Skocz do zawartości

205/55/R16 w góry, na śnieg


maciej03

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Chcę się przyszykować na kolejny sezon, zwłaszcza, że moje Bridgestone Blizzak już kompletnie się na zimę nie nadają. 

Warunki typowo górskie, czyli codziennie do pokonania wzniesienia, na obecnych oponach póki jest bez śniegu, albo mokro jest w porządku, ale na śniegu czy to luźnym czy ubitym po prostu się ślizgam mimo posiadania bieżnika. Szukając wybrałem kilka modeli:

Dębica Frigo HP 2 - na śnieg podobno bardzo dobre, ale słabe na inne warunki i tego się obawiam, bo bywa, że przez połowę zimy nie ma śniegu. 

Kleber Krisalp HP3 - te wydają mi się najlepsze, po za tym jeszcze Barum Polaris 5, oraz Kormoran Snow. Co z Yokohama, albo Nokian? 
Może są jeszcze jakieś inne modele? 

Nie chcę też kupować nie wiadomo jak drogich, bo zauważyłem ,że obecnie zimówki po 3 latach to już tylko na śmietnik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dopłacić do Pirelli Snowcontrol seria 3. Mam porównanie na tym samym aucie z Dębicą Frigo, Barum Polaris 5, Bridgestone LM005, a na innym aucie miałem też Michelin Alpin 5 i żadna z tych opon nie była tak dobra, jak Pirelli. Świetna w śniegu, a na suchym nie czuć, że to zimówka. Zjechałem kilka kompletów, zawsze miałem nowe i jeździły u mnie po 2-3 sezony, potem do Żyda z połową bieżnika.

Ciekawostka, Pirelli ten model sprzedawał już w 2011r, a przynajmniej ja to pamiętam, więc możliwe, że wcześniej, w ok 2017r wprowadzili następcę Cinturato Winter, a Snowcontrol 3 zaczęli wycofywać, bo zniknęły na jakiś czas ze sprzedaży, bo czym znowu wznowili produkcję. Wygląda na to, że nowsza nie sprawdziła się tak dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
29 minut temu, deszczowyRoman napisał(a):

problemy z kontrola jakosci.

Bardzo dużo zadowolonych użytkowników jakoś mimo opisywanych w necie kłopotów z oponami produkowanymi w Rosji. 

Reklamacje były uwzględniane (z tego, co można wyczytać). 

Ja miałem też opony "Made in Russia" i nic się nie działo. Znam też osobiście jednego użytkownika i u niego też był spokój. Również bardzo zadowolony. 

Obecnie Nokian nie produkuje w Rosji. 

Edytowane przez ochkarol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, deszczowyRoman napisał(a):

problemy z kontrola jakosci.

 

Polecam kleber krisalp hp3

Problem był z wielosezonowych jak dobrze pamietam. Na „wioskę” tez zamówiłem już wr d4. Miałem już poprzednia generacje i moim zdaniem biły na głowę inne zimówki :) (a rak na marginesie 68dB).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 10.08.2023 o 10:45, ochkarol napisał(a):

Osobiście polecić mogę Nokian WRD4. Na śniegu (czy to głębokim, czy ubitym) spisywały się rewelacyjnie. 

Najlepsze opony na snieg jakie mialem o rewelacyjnej trakcji. Bylem w stanie autem przednionapedowym zaparkowac w sniegu  tak glebokim ze zostawialem slad podwoziem.....zaparkowac i wyjechac...

Natomiast w mojej ocenie dosc glosne - tak wiem inni pisza ze sa ciche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
W dniu 5.08.2023 o 17:08, kaczorek79 napisał(a):

Warto dopłacić do Pirelli Snowcontrol seria 3. Mam porównanie na tym samym aucie z Dębicą Frigo, Barum Polaris 5, Bridgestone LM005, a na innym aucie miałem też Michelin Alpin 5 i żadna z tych opon nie była tak dobra, jak Pirelli. Świetna w śniegu, a na suchym nie czuć, że to zimówka. Zjechałem kilka kompletów, zawsze miałem nowe i jeździły u mnie po 2-3 sezony, potem do Żyda z połową bieżnika.

Ciekawostka, Pirelli ten model sprzedawał już w 2011r, a przynajmniej ja to pamiętam, więc możliwe, że wcześniej, w ok 2017r wprowadzili następcę Cinturato Winter, a Snowcontrol 3 zaczęli wycofywać, bo zniknęły na jakiś czas ze sprzedaży, bo czym znowu wznowili produkcję. Wygląda na to, że nowsza nie sprawdziła się tak dobrze.

No to w tym roku zimówki zakładałem 2x :facepalm:  Pierw poszły Michelin Alpin 6 po 2 sezonach ;] Pierwszy śnieg i 8] no na tym się nie da jechać. Fakt miały z 50kkm nalotu, wyglądały ok ale przyczepności to nie miały na białym;] Jechałem wolno za Pandą i ona przeszła zakręt a ja wylądowałem na jego zewnetrznym poboczu 8]Zmieniłem na Pirelli jak to nie będzie się kleić to masz :wpysk: a tak serio to trochę mnie zachęciłeś a że Pirelli jeszcze nie miałem to dlaczego nie....Pożyjemy zobaczymy ale łatwo u mnie nie będą miały ;]

 

405581300_1037933807410472_2849252461524669136_n.jpg.26dcb3bf7c66a3cd2c4f17699ec00897.jpg

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.