Skocz do zawartości

Moje zmagania z Kat. A🙈


Rekomendowane odpowiedzi

Ja podczas kursu normalnie korzystałem ze swojego motocykla. Nawet na jazdy dojeżdżałem eliminatorem. Tylko po jeździe chwilę trwało zanim "nogi znalazły podnóżki". 😄

Co do gleby...też miałem -pierwszy plac i wolny slalom. Plac manewrowy -glownie jest tresura. Za n-tym razem się uda. U mnie problemem był szybki slalom -strach przed uslizgiem i wywrotka. Gdy wg.mnie opanowałem slalom szybki to instruktor postawił radar i za cholerę nie osiągałem prędkości. Bardzo to było przygnębiające dla mnie. Ale problemem była technika , lichy instruktor. Zacząłem oglądać filmy instruktażowe i stosując się do wskazówek ćwiczyłem,cwiczylem, ćwiczyłem... 

Interkom...mam eyals V6 -czy jakoś tak. Plusy. Działa, łączy się z telefonem, głośność komunikatów  wystarczająca do 100-110km/h. Jakość dźwięku taka sobie. Mankamenty-urwany początek komunikatu np. powinno być Skręć za 100 metrów ja słyszę: kręć za 100 metrów. Manlutkie i dużo guzików na interkomie-w rękawicy nie ma szans na obsługę.Moze jakby był pilot na kierownicy. Zobacz czy kask masz dostosowany do montażu słuchawek. Mój nie był i musiałem rzeźbić.

Edytowane przez Kondi
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

No ja teraz mam tyg przerwy, rozpiszę sobie w zeszycie wszystkie zadania, przeanalizuje, pooglądam coś na yt i zobacze po przerwie jak mi będzie szło. Myślę że egz jest do zdania tylko stres może mnie pokonać bo ja się zawsze za bardzo stresuje...

Mi kolega z pracy właśnie tego diwajsa polecił i mówił że jest ok: https://allegro.pl/oferta/interkom-motocyklowy-ejeas-v6-pro-usb-c-2024-bluetooth-5-1-na-kask-11110269273

Edytowane przez Mr_Hyde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na egzaminie dostałem "kopa motywacyjnego" i nastawiony byłem bojowo. 

Mam prawie identyczny interkom. Różnica jest taka, że tu słuchawki są na USB a u mnie jack. Więc ładowanie interkomu jest dziwnym kablem:duży usb-jack. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mr_Hyde napisał(a):

No ja teraz mam tyg przerwy, rozpiszę sobie w zeszycie wszystkie zadania, przeanalizuje, pooglądam coś na yt i zobacze po przerwie jak mi będzie szło. Myślę że egz jest do zdania tylko stres może mnie pokonać bo ja się zawsze za bardzo stresuje...

Mi kolega z pracy właśnie tego diwajsa polecił i mówił że jest ok: https://allegro.pl/oferta/interkom-motocyklowy-ejeas-v6-pro-usb-c-2024-bluetooth-5-1-na-kask-11110269273

 

Od 6 lat używam Ejeasa. Co ciekawe właśnie mi się ładują na niedzielę, otwieram autokacik a ty o nich piszesz.

Powiem Ci że bardzo dobry sprzęt. Słychać świetnie, podłączam pod telefon, pasażera i jeszcze mogę podłączyć pod 3 inne osoby.

Kupiłem też do niego zdalne sterowanie które mam przykręcone na kierownicy, można odbierać połączenia, przełączać się, przewijać muzykę czy zmieniać utwory kciukiem z kierownicy.

Co ciekawe bardzo stabilne połączenie, nic nie zrywa. Łączność przetestowana w trasie i utrzymuję połączenie nawet na kilometr !

20240413_183416.jpg

Edytowane przez bengamin
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Ejasa u chińczyka można kupić za 86 zł/szt. Jest jakaś nowa wersja chyba z pilotem.
Ja go mam w obserwowanych, niedługo zakup.

@Kondi Jakbym widział siebie na placu, miałem dokładnie tak samo

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.04.2024 o 11:59, Mr_Hyde napisał(a):

czy w międzyczasie wyciągać kibla(cbrke) z garażu i jeździć;p?

 

Sprawdź jak siedzisz. 

Jeśli masz kawałek dobrego placu, to pachołek na środek i robisz kółka. Patrzysz na pachołek. Pilnujesz promienia (można sobie coś narysować albo talerzyki rozłożyć) i zacieśniasz promień tak, żeby cały czas czuć się komfortowo. Pracujesz gazem i ewentualnie pomagasz tylnym hamulcem ale bez przesady, bo spalisz klocki czy co tam jest. 

Zasada jest generalnie prosta. Otwierasz gaz, motocykl się prostuje. Zamykasz, wali się w zakręt. Masz jechać powoli na lekko otwartym gazie i nie pozwolić na wejście na obroty jałowe (po to jest tylny hamulec jeśli jedziesz za szybko). 

Edytowane przez kiziuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była gleba bo może w skrecie przyhamowałeś przodem? Na wolny slalom każdy ma swój sposób, mój była taki że wrzucałem 1-ke, zero gazu i MT07 szedł ok 13 km/h a ja bez używania hamulca i gazu byłem w stanie się wyrobić miedzy pachołkami. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 1Marek1 napisał(a):

Była gleba bo może w skrecie przyhamowałeś przodem? Na wolny slalom każdy ma swój sposób, mój była taki że wrzucałem 1-ke, zero gazu i MT07 szedł ok 13 km/h a ja bez używania hamulca i gazu byłem w stanie się wyrobić miedzy pachołkami. 

