Skocz do zawartości

Przyczepka samochodowa do 750kg


tomstr

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś wie gdzie można trwałą i z sensowną ceną przyczepę 750kg kupić. Najbardziej mnie interesuje długość ponad 2 metry.

Jakie marki wchodzą w grę bo obi i podobne to z gównolitu robią

A może jakaś zniżka na autokącik istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście przyczep ceny oszalały. Ale, polecam przyjrzeć się ofercie rzeszowskiej firmie: https://mtd-przyczepy.pl/produkt/przyczepa-neptun-n7-210-rt/https://mtd-przyczepy.pl/produkt/przyczepa-neptun-n7-236-pro/

Juz będzie 4 lata jak kupiłem u nich Neptuna N7-210pro z płaską plandeką i kołem podporowym za 3000 brutto. Wtedy ta oferta była na tą konkretną przyczepkę około 400 zł niższa od konkurencji  w mojej okolicy +100 km. Przyczepę serii pro szczerze polecam. Wymiar 210 jest wystarczający do 99 procent zadań. Przyczepka ma pojemność 1,2m³ . Bierze na siebie 1m³ cementu luzem i nawet nie jęknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tomstr napisał(a):

Może ktoś wie gdzie można trwałą i z sensowną ceną przyczepę 750kg kupić. Najbardziej mnie interesuje długość ponad 2 metry.

Jakie marki wchodzą w grę bo obi i podobne to z gównolitu robią

A może jakaś zniżka na autokącik istnieje

Nie wiem, na 750kg woziłem 750kg na niedawno kupionej przyczepce z obi i jest ok. Jak chcesz wozić 2T na 750kg to słabo troszkę. Z plandeką za Neptuna zapłaciłem 4kpln i nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trwała i sensowna może mieć dla każdego inne znaczenie.

Na najmniejszej z Casto tonę gresu przewiozłem.

Fakt, że prawie nowa była wtedy.

 

Jak szukasz czegoś naprawdę konkretnego, to idziesz do punktu gdzie przyczepami handlują/wypożyczają, montują haki i wybierasz zgodnie ze swoimi potrzebami, tylko cena może zadziwić.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, karolchyla napisał(a):

 Przyczepka ma pojemność 1,2m³ . Bierze na siebie 1m³ cementu luzem i nawet nie jęknie.

Gęstość nasypowa cementu to średnio 1400kg/m3 ale cement luzem to się raczej wozi cementowozem.

Jeżeli mówisz o betonie to 1m3 waży 2300kg i nie uwierzę ,że "nawet nie jęknie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W listopadzie kupiłem najmniejszego Neptuna w Radomiu za 2500 z 2021r.

Jeśli chcesz trwałą i solidną konstrukcję, która przewiezie 1,5T, to musisz zapłacić ok 4-5tyś lub sam sobie wyspawać i "kupić do remontu" dawcę papierów. Wadą tej konstrukcji będzie brak ocynku i większa masa własna.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, POKS napisał(a):

Gęstość nasypowa cementu to średnio 1400kg/m3 ale cement luzem to się raczej wozi cementowozem.

Jeżeli mówisz o betonie to 1m3 waży 2300kg i nie uwierzę ,że "nawet nie jęknie".

Chodziło mi o cement. Tak cement luzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co chcesz wozić, jaki gabaryt i jak ciężki. Szukalbym czegoś na resorach producent Rydwan, Fracht. Ale to ceny ok 5-6tpln za nówkę, wszystko zależy jaki wymiar i czy z plandeka. Pożyczam często przyczepkę 263cm długa przestrzeni ładunkowej z Faro. Przyczepa skręcana, na osi skrętnej. O dziwo dobrze się prowadzi, na pusto trochę skacze ale bez tragedii. Napewno bym szukał z otwierana przednia burta, tylna to standard. I jak najdłuższy dyszel. Ta Faro ma długi dyszel na takiej przyczepie 263cm na burcie przewoziłem blaszak o wymiarach 3x5 (m).

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za podpowiedzi.

Wybrałem Neptuna w OBI za jedyne 3999 plnów. Przeważył stosunek długość&plandeka/cena. Wybierałem głównie patrząc na długość przestrzeni ładunkowej.

Pierwsza jazda 150km jest ok i nawet jedzie za autem i prawie nie kosi na łukach - przynajmniej takie odniosłem wrażenie

 

i raczej nie jest z gównolitu :) zresztą wyjdzie w praniu

Edytowane przez tomstr
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.