Skocz do zawartości

Myjka ciśnieniowa ?


MarcG

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Pito napisał(a):

Teraz jest trochę więcej części i akcesoriów do Nifilska. Jak parę lat temu szukałem zestawu naprawczego tłoczków to nic nie było, węże i akcesoria też skąpo, Karcher dostępny wszędzie.

 

Ale ostatnio pompa wyzionela ducha (uciekł cały olej i zatarlem ją, problem zresztą związany z tymi uszczelniaczami tłoczków, których nie mogłem dokupić kiedyś). Już się szykowałem na nową myjkę Karcher K7, po czym okazało się, że pompa kosztuje trochę ponad 100zl. Wymieniłem i działa. Co najlepsze, to najprostsza myjka Nifilska C120.6 za jakieś 500 zł, a ma metalową pompę i naprawdę jest porządnie wykonana, ma już z 10 lat minimum. Teraz jej jeszcze dokupiłem wąż 15 m i dodatkową lance, chyba pozostanę przy tej firmie.

 

Nilfisk ma bardzo dobre notowania w skandynawii, w czasie pracy w budowlance spotkałem w zasadzie tylko Nilfiski i Kranzle.

Jeszcze o modelu 190: co prawda na tabliczce napisali że pobiera 16A, ale w mojej instalacji wywala bezpieczniki B16 na wszystkich gniazdach do których ją podłączałem, dopiero z gniazda siłowego pracuje bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 4thelement napisał(a):

Pokaz no tabliczkę znamionową tej myjki co daje 180 ciśnienia 

Bo wydaje mi się że mylisz pojęcie "ciśnienie max" z ciśnieniem roboczym 

Masz rację i chyba jest to taki standard przy podawaniu parametrów: 

Parametry techniczne

moc: 3000 W

wydajność: maks. 600 l/h

ciśnienie robocze/ ciśnienie znamionowe: maks. 15 MPa (150 bar)

ciśnienie: maks. 18 MPa (180 bar)

długość przewodu zasilającego: 5 m

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, punktak napisał(a):

co prawda na tabliczce napisali że pobiera 16A, ale w mojej instalacji wywala bezpieczniki B16 na wszystkich gniazdach do których ją podłączałem

 

Tam jest silnik 3,3 kW. Przy pracy ciągłej pobiera 15A, przy rozruchu ponad 20A. Nic dziwnego, że B16 wyrzuca. U mnie działa dopiero na C20 ;] 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2024 o 21:13, Harp napisał(a):

ciśnienie robocze/ ciśnienie znamionowe: maks. 15 MPa (150 bar)

ciśnienie: maks. 18 MPa (180 bar)

 

O, to chyba z Parkside'a, bo chciałem sprawdzić tego smoka:

 

12 godzin temu, sdss napisał(a):

W lidlu 999 Performance 3000W🤪 promocja

 

Ale tak mnie uderzyło, że:

 

Cytat

ciśnienie: maks. 18 MPa (180 bar)

no okej, nie więcej jak 180 bar, ale to i tak maksymalne więc nie ma co się podniecać :phi: 

 

A tutaj:

Cytat

ciśnienie robocze/ ciśnienie znamionowe: maks. 15 MPa (150 bar)

znamionowe 150 bar - znaczy daje radę... ale zaraz... maksymalnie, czyli pewnie ze 120 bar będzie :] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kiziuk napisał(a):

 

O, to chyba z Parkside'a, bo chciałem sprawdzić tego smoka:

 

 

Ale tak mnie uderzyło, że:

 

no okej, nie więcej jak 180 bar, ale to i tak maksymalne więc nie ma co się podniecać :phi: 

 

A tutaj:

znamionowe 150 bar - znaczy daje radę... ale zaraz... maksymalnie, czyli pewnie ze 120 bar będzie :] 

Jesteś lepszy niż Rutek 🕵️

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.