Skocz do zawartości

Skoda Kodiaq drugiej generacji.


MARS

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, MARS napisał(a):

 

Z 4 % opustu, czy coś więcej?

Daj namiar na handlowca 🤪chciałem ostatnio kupić z placu to ani na kredyt ani za gotówkę nie chciał NIC opuścić, bo jak stwierdził towaru jest mało i muszą go szanować. W sumie też mu powiedziałem dowidzenia 😁

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, PiotrekDCI napisał(a):

Daj namiar na handlowca 🤪chciałem ostatnio kupić z placu to ani na kredyt ani za gotówkę nie chciał NIC opuścić, bo jak stwierdził towaru jest mało i muszą go szanować. W sumie też mu powiedziałem dowidzenia 😁

Proszę bardzo, Dealer Skody Grudziądz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MARS napisał(a):

Czekacie na nową generację, czy kupujecie z wyprzedaży?

 

Nie kupuje bo mam, czy czekam na nowego to się dowiem jak choć zobaczę na żywo nowego.

Choć w sumie chodzi mi po głowie powrót do niskiego auta, tylko za każdy razem jak jakimś niskim jadę to ciasno mi jak nie wiem :] i nie wiem czy powrót się uda i czy nie żałowałbym.

A rabatów nie, bo nie ma aut, to po co rabatować jak i tak wszystko co mają to sprzedadzą, info od kolegi handlowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej__ napisał(a):

 

Nie kupuje i nie czekam ;] :ok:

 

 

to tak jak ja 😁

kiedyś byłem wyznawcą pancerwagena 😇, ale z okazji ciągłych skuch, jak nie z silnikami to ze skrzyniami i z moimi ostatnimi nieprzyjemnościami ze skodami od nowości do kilku lat odpuściłem zupełnie ich produkty. Nie mówię nie, że nie wrócę do paseratti ja będzie ładniejszy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2023 o 20:40, PiotrekDCI napisał(a):

Daj namiar na handlowca 🤪chciałem ostatnio kupić z placu to ani na kredyt ani za gotówkę nie chciał NIC opuścić, bo jak stwierdził towaru jest mało i muszą go szanować. W sumie też mu powiedziałem dowidzenia 😁

Podobna sytuacje mialem

rozwazalem Karoq / Kamiq / Scala 

Nawet handlowiec cos tam dawal do zrozumienia ze o jakis rabat minimalny porozmawiamy, ale powiedzialem mu, ze szkoda mojego i jego czasu

skoda przestała dawać  „dużo” samochodu za rozsądne pieniądze, według mnie 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, akisel napisał(a):

Podobna sytuacje mialem

rozwazalem Karoq / Kamiq / Scala 

Nawet handlowiec cos tam dawal do zrozumienia ze o jakis rabat minimalny porozmawiamy, ale powiedzialem mu, ze szkoda mojego i jego czasu

skoda przestała dawać  „dużo” samochodu za rozsądne pieniądze, według mnie 

 

Ja tylko usłyszałem na kniec, że jak dołożę 15K to już mogę celować w Audi. Czy zakup nowego auta to teraz zwykła patologia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, PiotrekDCI napisał(a):

Ja tylko usłyszałem na kniec, że jak dołożę 15K to już mogę celować w Audi. Czy zakup nowego auta to teraz zwykła patologia?

Ja czegoś takiego nie usłyszałem, ale zrozumiałem, ze w podobnych kwotach juz można sie rozglądać za „Premium” lub „prawie premium” ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, zinger napisał(a):

Imo w grupie VAG, najlepszy stosunek jakości do ceny plus dobra dostępność była w Seacie, którego kasują. Widocznie zawyżał standardy :phi:

 

Niby tak, ale wyniki sprzedazy w zaden sposob tego nie odzwierciedlaly...

