Skocz do zawartości

okna dachowe fakro.


Azasello

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, volf6 napisał(a):

A coś się złego z nimi dzieje, ze chcesz wymieniać?

Sama zmiana pakietu z 2 szyb na 3 pewnie da tyle oszczędności, ze 50 lat będzie się spłacać. Chyba, ze tych okien masz z 15:)

 

6 sztuk. Pytam tak z ciekawości czy różnice w rachunkach będą odczuwalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pitw napisał(a):

Mają już prawie 20 lat. Wymienić w całości czy same wkłady szybowe na 3-szybowe. Jak same wkłady to taka wymiana coś da pod względem utraty ciepła w zimie? 

Niech jeszcze 10 albo kolejne 20 sobie poleżą na dachu i wymień wtedy całe, tak to zysk mizerny będzie.

U mnie w 15 letnich VELUXach przy -1*C na zewnątrz śnieg już się odkłada czyli izolacja jest dobra, a też pakiet 2-szybowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, misiu napisał(a):

A oprócz szyb, okna są OK? Bo moje po 14 latach już w niektórych miejscach się rozsychają i jak będą mieć 20 lat to raczej całe będę wymieniał.

 

W sumie ramy są ok. No ale fakt mają już swoje lata. Zwykłe okna wywaliłbym bez wąchania, ale w dachowych przeraża mnie rujnacja.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Velux ma 18 lat. Jedno okno na ramie już tak zgniło,że ma czarny nalot. Pozostałe 3 szt lakier z ramy zluszczył się.

W kwietniu kupowałem okna do nowej inwestycji 78x140 z pakietem 2 szybowym w promocji z kołnierzem za 730 zł/szt RoofArt w sieciówce ExtraDach. 

Pakiet 3 szybowy min 100% droższy.

 

Tak się zastanawiam jak się zmienia okna dachowe z ramą. To chyba trzeba robić totalna demolkę. Pruć kartongipsy, demontować chyba arkusz blachodachówki?

 

Raczej w tym roku będę musiał 1 szt wymienić na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pitw napisał(a):

Mają już prawie 20 lat. Wymienić w całości czy same wkłady szybowe na 3-szybowe. Jak same wkłady to taka wymiana coś da pod względem utraty ciepła w zimie? 

Jeśli wkłady nie są rozszczelnione to finsowo poczujesz zakup a nie oszczędności. Dodatkowo spora szansa że przy wymianie coś naruszysz w ramiakaku okna i skończy się nieplanowaną wymianą całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tre-Bor napisał(a):

U mnie Velux ma 18 lat. Jedno okno na ramie już tak zgniło,że ma czarny nalot. Pozostałe 3 szt lakier z ramy zluszczył się.

W kwietniu kupowałem okna do nowej inwestycji 78x140 z pakietem 2 szybowym w promocji z kołnierzem za 730 zł/szt RoofArt w sieciówce ExtraDach. 

Pakiet 3 szybowy min 100% droższy.

 

Tak się zastanawiam jak się zmienia okna dachowe z ramą. To chyba trzeba robić totalna demolkę. Pruć kartongipsy, demontować chyba arkusz blachodachówki?

 

Raczej w tym roku będę musiał 1 szt wymienić na nowe.

U rodziców Velux po 2latach też zgnił. Wynieniali całe, demolki nie było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że wymieniałem pakiety szybowe Fakro z 2 na 3 to podzielę się opinią.

Szyby wymienia serwis i odbywa się to dość sprawnie, płaciłem w '20 5k za 5 szyb. 

Wymieniałem, bo przy budowie olałem temat 3 szyb w dachowych (bo obliczyłem, że nie opłaca się 😆 ) 

Irytowało mnie skraplanie się na nich pary po np. nocy i grzanie przez słońce latem. W tych kwestiach pomogło 100%.

Wpływu na rachunki za ogrzewanie/klimatyzację jakiegoś zauważalnego nie ma, ale na komfort już tak. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, zurekk napisał(a):

Jako, że wymieniałem pakiety szybowe Fakro z 2 na 3 to podzielę się opinią.

Szyby wymienia serwis i odbywa się to dość sprawnie, płaciłem w '20 5k za 5 szyb. 

Wymieniałem, bo przy budowie olałem temat 3 szyb w dachowych (bo obliczyłem, że nie opłaca się 😆 ) 

Irytowało mnie skraplanie się na nich pary po np. nocy i grzanie przez słońce latem. W tych kwestiach pomogło 100%.

Wpływu na rachunki za ogrzewanie/klimatyzację jakiegoś zauważalnego nie ma, ale na komfort już tak. 

hmm ja mam wszystkie poza łazienką 3-szybowe (0.5 u). Jak jest róznica temp, to wilgoć się wytrąci. Jak słońce masz idealnie w okno to i tak się będzie nagrzewać, pakiet nie załatwi sprawy. Ja mam dość duże okna i jak np zostawię bez zewn markizy to w dni jak dziś pod oknem mam piekarnik ;). Za to w zimę się przydaja, dobrze dogrzewa dom, wtedy rolety mam w górze.

Nie wiem na ile wymiana wkładów jest kompatybilna pomiędzy różnymi wkładami, ale moje okno 2os ledwo dały radę podnieść. IMHO serwis do wymiany to dobry pomysł, żeby potem się nie okazało, że rama nie wytrzymała ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.