Skocz do zawartości

Stanley - odradzam!! zmiana systemu baterii


Pito

Rekomendowane odpowiedzi

Taki post ku przestrodze.

 

Mam wkrętarkę Stanley FMC525D2: https://www.stanleyworks.pl/produkt/fmc625d2-qw/wiertarko-wkretarka-z-udarem-18v20ah-li-ion-fmc625d2

 

Wkrętarka ma na wyposażeniu dwa akumulatory 18V Lithium. Chciałem teraz dokupić jakieś narzędzia do tego systemu - jest to niemożliwe, gdyż Stanley zmienił system baterii na jakiś V20. Oczywiście pod względem elektrycznym to jest to samo, ale nie zgadza się mechanicznie.  I wstecz - można dokupić adapter , który kosztuje ok 80 zł, ale w przód już takiego adaptera nie oferują. Inną kwestią jest wygoda takiego adaptera, bo narzędzie znacznie 'rośnie'.

 

Jeżeli ktoś myśli poważnie o firmie Stanley - odradzam, nie wiadomo kiedy znowu zmienią system baterii. Nawiasem  mówiąc, wkrętarka spaliła się pry pierwszej robocie, wymieniali silnik na gwarancji.

 

image.png.68d89a79048495d66f54ee906437604a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krisker napisał(a):

Kolorystyka prawie jak DeWalt ;] Poza tym jak miałbym kupować Stanleya, to wziąłbym Parksida - jakość podobna, a z tego co wiem, to Lidl łatwiej realizuje reklamacje.

Do użytku domowo/mieszkaniowego w zupełności wystarcza. 

Teściu zajeździł zieloną zakrętarkę - jeden telefon, odesłana bez opakowania wg instrukcji. Po 1.5 tygodnia przysłali nową w walizce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem, to właśnie łamałem się między  Parksidem, tą i Makita. Makita była droższa, uznałem tą za kompromis. I teraz pasuje zmienić całkowicie na jakiś nowy system, żeby jeszcze kosiarka była w systemie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Pito napisał(a):

Jak kupowałem, to właśnie łamałem się między  Parksidem, tą i Makita. Makita była droższa, uznałem tą za kompromis. I teraz pasuje zmienić całkowicie na jakiś nowy system, żeby jeszcze kosiarka była w systemie

Wystawiaj starocie na OLX i wtedy kupuje ja, cały na zielono (kolor kosmity).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawodowo jestem pod wrażeniem wkrętarek firmy Milwuakee (M18 fuel). System od wielu lat zgodny. Nigdy nie byłem fanem takich amerykańców, ale wkrętarki tej firmy potrafią cały dzień wiercić otwory fi20, w blasze 20, szlifować, frezować, samo body nie do zajechania. Raz na 2-3 lata do wymiany uchwyt wiertarski. Prywatnie mam serię narzędzi graphite i jakoś to działa, nie psują się, ale precyzja i wydajność nie ta sama. Parkside wkrętarka od lat nie chce się popsuć, chyba nie taka zła ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 11.12.2023 o 11:25, Krisker napisał(a):

Poza tym jak miałbym kupować Stanleya, to wziąłbym Parksida

I właśnie przechodzę na system Parkside. Kupiłem piłę szablastą, 2 Aku i ładowarkę, była jakaś promocja jeszcze, że dwie baterie 2Ah wyszły 150 zł. Kombinowałem żeby kupić adapter Stanley na Parkside, ale kosztuje 70 zł. Wiec uznałem, że lepiej kupić baterie za 99 zł. Teraz jak będę potrzebował cokolwiek, to baterie już są, a te narzędzia Lidla są w przyzwoitej cenie, zwłaszcza na taki domowy użytek 3 razy w roku.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
W dniu 11.12.2023 o 09:38, Pito napisał(a):

Taki post ku przestrodze.

 

Mam wkrętarkę Stanley FMC525D2: https://www.stanleyworks.pl/produkt/fmc625d2-qw/wiertarko-wkretarka-z-udarem-18v20ah-li-ion-fmc625d2

 

Wkrętarka ma na wyposażeniu dwa akumulatory 18V Lithium. Chciałem teraz dokupić jakieś narzędzia do tego systemu - jest to niemożliwe, gdyż Stanley zmienił system baterii na jakiś V20. Oczywiście pod względem elektrycznym to jest to samo, ale nie zgadza się mechanicznie.  I wstecz - można dokupić adapter , który kosztuje ok 80 zł, ale w przód już takiego adaptera nie oferują. Inną kwestią jest wygoda takiego adaptera, bo narzędzie znacznie 'rośnie'.

 

Jeżeli ktoś myśli poważnie o firmie Stanley - odradzam, nie wiadomo kiedy znowu zmienią system baterii. Nawiasem  mówiąc, wkrętarka spaliła się pry pierwszej robocie, wymieniali silnik na gwarancji.

 

image.png.68d89a79048495d66f54ee906437604a.png

 

U majfrienda masz baterie 18V ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
38 minut temu, jaceq napisał(a):

 

U majfrienda masz baterie 18V ;)

Ale baterie 18V to ja mam, nawet dwie. Kwestia taka, że nie dokupie już do nich żadnego sprzętu. A jak mam kupować nowe sprzęty z bateriami, to Stanleya mam w .... nosie, bo ceną nie powalają, jakością też. Kupiłem lisice i kątówke z budżetowego Parkside, sprzęt bardzo fajny, używam teraz do remontu.

Edytowane przez Pito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Pito napisał(a):

Ale baterie 18V to ja mam, nawet dwie. Kwestia taka, że nie dokupie już do nich żadnego sprzętu. A jak mam kupować nowe sprzęty z bateriami, to Stanleya mam w .... nosie, bo ceną nie powalają, jakością też. Kupiłem lisice i kątówke z budżetowego Parkside, sprzęt bardzo fajny, używam teraz do remontu.

A spoko - zle zrozumiałem.

Ogólnie tez mam różne rzeczy parkside i nie mogę narzekać ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.