Skocz do zawartości

Suzuki Bandit 1250 .. warto ?


Cezarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Budżet 15 tysięcy myślałem o zakupie Bandita 1250 najlepiej w wersji N ale jak się trafi.

Myślałem o Yamaha fz6 ale przejechałem się i odpada ,bo tam motor zaczyna jechać od 8 tysięcy, a ja lubię jak ma moment od niskich obrotów.. dlatego pomyślałem o Bandicie,wiem że masa duża ale teraz mam kawasaki zr7 i na sucho waży 203 kilo więc dużej różnicy nie będzie , ktoś miał ,może polecić?, bądź coś podobnego ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Cezarek napisał(a):

Witam.

Budżet 15 tysięcy myślałem o zakupie Bandita 1250 najlepiej w wersji N ale jak się trafi.

Myślałem o Yamaha fz6 ale przejechałem się i odpada ,bo tam motor zaczyna jechać od 8 tysięcy, a ja lubię jak ma moment od niskich obrotów.. dlatego pomyślałem o Bandicie,wiem że masa duża ale teraz mam kawasaki zr7 i na sucho waży 203 kilo więc dużej różnicy nie będzie , ktoś miał ,może polecić?, bądź coś podobnego ?

 

Mialem 2 lata, 2008 kupiony jako nowy

bardzo miło wspominam

Od dołu naprawdę super jedzie

Ze świateł razem ze sportami startował… tyle ze szybko jedynka sie kończy i sporty odjeżdżają ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, akisel napisał(a):

Mialem 2 lata, 2008 kupiony jako nowy

bardzo miło wspominam

Od dołu naprawdę super jedzie

Ze świateł razem ze sportami startował… tyle ze szybko jedynka sie kończy i sporty odjeżdżają ;)

 

A masz porównanie do jakiś innych Moto ? Jak z manewrowością w mieście albo na parkingu ? Czy bardzo czuć ten ciężar , czy ma duży promień skrętu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Cezarek napisał(a):

A masz porównanie do jakiś innych Moto ? Jak z manewrowością w mieście albo na parkingu ? Czy bardzo czuć ten ciężar , czy ma duży promień skrętu?

Krótko mialem FZ1 kilka BMW GS, GSA, KS

ja mam 191 wzrostu i ponad 100 waga ;) tak ze dla mnie jakimś strasznym ciężarem Bandit nie byl 

FZ1 mialem wrażenie  ze jest jakis przykrótki 

manewrowanie bandytem - ok

dla porównania KS od BMW na parkingu bylo ciężej 

dawno to bylo, ale tak jak pisze, dobrze wspominam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Cezarek napisał(a):

No to ja mniejszy jestem 182 i 82 kilo .

A mógł byś porównać bandita do fz1 bo też go brałem pod uwagę ,ale słyszałem że ma słaby dół, a ja lubię jak motor dobrze się zbiera z niskich obrotów 

Zgadza sie, Fazera  trzeba kręcić 

ja Fazera  dostałem w rozliczeniu, jak sprzedawałem GS. Pojezdzilem ze2 mies i sprzedałem, nie moje. 

Jakis krotki, pozycja dla mnie nie wygodna 

tez lubię jak jedzie dołem moto 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ulik87 napisał(a):

@Cezarek to moze po prostu sie nim przejedz bo moze tez skreslisz go szybciej niz ci sie wydaje z jakiegos powodu i zadne gadaniny nic nie zmienia. 

Trochę jeździłem 650 kolegi i był calkiem spoko. To znaczy..taki ni jaki że aż fajny i bardzo uniwersalny, ale wolał bym coś mocniejszego od obecnego Moto więc myśl nad czymś co ma mocny dół i nie trzeba wysoko kręcić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Cezarek napisał(a):

Trochę jeździłem 650 kolegi i był calkiem spoko. To znaczy..taki ni jaki że aż fajny i bardzo uniwersalny, ale wolał bym coś mocniejszego od obecnego Moto więc myśl nad czymś co ma mocny dół i nie trzeba wysoko kręcić 

 

to ja po swoim doswiadczeniu polecilbym ci po prostu cos lekkiego, a nie ze musi miec wielki ciezki silnik, bo caly jest ciezki. 

a poza tym jak chcesz budzetowo i elastycznego z dolu, to czemu nie SV ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Cezarek napisał(a):

Trochę jeździłem 650 kolegi i był calkiem spoko. To znaczy..taki ni jaki że aż fajny i bardzo uniwersalny, ale wolał bym coś mocniejszego od obecnego Moto więc myśl nad czymś co ma mocny dół i nie trzeba wysoko kręcić 

Zobacz jeszcze V-Strom 

ja juz nie mówię o GS, bo wszyscy w końcu na tym usiądziemy ;)

 

Edytowane przez akisel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bielaPL napisał(a):

Zrx mi się nie podoba , o zecie myślałem 750 po lifcie , ale w dwie osoby to trochę słaby wybór 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Cezarek napisał(a):

Zrx mi się nie podoba , o zecie myślałem 750 po lifcie , ale w dwie osoby to trochę słaby wybór 

kpw jeszcze cbf 1000 zostaje do rozpatrzenia

https://hoonda.pl/viewtopic.php?f=19&t=1430

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mógł byś jeszcze polecić.

