Skocz do zawartości

Google maps a korki na trasie


Pito

Rekomendowane odpowiedzi

Wyznaczam sobie hipotetyczną trasę do Niemiec w Google Map. I taka sytuacja - jak wyznaczam z domu, to pokazuje mi między 3 a 9 km korka, sytuacja zmienia się co kilka minut 🤪. Za to jak wyznaczam z miejscowości tuż przed granicą, korka praktycznie nie ma. Dla porównania, NaviExpert też pokazuje minimalne utrudnienia. O co biega z tymi algorytmami Googla? Co ma za znaczenie skąd jadę? I pytanie zasadnicze - jest tam korek, czy nie, bo takie 9 km to z godzina stania, wiec tam gdzie jadę można przelecieć przez Berlin.

 

Z domu

IMG_20231225_114225.jpg.290df60ccff74521a36ae8150cb6e804.jpg

 

Z okolic granicy

IMG_20231225_114302.jpg.c73b665c403c7d255501af557ce03646.jpg

 

NaviExpert 

IMG_20231225_114407.jpg.344317dc2bc1ee4d95e50d8ab379f0f7.jpg

 

??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być tak, że jest to przewidywane natężenie ruchu na podstawie danych historycznych z tego utrudnienia. Ustawiając nawigację z bardziej oddalonego punktu startowego będziesz na granicy o innej porze.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to o tym nie pomyślałem. Rano o 8 jak wyznaczałem to też pokazywało korek jak fiks, a trochę mi ciężko uwierzyć że o 7:50 w I dzień świąt tam się aż tak kotłowało. Mógł to być przewidywany korek o 12. Poza tym już kilka razy złapałem Googla na tym, że nie wie że jest dzień wolny i może pokazywać korki jak w dzień powszedni (kiedyś tak miałem w Boże Ciało, pokazywało z 30 minut stania na wahadle, a przejechałem bez zatrzymania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna nie korzystam z natężenia ruchu na GM, bzdury wali, aż miło. Czasem włączę, żeby gdzieś w obce miejsce trafić i tak jadę sobie 120 km/h, a aktualnie na czerwono mi to miejsce wyświetla, gdzie ja widzę raptem jedno auto 200 m przede mną i może jakieś w lusterku.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, demoneczek napisał(a):

GM korzysta tez z ilosci zalogowanych tel na dany BTS. Wystarczy ze bedzie po drodze jakas knajpa a w niej impreza i pokazuje korek . 

 

Aż takie głupie to chyba nie jest, bo tak to by pokazywał korki przy każdym lokalu z weselem :hmm:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Pito napisał(a):

Wyznaczam sobie hipotetyczną trasę do Niemiec w Google Map. I taka sytuacja - jak wyznaczam z domu, to pokazuje mi między 3 a 9 km korka, sytuacja zmienia się co kilka minut 🤪. Za to jak wyznaczam z miejscowości tuż przed granicą, korka praktycznie nie ma. Dla porównania, NaviExpert też pokazuje minimalne utrudnienia. O co biega z tymi algorytmami Googla? Co ma za znaczenie skąd jadę? I pytanie zasadnicze - jest tam korek, czy nie, bo takie 9 km to z godzina stania, wiec tam gdzie jadę można przelecieć przez Berlin.

 

Z domu

IMG_20231225_114225.jpg.290df60ccff74521a36ae8150cb6e804.jpg

 

Z okolic granicy

IMG_20231225_114302.jpg.c73b665c403c7d255501af557ce03646.jpg

 

NaviExpert 

IMG_20231225_114407.jpg.344317dc2bc1ee4d95e50d8ab379f0f7.jpg

 

??

Tak jak @kadu pisze - w przypadku małych odległości GM bierze dane rzeczywiste, a w przypadku dużych algorytm uwzględnia też dane historyczne. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.