Skocz do zawartości

Hulajnoga elektryczna do 3000zł


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.09.2023 o 13:12, Mr_Hyde napisał(a):

Co aktualne polecacie w kwocie do 3000 zł dla osoby dorosłej. Jazda typowo po mieście.

 

Syn ostatnio dostał na urodziny Manta X-rider.

Nie wiem czy są lepsze czy gorsze. Polecili nam taką w sklepie Elektryczni Warszawa.

 

Zależało nam na tym, aby nie było chińskich baterii, tylko jakieś markowe (Samsung lub LG), żeby było jakieś zawieszenie i żeby była wytrzymała.

Podobno ta te założenia spełnia jeśli chodzi o wytrzymałość.

 

Syn to dostał na dojazdy do ogólniaka.

Chłopak ma 190cm wzrostu, więc traktuj że jak dla osoby dorosłej ;)

 

Jeździ od kilku dni codziennie. Ma w obie strony łącznie 17km i wraca na 3 kreskach baterii (chyba razem jest 5 kresek). Teren bez górek (Mazowsze), ale nawierzchnia od asfaltu, przez ścieżki z kostką Bauma, po nieremontowane chodniki od 30 lat z dużych płyt. Kilkaset metrów też po żwirze.

Normalnie ta hulajka jedzie 20km/h, po odblokowaniu (6x naciskasz Power) jedzie 35km/h wg licznika, ale realnie to jest 27-28km/h. Mierzone GPS i....znakiem z radarem ;]

 

Na filmie też widać że liczniki oszukują.

 

Filmik gościa który w tym sklepie pracuje, testował tą Mantę i niemal bliźniaczą hulajkę chińską, tylko bez zawiasu i na chińskich bateriach.

Chińskie baterie nie trzymają parametrów i mają losową długość życia. Na tym filmiku widać też, że "chińczyk" jedzie wolniej, chociaż ma niby mocniejszą baterię. Zasięgu koleś nie przetestował.

 

 

 

Dodam, że testowaliśmy w tym sklepie też jakiegoś Motusa z zawiasem na przód i tył. I to było zdecydowanie wygodniejsze (i droższe), ale goście odradzali, bo u nas wymaganie było takie, że ma jeździć też w deszczu i pewnie będzie stać w zimie pod szkołą. Te Motusy podobno by się szybko poddały.

Edytowane przez kravitz
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wyjąłem z pudełka Ninebot G2 MAX. Jakość na pierwszy rzut oka super, amortyzacja przód tył, duże koła. Jazda po kostce bardzo komfortowa. Jest tylko jedno ale... ona waży pół tony. Nie zwróciłem na to uwagi i jak przysżło pudło, to nie byłem w stanie go podnieść. Hulajka jest mega ciężka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Olas1 napisał(a):

Dziś wyjąłem z pudełka Ninebot G2 MAX. Jakość na pierwszy rzut oka super, amortyzacja przód tył, duże koła. Jazda po kostce bardzo komfortowa. Jest tylko jedno ale... ona waży pół tony. Nie zwróciłem na to uwagi i jak przysżło pudło, to nie byłem w stanie go podnieść. Hulajka jest mega ciężka. 

 

Wazy tyle co rower elektryczny 8] 

Raczej ciezko to traktowac w kategoriach sprzetu przenosnego ;)

 

image.png.9b821821eaae29faabcfa413a9583d0a.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał(a):

 

Wazy tyle co rower elektryczny 8] 

Raczej ciezko to traktowac w kategoriach sprzetu przenosnego ;)

 

image.png.9b821821eaae29faabcfa413a9583d0a.png

 

 

Teraz już wiem 🤣

Ale zajmuje zdecydowanie mniej miejsca niż rower. Mam elektrycznego składaka i jest mniej praktyczny pod tym względem. 

Zobaczymy jak to się będzie sprawowało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 22.09.2023 o 13:46, kravitz napisał(a):

Nie wiem czy są lepsze czy gorsze. Polecili nam taką w sklepie Elektryczni Warszawa.

Na nich bym uważał. Ceny mają conajmniej dziwne, a przy byle wymianie na własną rękę straszą odebraniem gwarancji, mimo iż jej nie uznają.

 

W dniu 22.09.2023 o 13:46, kravitz napisał(a):

Te Motusy podobno by się szybko poddały.

Z tego co czytałem to te starsze Motusy (przez 2022) miały problem z uszczelnieniem. Wymieniałem dętkę u syna, więc rozbierałem dom, jest dobrze poskładana i uszczelniona. Póki co 1.5r jeździ po deszczu, śniegu, stoi czasem na zewn pod szkoła i nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.