Nie mam pojecia czemu ludzie np wola Karoqa od Ateci, ze o T-Rocu to juz nawet nie wspomne :nie_wiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, akisel napisał(a):

Ja czegoś takiego nie usłyszałem, ale zrozumiałem, ze w podobnych kwotach juz można sie rozglądać za „Premium” lub „prawie premium” ;)

 

Nikt tam nie słyszał o strategii sprzedaży win-win? Jeżeli nawet kupisz auto i będzie się psuło lub z innego powodu będziesz niezadowolony to tam już po prostu nie wrócisz. Czasami wraca się do sprzedawcy mimo, że towar zawiódł. Jeżeli ktoś podchodzi do sprawy zbyt ambitnie zawsze się to źle kończy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał(a):

 

Niby tak, ale wyniki sprzedazy w zaden sposob tego nie odzwierciedlaly...

Nie mam pojecia czemu ludzie np wola Karoqa od Ateci, ze o T-Rocu to juz nawet nie wspomne :nie_wiem:

Sam sie zastanawiam, co nie pyklo z tym Seatem.

Tak czy inaczej, niech zaluja ci, ktorzy byli na kupnie auta pokroju moja (byla) Ateca i jej ode mnie nie kupili :mlot:. Jestem pewien, ze nie znajda lepszego egzemplarza :skromny: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał(a):

Nie mam pojecia czemu ludzie np wola Karoqa od Ateci, ze o T-Rocu to juz nawet nie wspomne :nie_wiem:

 

Ja to widzę tak, Ateca wygląda już staro od dłuższego czasy, nie miała solidnego liftu, Karoq miał i w końcu po nim to auto zaczęło dobrze wyglądać, nowych sztuk po fl na drogach jak mrówków widuje.

Serwis seata to +/- +50% ceny do serwisu skody, do tego serwisów jest istotnie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zinger napisał(a):

Sam sie zastanawiam, co nie pyklo z tym Seatem.

Tak czy inaczej, niech zaluja ci, ktorzy byli na kupnie auta pokroju moja (byla) Ateca i jej ode mnie nie kupili :mlot:. Jestem pewien, ze nie znajda lepszego egzemplarza :skromny: 

 

Twoja auto było ciężko sprzedawalne, bo:

- jak ktoś chwile poczyta w necie o dq200, w aucie już nie nowym to... ucieka (znajomy kupił passata pół roku temu z 2017r, z dq200 ~80kkm przebiegu, właśnie zmieniał sprzęgła, dwumase i coś jeszcze nie wiedział dokładnie co, rachunek ~8kpln)
- ~90 za 6 letnie? bez sensu, jak prywatna osoba ma 90k to i 130k zorganizuje, a wtedy -> https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/seat-ateca-asystent-parkowania-z-czujnikami-przod-tyl-kamera-cofania-rabat-8000-ID6FZQaw.html
wiem auto biedniejsze od Twojego, ale przy używany ma mniej znaczenia, ważne że nowe i cała gwarancja przed nim.
 

- lpg w tsi?, jak ktoś w chwile poczyta w necie, to pomyśli wynalazek, kto mi to naprawi, przecież tsi się nie gazuje... wszędzie piszą.

 

Egzemplarze lepszego niż Twój pewnie nie znajdą, problem taki, że ich nikt nie szuka jak widać.

AAAauto, ma większe możliwości, oni kupują auto w pl i reeksportują dalej, na droższe rynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, TomekD000 napisał(a):

 

Ja to widzę tak, Ateca wygląda już staro od dłuższego czasy, nie miała solidnego liftu, Karoq miał i w końcu po nim to auto zaczęło dobrze wyglądać, nowych sztuk po fl na drogach jak mrówków widuje.

Serwis seata to +/- +50% ceny do serwisu skody, do tego serwisów jest istotnie mniej.

