Skocz do zawartości

Buty na upały.


Blues

Rekomendowane odpowiedzi

Geox, od kilku lat tylko w tych butach chodzę. Te dziurki w podeszwach myślałem że to ściema, ale robią konkretną robotę. Ogólnie nie chodziłem w lepszych butach, a racie mam dosyć wrażliwe. Mogę w nich spokojnie chodzić przez cały dzień nawet w zimie od +5°C po teraźniejsze upały.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zet napisał(a):

Musisz doprecyzować pytanie, o jaki rodzaj buta chodzi, bo jest tego multum - ja np. mam na lato wyścigowy model gaerne z "dziurkowanej" skóry. 

Chodzi o but maksymalnie uniwersalny w którym upały są mniej upierdliwe niż w innym bucie. Oczywiście każdy będzie miał swój typ, ale jak ktoś zjeździł kilka różnych par, to jakieś porównanie będzie miał.

Pytam, bo mój ostatni zakup był mało trafny. Do tej pory w lato używałem Daytony Journey XCR (niski but, skórzany z Gore). Dokupiłem Shima Exo Vented (niski, mesh bez membrany) I tutaj zonk. Niby jak się jedzie, to wiatr hula między palcami stopy, ale jakoś w nich gorąco. 

Wydaje mi się, że skóra lepiej izolowała od słońca niż mesh, ale te drugie miały być super przewiewne na lato...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jedyna rzecz, której wciaż nie mam dedykowanej na moto. Ze względu na rozmiar (48) nie mogę znaleźć nic ciekawego pasującego mi stylem i poniżej tauzena (koło 1500 się coś jeszcze znajdzie, ale opinie tak różne, że nie chcę ryzykować). Jeżdżę więc w glanach Solovair z olejowanej skóry i tak od 5 do 35 stopni (w cieniu, przy asfalcie koło 55, więcej jeszcze nie jechałem) dają radę, tylko kwestia dobrania odpowiednich skarpet. Poniżej 5 zakładam robocze, które są wyższe i większe, więc można ładować grubsze skarpety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2023 o 13:25, Blues napisał(a):

Pytam, bo mój ostatni zakup był mało trafny. Do tej pory w lato używałem Daytony Journey XCR (niski but, skórzany z Gore). Dokupiłem Shima Exo Vented (niski, mesh bez membrany) I tutaj zonk. Niby jak się jedzie, to wiatr hula między palcami stopy, ale jakoś w nich gorąco. 

 

Dużo w tej kwestii zależy od skarpety, popróbuj z różnymi. 

Z membraną to wiadomo co się dzieje w lato, wiec to normalne. 

 

Ja odkąd przesiadłem się na HD nie mam problemu z ubiorem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.07.2023 o 23:35, Blues napisał(a):

Ktoś ma jakieś sprawdzone?

Trampki moto. Nie polecam Shimy. Obecnie TCXy... robią robotę.
Dainese robi takie z meshem. Każda marka w sumie takie ma w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jimbo22 napisał(a):

Trampki moto. Nie polecam Shimy. Obecnie TCXy... robią robotę.
Dainese robi takie z meshem. Każda marka w sumie takie ma w ofercie.

Miałem kupić TCX-y, ale wydawało mi się, że Shimy są lepiej wentylowane. Naciąłem się niestety... Jedyny plus, to szybkie zapinanie żyłkami.

Edytowane przez Blues
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Blues napisał(a):

Miałem kupić TCX-y, ale wydawało mi się, że Shimy są lepiej wentylowane. Naciąłem się niestety... Jedyny plus, to szybkie zapinanie żyłkami.

Nie pierwszy jesteś ja oglądałem trampki Brogera który ma z zamszu i takie z materiału jak normalne tenisówki no i widziałem obie wersje a wybrałem te zamszowe bo wydawało mi się ze sa lepsze a tak naprawdę jezdze latem i po cholera je wybrałem do teraz niewiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2023 o 22:28, eryko napisał(a):

Nie pierwszy jesteś ja oglądałem trampki Brogera który ma z zamszu i takie z materiału jak normalne tenisówki no i widziałem obie wersje a wybrałem te zamszowe bo wydawało mi się ze sa lepsze a tak naprawdę jezdze latem i po cholera je wybrałem do teraz niewiem .

miałem te zamszowe shimy wlasnie. nie dość ze to "wogole" nie jest but motocyklowy a zwykły trampek (vs np TCX gdzie to trampek, ale jednak ze wzmocnieniami), to zamsz (mialem taki piaskowy kolor) natychmiast był czarny na palcu lewym od zmiany biegów... pomijam to ze rozpadły sie po sezonie (puściły szwy, podeszwa zaczęła odchodzić itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.