Skocz do zawartości

oznaczenie przyłącza wody


Rekomendowane odpowiedzi

mam Ci ja działkę i wodę podłączoną do wodociągu

na środku polnej drogi mam mniej więcej taki zawór (jak na załączonej fotce) do mojej wody, ze względy na typ drogi bardzo czesto jest to przysypane piachem i nie jej widać

chciałbym powiesić na płocie tabliczkę informacyjną,że takie coś jest, głównie ze względu na możliwość że przyjedzie spychacz równać drogę, wyrwie wszystko w cholere i będzie moja wina bo nie oznaczyłem

 

rzuciłem okiem w internet i jest kilka (wg mnie) potencjalnie pasujących oznaczeń, ale nie bardzo rozumiem opisów

 

np

- TODW-3

- TODW-2 

- Tablica orientacyjna dla zasuwy

 

czyli co powiesić na płocie, żeby dla fachowca było jasne o co chodzi ?

woda.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko takie tabliczki to się montuje na czymś w pobliżu czyli jakimś płocie, murze/ścianie czy nawet ekstra wkopanym słupku betonowym w pobliżu ale przecież nie na środku drogi więc nie wiem czy operator koparki/równiarki będzie wypatrywał gdzieś tam małej tabliczki:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Jerzyk_ napisał(a):

to jest 2 metry od mojego płotu

 

tylko co tam powiesic ?

Zasadniczo to właśnie wiesza się takie tabliczki a w zasadzie to powinna być już zamontowana przy robieniu przyłącza i to raczej problem właściciela wodociągu a nie Twój.

Druga sprawa-nie wiem czy operator koparki będzie w ogóle na to zwracał uwagę, jeśli nie będzie uświadomiony...

Jeśli to droga gminna to moze ich uprzedzić, by poinformowali wykonawcę remontu/równania drogi o studzience na jej środku:hmm:

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, volf6 napisał(a):

Druga sprawa-nie wiem czy operator koparki będzie w ogóle na to zwracał uwagę, jeśli nie będzie uświadomiony...

Operator koparki lub jego szef ma obowiązek rozejrzec się za tabliczkami opisującymi infrastrukturę. Jest to w ich interesie, bo jak coś rozwala, to muszą pokryć szkody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2024 o 20:49, volf6 napisał(a):

Zasadniczo to właśnie wiesza się takie tabliczki a w zasadzie to powinna być już zamontowana przy robieniu przyłącza i to raczej problem właściciela wodociągu a nie Twój.

Druga sprawa-nie wiem czy operator koparki będzie w ogóle na to zwracał uwagę, jeśli nie będzie uświadomiony...

Jeśli to droga gminna to moze ich uprzedzić, by poinformowali wykonawcę remontu/równania drogi o studzience na jej środku:hmm:

1.

W czasach powszechnego dostępu do geopoortali mapowych i przy odrobinie chęci nawet operator koparki jest w stanie sprawdzić teren gdzie ma kopać (zakładam, że była inwentaryzacja przyłącza i jest ono na mapach).

Oczywiście tabliczka nie zaszkodzi.

 

2.

Raczej normalnym jest, że wodociąg leży w drodze, a jak leży w drodze to są z niego przyłącza i zasuwy/studzienki.

Operator równiarki jest raczej do tego przyzwyczajony, wątpię by zaprzątał se głowę oglądaniem tabliczek na płotach.

 

3.

Jak da się coś spi..., to zwykle się spi... i ktoś w końcu tą zasuwę "odkryje". ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.