Skocz do zawartości

Oplowski 1.4 100KM dziwne przypadłości


OPAL

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że to temat na forum Chevroleta, ale w związku z tym, że to silnik oplowski, a pewnie sporo osób miało z nim do czynienia, to wrzucam tutaj.

Silnik A14XER z 2011 roku, 100 000 km przebiegu w Chevrolecie Aveo T300.

Na zimnym silniku, po jego włączeniu co jakiś czas kliknie z okolic paska wielorowkowego i włączą się wentylator chłodnicy na ok. 10 sekund. W tym czasie odczuwalne są delikatne wibracje i trochę zmienia się praca silnika. Obroty nie falują. Potem wentylator staje i sytuacja znów się powtarza za chwilę. Na ciepłym silniku dzieje się identycznie. Oczywiście klimatyzacja wyłączona w kabinie.

W czasie jednostajnej jazdy potrafi też co jakiś czas delikatnie szarpnąć. Jakby wypadł zapłon, ale zakładam, że przy awarii cewek byłoby to częściej odczuwalne. Przez to zmieniałem świece, a poprzednie miały inne oznaczenia (zakładam, że były źle dobrane). Problem pozostał.

Dodam, że jakieś 2 lata temu podczas jazdy wywaliło cały płyn chłodzący przewodem idącym spod maski do nagrzewnicy. Po założeniu przewodu i dolewce płynu wszystko do teraz jest ok.

 

Czy ktoś spotkał się z takimi problemami w tym silniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ubywa plynu czy oleju to problem jest elektryczny. Jakis czujnik temp? Moze swiece jeszcze raz zmien - prof Chris opowaidal o takim problemie.
Podmien cewki od innego egezmplarza.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pojedyncze szarpnięcia co jakiś czas miałem ostatnio. Później padła cewka. Ze świecami też mnie gość w sklepie "wyrolował" bo po pierwsze zamówił mi irydowe ( fabryka dawała zwykłe) a po drugie jego katalog dobrał mi NGK które pasują do Mokki 1,6 a do mojego silnika zalecają inne. Natomiast te co miałem fabrycznie ( Championy) pasują do Mokki 1,6. Jeżeli klima jest automatyczna to może ze względu na porę roku i wilgotność się włącza sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, OPAL napisał(a):

Klima manualna.

Na zwykłym OBDII błędów nie ma, ale czy na jakimś oplowskim skanerze będzie można podejrzeć te czujniki?

 

Nie masz ustawionego kierunku nadmuchu na szybe przypadkiem?

W Oplu Corsie/Astrze wtedy chodzila klima, mimo ze przycisk AC sie nie swiecil ;) 

  • Lubię to 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Nie masz ustawionego kierunku nadmuchu na szybe przypadkiem?

W Oplu Corsie/Astrze wtedy chodzila klima, mimo ze przycisk AC sie nie swiecil ;) 

Dokładnie, trzeba połączyć oplowski skaner MDI i podpatrzeć ustawienia.

@OPAL spróbuj z tym Aveo na Chevrolet Team Poland tam ludzie mają MDI. I za $ testują i zmieniają ustawienia.

Edytowane przez Tre-Bor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał(a):

Nie masz ustawionego kierunku nadmuchu na szybe przypadkiem?

Autokącik uczy i bawi.

Zagadka rozwiązana.

Rzeczywiście z tego co czytam to w Oplach i Chevroletach przy manualnej klimie włącza się wtedy kompresor, a kontrola w kabinie nie.

Nigdy bym na to nie wpadł, bo np. w Megance po przekręceniu nawiewu na szybę też włącza się klima, ale razem z kontrolką w kabinie.

Edytowane przez OPAL
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.