po 2009r 2.0 diesel to auto mi średnio podoba jest takie... męskie... ale nie skreślam

moje typy:

citroen c5 2012 Exclusive 2.0

Mercedes-Benz Klasa C 200 

mercedes klasa c w204 2009 2.1 170km

bmw x3 

passat b6/b7 (tu się naczytałam o awarii silników, ale Pan mechanik mówi, ze jest ok i żebym jak już to brała 2.0)

audi a4 po 2008r czy może być wiernym a6?

 

Ja się kompletnie nie znam, więc liczę, że mi coś doradzicie 😊 oczywiście mile widziana każda opcja. Chodzi o to żebym w nowym aucie nie płakała "w mojej starej audi, było lepsze" 

 

Z góry dziękuje za pomoc! ❤️

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golf VI w kombi 

Z dieslem

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-golf-vw-golf-6-variant-1-6-tdi-ID6FsNuf.html

Zostaje trochę kasy na poprawienie usterek po poprzednim właścicielu i można latać.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.04.2023 o 14:35, mati_lecha napisał(a):

Jak kochasz miłością przeogromną, to naprawiaj, a nie zmieniaj na nowszy model.

 

muszę, sypie się wszystko od wycieraczek po nieszczelny silnik, naprawa tego wszystkiego to dużo pieniędzy.  sam silnik zaczyna się od 6 tys... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co napisałaś ja bym celował w coś typu kombi, np. Pug 308 kombi. Można znaleźć w miarę świeży rocznik, a diesle z PSA są mało awaryjne i ekonomiczne. Nie wiem jaki masz budżet, ale w stare premium bym nie szedł - serwis będzie drogi.

 

Jak znajdziesz takiego Puga w wersji Allure to przyjemnie to auto wygląda, natomiast kwestią są zegary - nie każdemu to pasuje.

 

Innym rozwiązaniem jest wspomniany przez Ciebie Passat, ale to już mniej ekonomiczne auto. Tak naprawdę sama musisz się najpierw zdecydować czego oczekujesz :) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Reanult Laguna III GT lub 4control, samochód na pewno trochę mniejszy niż A6 ale wygodny, dobrze wyposażony i mało awaryjny.

Na wyposażeniu można znaleść egzemplarze z granymi siedeniami, nawi, panorama dachem itp.

W cenie 30 tys można się pokusić już o egzemplarz poliftingowy.

 

Mało awaryjny diesel 2.0 Dci od Nissana, jedyne co będzie przeszkadzać w porównaniu do Audi do jakość wykończenia wnętrza, które lubi czasem skrzypieć.

 

Przykładowe:

https://www.olx.pl/d/oferta/renault-laguna-iii-gt-2-0dci-4-control-CID5-IDRJUuD.html

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-laguna-2-0-dci-4-control-gt-ID6FuWWH.html

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.