Skocz do zawartości

Kanał samochodowy- budowa


Igorek

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadłem na pomysł- budowy kanału samochodowego. Wszystko fajnie, przydałby się bardzo. Ale jest pewien szczegół, który stawia projekt pod znakiem zapytania. Otóż mógłbym go zrobić jedynie na podjeździe zewnętrznym, który jest pod gołym niebem. Czy to w ogóle może mieć sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, zzzz napisał(a):

Nie.

Bo? Na miejscu kanału zawsze stoi jakiś samochód, więc padać na niego bezpośrednio nie będzie. Mrozy mam z temperaturą spadającą do -5'C, nie wiem czy kiedykolwiek było -10'C. Jakiś system wypompowywania ewentualnej wody mam świadomość, że trzeba ogarnąć. Teoretycznie to może mieć sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Igorek napisał(a):

Wpadłem na pomysł- budowy kanału samochodowego. Wszystko fajnie, przydałby się bardzo. Ale jest pewien szczegół, który stawia projekt pod znakiem zapytania. Otóż mógłbym go zrobić jedynie na podjeździe zewnętrznym, który jest pod gołym niebem. Czy to w ogóle może mieć sens?

Ma sens, zrobić odprowadzenie wód ze spadkiem, wnętrze wyłożyć izolacją dwukskladnikową, pomyśleć trzeba nad sensownym przykryciem. 

Dziś bym montował  podnośnik, w miejscu wsparcia kół , można by podnieść swobodnie samochód - ruchomy na rolkach platformy hydrauliczne, przesuwane na rolkach w prowadnicy aby dopasować między rozstaw osi, czasem trzeba oderwać koło od ziemi żeby coś grzebnąćz z zawieszeniem 

Edytowane przez 4thelement
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w temacie, ma ktoś z Was może wyobraźnię, jak zbudować kanał dl. 4,5 ale z wejściem prostopadłym do dłuższego boku, tak, żeby te schody (bo chcę schody z bloczków) kończyły się powiedzmy na dl. 3,5m🤔

Całość chciałem przykryć kratą wema 

Edytowane przez technix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, technix napisał(a):

A w temacie, ma ktoś z Was może wyobraźnię, jak zbudować kanał dl. 4,5 ale z wejściem prostopadłym do dłuższego boku, tak, żeby te schody (bo chcę schody z bloczków) kończyły się powiedzmy na dl. 3,5m🤔

Całość chciałem przykryć kratą wema 

Policz sobie ile długości będą miały schody, uzmyslowisz sobie jak bardzo bezsensowny to pomysł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 4thelement napisał(a):

Policz sobie ile długości będą miały schody, uzmyslowisz sobie jak bardzo bezsensowny to pomysł 

To inaczej, garaż mam 5m długi, kanał już obojętnie jak długi by nie był, to właściwie samochód go zasłoni całkiem.

Jak zatem proponujesz zrobić wejście?

Wiesz to pomóż, to nie moja działka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, technix napisał(a):

To inaczej, garaż mam 5m długi, kanał już obojętnie jak długi by nie był, to właściwie samochód go zasłoni całkiem.

Jak zatem proponujesz zrobić wejście?

Wiesz to pomóż, to nie moja działka 

Zostaje porządna drabina. Zajmuje mało miejsca i można ją łatwo złożyć lub przestawić.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Ociec napisał(a):

Zostaje porządna drabina. Zajmuje mało miejsca i można ją łatwo złożyć lub przestawić.

Ok, a jak chcesz wejść z boku po drabinie do kanału o szer.1,1m na którym stoi pojazd o szerokości ok. 1.8, bez zbudowania wejścia?

Narysuj mi proszę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, technix napisał(a):

Ok, a jak chcesz wejść z boku po drabinie do kanału o szer.1,1m na którym stoi pojazd o szerokości ok. 1.8, bez zbudowania wejścia?

Narysuj mi proszę 

 

Mam kanał z drabiną uspawaną wieki temu z dwóch płaskowników (boki) i prętów (stopnie).

 

Pytanie jak często chcesz używać kanału - za używam raz w roku to jest mi całkowicie bez różnicy - mógłbym tam nawet wstawić na ten moment aluminiową rozkładaną drabinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, technix napisał(a):

Ok, a jak chcesz wejść z boku po drabinie do kanału o szer.1,1m na którym stoi pojazd o szerokości ok. 1.8, bez zbudowania wejścia?

Narysuj mi proszę 

Odpowiedź jest jedna, nie da się zrobić w takim kurniku sensownego kanału 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 4thelement napisał(a):

Odpowiedź jest jedna, nie da się zrobić w takim kurniku sensownego kanału 

Jak zawsze na AK - merytoryczność to podstawa 👍

Dzięki za Twój wpis 👌

 

kurnik...

8x5 to kurnik, nie no, zrobiłeś mi weekend 🤣

Edytowane przez technix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomo napisał(a):

 

Mam kanał z drabiną uspawaną wieki temu z dwóch płaskowników (boki) i prętów (stopnie).

