Skocz do zawartości

Przyczepa Niewiadów 250c, czym pomalować?


Rekomendowane odpowiedzi

Biała przyczepka bagażowa n250c, zamykana, rocznik 1982. Sprawna technicznie, zarejestrowana, ale wygląd daleki od ideału. Chciałbym ją pomalować na biało. I pytanie do Kolegów, którzy odnawiali niewiadówki, nie tylko bagażowe - jaką farbą pomalować to tworzywo, aby przyczepa dobrze wyglądała? Wystarczy chlorokauczuk, czy może raczej inną farbą? Jaka technika będzie odpowiednia? Czy wystarczy wałek malarski?

Na różnych forach znalazłem kilka propozycji sprzed ponad 10 lat, głównie dotyczących kempingowych n126. Przez ten czas może pojawiły się jakieś nowe materiały i doświadczenia.

Wartość takiej przyczepy nie jest wielka, więc nie chciałbym inwestować przesadnie dużo. Celem nie jest stan kolekcjonerski, a jedynie porządny wygląd na kilka kolejnych lat użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Box dachowy malowałem natryskowo Troton Rangers, wcześniej aplikowałem w sprayu podkład na plastiki. Ok 3 lata nic się nie łuszczy.

Raptor lub Troton rangers to nic innego jak lakiery (farby) poliuretanowe.

W zeszłym roku pomalowałem natryskowo spoiler z tworzywa farbą poliuretanową dwuskładnikową. Kupowałem kolor na allegro 1/2 ceny raptora i trotona.

Oczywiście na plastiki podkład. Na metal jeśli rardzewiały można dać to

https://allegro.pl/oferta/profesjonalny-preparat-kryjacy-na-rdze-90ml-9075555689

 

To jest to samo co przereklamowany R Stop lub Brunox a tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tre-Bor napisał(a):

To jest to samo co przereklamowany R Stop lub Brunox a tańszy.

Te dwa preparaty są zupełnie inne i ciężko je nawet ze sobą zestawiać.

To z linka jest podobne bardziej do Brunoxa, którego działanie jest......słabe. Z wierzchu tworzy twardą skorupę, pod którą korozja dalej kwitnie.

Dużo skuteczniej jest wytrawić rdzę czymkolwiek na bazie kwasu fosforowego i pokryć dobrym podkładem epoksydowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Części metalowe w tej przyczepce są w całkiem niezłym stanie. Środek również OK. Źle wygląda tworzywo od strony zewnętrznej - na białej powierzchni coś jak mikropęknięcia w postaci czarnych pajączków. Nie jest to brud. Dziękuję wszystkim za rady, szczególnie dotyczące farby poliuretanowej. Na Allegro znalazłem poliuretanową Sigmadur 550 do łodzi i przyczep, z utwardzaczem, dającą połysk. Ma dobre recenzje. Cena ok. 100 zł za litr. 

Jeszcze pytanie do Kolegów, którzy używali Raptor lub Troton rangers - czy te farby dają gładką powierzchnię i połysk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Benjamin napisał(a):

Na Allegro znalazłem poliuretanową Sigmadur 550 do łodzi i przyczep, z utwardzaczem, dającą połysk. Ma dobre recenzje. Cena ok. 100 zł za litr. 

Jak dawno temu uprawiałem żeglarstwo, to do malowania żaglówek (tych z żywicy poliestrowej) używaliśmy właśnie farb poliuretanowych z utwardzaczem, nakładane wałkiem. Potem polerka papierami, na to pasta tempo i polerowanie aż szmata sama zjeżdżała z poziomych powierzchni lub odpadły ręce, zależy co nastąpiło pierwsze :) Nic nie pękało, mimo że zagłówki stały przycumowane często jedna przy drugiej, uderzały w pomosty itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.