Bo w dudzecie 15tysiecy to myślę o Bandicie właśnie i trochę o Hondzie CBF1000, motor ma mi służyć na dojazd do pracy 25 kilometrów, z czego 5 km przez miasto reszta to teren niezabudowany ..

I 3,4 razy do roku jakieś "dalsze " wyjazdy 300-500 kilometrów z żona w góry,nad morze na weekend ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, zet napisał(a):

Też miałem sporo motocykli w tym Bandita 1250 w wersji z owiewka (S)- dla mnie trochę za mały sprzęt, wolę coś wygodniejszego. 

Na pewno szukaj coś z normalnym silnikiem powyżej litra

 

Aco mógł byś jeszcze polecić.

 

Bo w dudzecie 15tysiecy to myślę o Bandicie właśnie i trochę o Hondzie CBF1000, motor ma mi służyć na dojazd do pracy 25 kilometrów, z czego 5 km przez miasto reszta to teren niezabudowany ..

 

I 3,4 razy do roku jakieś "dalsze " wyjazdy 300-500 kilometrów z żona w góry,nad morze na weekend ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Cezarek napisał(a):

Aco mógł byś jeszcze polecić.

 

Bo w dudzecie 15tysiecy to myślę o Bandicie właśnie i trochę o Hondzie CBF1000, motor ma mi służyć na dojazd do pracy 25 kilometrów, z czego 5 km przez miasto reszta to teren niezabudowany ..

 

I 3,4 razy do roku jakieś "dalsze " wyjazdy 300-500 kilometrów z żona w góry,nad morze na weekend ..

 

W tym budżecie ciężko będzie o coś ciekawego mniej popularnego, ale chyba na tym Ci nie zależy. 

Zobacz jeszcze CB1300, XJR1300 to są fajne ponadczasowe sprzęty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zet napisał(a):

 

W tym budżecie ciężko będzie o coś ciekawego mniej popularnego, ale chyba na tym Ci nie zależy. 

Zobacz jeszcze CB1300, XJR1300 to są fajne ponadczasowe sprzęty

Popularny może być , bo nie ta kwota żeby wybrzydzać, coś na wtrysku już chciałem 

Fjr odpada za duży 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, janusz napisał(a):

To poniżej "litra" silniki są nienormalne, czy ma szukać normalnego powyżej "litra"(czyli że zdarzają się nienormalne)? ;]

Nie no są normalne, ale w moim odczuciu do spokojnej turystyki z małżonką potrzeba pojemności, a nie wysokich obrotów - mam nadzieję że czaisz bazę ;) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał być Bandit ,a doszedł 2 sprzęt. 

Honda CRF 250 2007r .

Kupiony za 3 tysiące ale silnik do kapitalnego remontu , mam nadzieję że w sumie w 10tys się wyrobie :).

Wiec jak narazie kawa zostaje ,dzięki wszystkim za odpowiedzi w temacie 

IMG_20230827_100027295_MFNR.jpg

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2023 o 08:08, bielaPL napisał(a):

ta kawa to Rka zrobiona z Ski, albo ktos po dzwonie wsadził do Rki zegary z Ski

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2023 o 10:09, Cezarek napisał(a):

Miał być Bandit ,a doszedł 2 sprzęt. 

Honda CRF 250 2007r .

 

 

Jeździłem taką (kolega ma) i fajny sprzęt, taki nie za mocny - idealny do nauki. 

Wymienisz tłok, korbę, kilka łożysk i będzie jak nowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
W dniu 21.10.2023 o 20:24, Cezarek napisał(a):

A jako że się budżet zmniejszył przez zakup hondy CRF. To szukam Bandita ale 1200 ,może jeszcze coś w tym roku uda się kupić ,bo są 2 w okolicy do obejrzenia :)

Nie kupuję ale daj przykładowe linki niech obaczę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego pojadę może dziś obejrzeć, jak nie będzie padać. 

Ogłoszenia nie ma ,bo nie jest nigdzie wystawiony,a moto brata kolegi, teraz jest przerobiony na wersję N ,ale nie spowodu gleby tylko widzi mi się , czacha z owiewka normalnie do niego jest..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Cezarek napisał(a):

Bandit kupiony 

Zadbany, bezwypadkowy i bez przewrotek  na parkingu? ;)

Z ciekawości, jesli nie tajemnica, ile za takie cos trzeba dzis dać?

Edytowane przez akisel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, akisel napisał(a):

Zadbany, bezwypadkowy i bez przewrotek  na parkingu? ;)

Z ciekawości, jesli nie tajemnica, ile za takie cos trzeba dzis dać?

Zadbany, raczej bez wypadkowy, z paciakiem na rondzie i wymieniona pokrywa od sprzęgła:) w pakiecie

Z orginalna całą czacha od wersji S ,klamkami, lusterkami,wydechem

8,800zł

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.