 

Pytanie jak często chcesz używać kanału - za używam raz w roku to jest mi całkowicie bez różnicy - mógłbym tam nawet wstawić na ten moment aluminiową rozkładaną drabinę.

No ok, to jak wchodzisz pod auto, z boku?

Mógłbyś filmik wrzucić, jakoś wyobraźnia mi nie nadąża 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, technix napisał(a):

No ok, to jak wchodzisz pod auto, z boku?

Mógłbyś filmik wrzucić, jakoś wyobraźnia mi nie nadąża 🤔

 

Znalazłem tylko taką fotkę.

Do wymiany oleju wjeżdżam przodem i wyjmuję kratę 1 i 2, czasami 3.

Drabinka jest od strony ściany.

 

Gdybym potrzebował zrobić coś z tyłu pojazdu to musiałbym wyjąć kratę 4, albo wjechać tyłem.

 

Ten kanał nie jest moim dziełem - powstał jeszcze w czasach kiedy był to garaż+komórka z proporcji 2/3 do 1/3 (przedzielony ścianą).

Później został przebudowany na garaż 2-stanowiskowy (stąd słup+belkaw miejsce wywalonej ściany) - przez to kanał nie jest w linii wjazdu i samochód parkuje na kracie.

 

 

IMG_4810 (Duży).JPG

Edytowane przez Tomo
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, technix napisał(a):

Ok, a jak chcesz wejść z boku po drabinie do kanału o szer.1,1m na którym stoi pojazd o szerokości ok. 1.8, bez zbudowania wejścia?

Narysuj mi proszę 

Wchodzę od frontu. Potrzebuje tylko 30 cm miejsca, częściowo wślizgując się pod auto. Ale to tylko przy długich samochodach. Normalnie da się wygospodarować więcej miejsca .

Edytowane przez Ociec
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomo napisał(a):

 

Znalazłem tylko taką fotkę.

Do wymiany oleju wjeżdżam przodem i wyjmuję kratę 1 i 2, czasami 3.

Drabinka jest od strony ściany.

 

Gdybym potrzebował zrobić coś z tyłu pojazdu to musiałbym wyjąć kratę 4, albo wjechać tyłem.

 

Ten kanał nie jest moim dziełem - powstał jeszcze w czasach kiedy był to garaż+komórka z proporcji 2/3 do 1/3 (przedzielony ścianą).

Później został przebudowany na garaż 2-stanowiskowy (stąd słup+belkaw miejsce wywalonej ściany) - przez to kanał nie jest w linii wjazdu i samochód parkuje na kracie.

 

 

IMG_4810 (Duży).JPG

A co to za pojedyncza krata z prawej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ociec napisał(a):

Wchodzę od frontu. Potrzebuje tylko 30 cm miejsca, częściowo wślizgując się pod auto. Ale to tylko przy długich samochodach. Normalnie da się wygospodarować więcej miejsca .

Dlatego lepiej zrobić dłuższy odrazu. Ja robiłem kiedyś pod Punto 3d, teraz pod Mustanga muszę się wślizgiwać a tak i w rejestrację często przyłożę :].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za pojedyncza krata z prawej?

Taka piwniczka na słoiki.
Kiedyś w tym garażu była ściana i prawa strona była komórką.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w temacie, ma ktoś z Was może wyobraźnię, jak zbudować kanał dl. 4,5 ale z wejściem prostopadłym do dłuższego boku, tak, żeby te schody (bo chcę schody z bloczków) kończyły się powiedzmy na dl. 3,5m
Całość chciałem przykryć kratą wema 
Ale dlaczego prostopadłym? Ojciec kiedyś zrobił kanał ze schodami, ale wchodziło się normalnie wzdłuż kanału. Kanał miał jakieś 170cm głębokości i długi też na max 5 metrów. Schody były wysokie, może było ich z 5, max 6 i zajmowały może z metr, może z 1.2m. Wchodziło się elegancko, co prawda z dłuższym autem już był kłopot, bo pod busa wchodziło się ciężko, ale też nie był to jakiś problem, brat tam miał warsztat z 5 lat zanim swój wybudował. Młodszy brat go z 10 lat temu zasypał.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa ok, to możesz od razu w sumie do kanału wchodzić. Nasz garaż ma z 10 metrów długości, w każdym razie dwa auta wjeżdżały. Tak się kiedyś budowało, nie to co tera, takie klitki.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka



  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2024 o 23:55, Igorek napisał(a):

Wpadłem na pomysł- budowy kanału samochodowego. Wszystko fajnie, przydałby się bardzo. Ale jest pewien szczegół, który stawia projekt pod znakiem zapytania. Otóż mógłbym go zrobić jedynie na podjeździe zewnętrznym, który jest pod gołym niebem. Czy to w ogóle może mieć sens?

 

U mnie po wsiach sporo macherów takie ma i jakoś specjalnie im ich nie zalewa  - po zakryciu najwyżej grubą folię na nich rozwijają, gdy ma mocno padać.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.