 

Wg mnie Karoq po lifcie wyglada gorzej niz przed ;] Szczegolnie te plastikowe nakladki "aero" na felgi :facepalm:

Koszt i dostepnosc serwisow to na pewno dosc istotna roznica :ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, TomekD000 napisał(a):

- jak ktoś chwile poczyta w necie o dq200, w aucie już nie nowym to... ucieka (znajomy kupił passata pół roku temu z 2017r, z dq200 ~80kkm przebiegu, właśnie zmieniał sprzęgła, dwumase i coś jeszcze nie wiedział dokładnie co, rachunek ~8kpln)

Jak kupowalem tez straszyli, nic sie nie dzialo. Co nie znaczy, ze sie zaraz cos nie zacznie dziac, ale objawow zadnych nie bylo.

Jak kazda uzywka, w kazdej chwili moze sie cos posypac.

 

25 minut temu, TomekD000 napisał(a):

- ~90 za 6 letnie? bez sensu, jak prywatna osoba ma 90k to i 130k zorganizuje, a wtedy -> https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/seat-ateca-asystent-parkowania-z-czujnikami-przod-tyl-kamera-cofania-rabat-8000-ID6FZQaw.html
wiem auto biedniejsze od Twojego, ale przy używany ma mniej znaczenia, ważne że nowe i cała gwarancja przed nim.

Tu zgoda, osobiscie bym tez nie dal tyle kasy za uzywke, ale co poradze, kal teraz tyle takie kosztuja, bo za nowe podobne trzeba 200 zaplacic.

Co do drugiej kwestii, to juz indywidualne upodobania. Ja np jak kupuje nowe w najwyzszej wersji, bo chce takie miec a nie pluc sobie potem w brode, ze wywalilem 150-200 tys i brakuje mi tego czy tamtego. Z tego tez powodu nie patrze na BMW czy Audi, bo wiem, ze w moim budzecie bedzie co najwyzej srednio wyposazone i bedzie mialo sporo brakow. Ale to juz jak kto woli.

25 minut temu, TomekD000 napisał(a):

- lpg w tsi?, jak ktoś w chwile poczyta w necie, to pomyśli wynalazek, kto mi to naprawi, przecież tsi się nie gazuje... wszędzie piszą.

Przejechalem jakies 12kkm i rewelacja. Ale co bedzie dalej... sie okaze. Zgadzam sie, ze to "specyficzna" konfiguracja, dla mnie plus, dla innego minus...ale w ostatecznosci, zawsze mozna instalacje wymontowac i miec auto w swietnym stanie.

Edytowane przez zinger
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie cen - Seat był pozycjonowany w grupie VAG najniżej. Widać to było po jakości materiałów w środku. Przykład - Leon 3 i Octavia 3. Jakość materiałów i wykończenie w Leonie była fatalna, poziom niżej od Skody. Skodzie dużo bliżej w tej kwestii było do VW niż Seatowi do Skody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał(a):

 

Niby tak, ale wyniki sprzedazy w zaden sposob tego nie odzwierciedlaly...

Nie mam pojecia czemu ludzie np wola Karoqa od Ateci, ze o T-Rocu to juz nawet nie wspomne :nie_wiem:


bo jak sie zaczniesz zagłębiać w cenniki to się okazuje że wcale tak kolorowo nie było. W seacie tanie są bida wersje w jak chcesz doposażyć to nagle skoda okazuje się tańsza. Jak brałem Kodiaqa to raczej celowałem w Tarraco bo jest ładniejsze ale się okazało że za podobnie wyposażony model skoda wyszła 10kzl taniej i jeszcze z Dsg gdzie w tarraco 1.5 był tylko w manualu 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, kadu napisał(a):

Odnośnie cen - Seat był pozycjonowany w grupie VAG najniżej. Widać to było po jakości materiałów w środku. Przykład - Leon 3 i Octavia 3. Jakość materiałów i wykończenie w Leonie była fatalna, poziom niżej od Skody. Skodzie dużo bliżej w tej kwestii było do VW niż Seatowi do Skody.

Nie znam tych modeli, ale w mojej Atece w najwyzszej wersji bylo naprawde dobrze, jesli chodzi o materialy i spasowanie. A po 6 latach auto wygladalo praktycznie jak nowe, zero sladow zuzycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.