Tak właśnie jeżdżę, ruszam na sprzęgle, na 1 bez użycia gazu. Wtedy mi chyba delikatnie gaz podbiło i chciałem na siłę się zmieścić między bramka i przyziemilem 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie jeżdżę, ruszam na sprzęgle, na 1 bez użycia gazu. Wtedy mi chyba delikatnie gaz podbiło i chciałem na siłę się zmieścić między bramka i przyziemilem
Pamiętaj podstawową zasadę zdawania egzaminu: lepiej ominąć słupek i zrobić powtórkę, niż na siłę się próbować zmieścić i uderzyć w niego albo się położyć. Za te 2 ostatnie rzeczy jest natychmiastowy wylot z egzaminu.
Znam to akurat z autopsji

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z autopsji to mi się przypomniało, jak zdawał ze mną facet, który był strasznie spięty. Zdawał trzeci raz i aż ręce mu się trzęsły ;]

Wsiadł i cyk - slalom wolny, ósemeczka, szybki, wszystko pełna profeska, jak po sznurku. Aż do momentu, gdzie hamował z 50. Zahamował. I się przewrócił na końcu na bok, bo był tak spięty, że po zatrzymaniu zapomniał odłożyć nóg na ziemię :hehe:

  • Lubię to 1
  • Haha 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2024 o 08:36, Kondi napisał(a):

Znalazłem materiały z łódzkiej szkoły jazdy Turbo.

Pooglądałem i np szybki slalom robię zupełnie inaczej, bo wchodzę dość szybko, na wejściu w bramkę odpuszczam i odkręcam dopiero po minięciu ostatniego pachołka przed wyjazdem z bramki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Mr_Hyde napisał(a):

Pooglądałem i np szybki slalom robię zupełnie inaczej, bo wchodzę dość szybko, na wejściu w bramkę odpuszczam i odkręcam dopiero po minięciu ostatniego pachołka przed wyjazdem z bramki.

Ale w ten sposób zmniejszasz sobie kontrolę nad moto, też tak zaczynałam i zdarzało mi się trącić pachołek. Spróbuj się przełamać i cały czas dodawać lekko gazu, motocykl robi się łatwiej sterowalny. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy tego ejeasa, czym go łączycie z telefonem?? Appka z instrukcji nie istnieje po że skanowaniu kodu QR.  Trochę ten mikrofon mnie denerwuje ale chyba tak ma być. Dzisiaj z. Tym jeździłem i nic nie uwiera 😉, kask mam ls2 

 

Co do samego kursu to mega mi się jazdy rozciągają. Ten tydzień jeżdżę a potem dopiero po 13.05. Także jak dobrze pójdzie jazdy zakończę dopiero w połowie maja czyli egzamin pewnie na początku czerwca. Pocieszające jest ze po tyg przerwie nawet jest ok i już ten szybki mi zaczął wychodzić, wolny też już powoli coraz łatwiej idzie 😉

IMG_20240423_125928.jpg

IMG_20240423_125923.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2024 o 14:11, Mr_Hyde napisał(a):

Pytanie do posiadaczy tego ejeasa, czym go łączycie z telefonem?? Appka z instrukcji nie istnieje po że skanowaniu kodu QR.  Trochę ten mikrofon mnie denerwuje ale chyba tak ma być. Dzisiaj z. Tym jeździłem i nic nie uwiera 😉, kask mam ls2 

 

Co do samego kursu to mega mi się jazdy rozciągają. Ten tydzień jeżdżę a potem dopiero po 13.05. Także jak dobrze pójdzie jazdy zakończę dopiero w połowie maja czyli egzamin pewnie na początku czerwca. Pocieszające jest ze po tyg przerwie nawet jest ok i już ten szybki mi zaczął wychodzić, wolny też już powoli coraz łatwiej idzie 😉

IMG_20240423_125928.jpg

IMG_20240423_125923.jpg

Być może sie wykażę niekompetencją ...ale ja łącze telefon -interkom przez BT.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na kategorię A zdałem za pierwszym razem. Pamiętam to jak dziś pomimo tego, że to prehistoria. Listopad, może z 4 stopnie na plusie. Mokro, pierwsze co po wyjeździe z placu manewrowego to wjazd w kałuże

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kondi napisał(a):

Być może sie wykażę niekompetencją ...ale ja łącze telefon -interkom przez BT.

Dzisiaj miałem okazję przetestować i właśnie połączenie bezpośrednio przez BT. Działa bardzo fajnie jak za taką cenę;).
 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem okazję przetestować i właśnie połączenie bezpośrednio przez BT. Działa bardzo fajnie jak za taką cenę;).
 
Na egzamin wziąłem słuchawki BT, jedna w ucho druga luźno, mikrofon wcisnąłem z przodu w okolice twarzy. Testowałem takie rozwiązanie na kilku jazdach przed egzaminem. Tel ustawiony na odebranie automatyczne jakby się rozłączył.
Gdyby mój tel miał wyjście słuchawkowe to pewnie dałbym zwykle słuchawki na kablu - 1 stres mniej że się BT rozłączy albo coś.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.