Skocz do zawartości

Domek rekreacyjny/całoroczny


Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, KYRTAP napisał(a):

Ale budowa rekreacyjnego tylko w C. Za 1 kw jest coś około 90 zł. 

Tak podrożało?

Muszę w stawki popatrzeć.

Wszystko co w budowie jest na C.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2024 o 22:42, ZUBERTO napisał(a):

Rekreacyjny jest na G.

Opłata zależna od mocy.

Nigdy nie mogę zapamiętać ile za 1kW przydziału wychodzi, ale za 14kW (25A 3f) to niecałe 1500zł.

Będę miał klimę, przepływowy podgrzewacz wody, piekarnik i płytę indukcyjną - 14kW wystarczy?

 

Podgrzewowy przepływasz ciągnie chyba dużo na raz:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bergerac napisał(a):

Będę miał klimę, przepływowy podgrzewacz wody, piekarnik i płytę indukcyjną - 14kW wystarczy?

 

Podgrzewowy przepływasz ciągnie chyba dużo na raz:) 

Wystarczy 💪

Będziesz miał bezpieczniki 3x25 A na wejściu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bergerac napisał(a):

Będę miał klimę, przepływowy podgrzewacz wody, piekarnik i płytę indukcyjną - 14kW wystarczy?

 

Podgrzewowy przepływasz ciągnie chyba dużo na raz:) 

Zorientuj się ile, żebyś potem kombinować nie musiał.

Z tych co ja wybrałem i kupiłem najmocniejszy miał 21kW, ja wziąłem max. 17kW i musiałem go zworkami ograniczyć do 15kW (była opcja 4 ustawień co 2kW), bo nie przemyślałem wcześniej sprawy i zbyt cienkie przewody do niego położyłem.

Niestety nie wiem, nie mierzyłem ile tak rzeczywiście pobiera, ale przydział mam 14kW 25A i problemu nie mam (mam kuchnię elektryczną, ale mało używam i raczej nie jednocześnie).

Powiem Ci tylko, że w domu też mam 14kW-25A i max pobór to 8kW, ale z większych możliwych odbiorników elektrycznych mam chyba tylko piekarnik, żelazko i 2 splity (wiadomo że pralka, zmywarka :oki:, mikrofala też jest).

Jak założysz 3 urządzenia większej mocy i jednoczesne jechanie na maxa to i 40A Ci nie starczy (podgrzewacz weźmy te 15-21kW, indukcja 7kW, piekarnik 4kW, klima to raczej pomijalny temat ale też przy ciągłej pracy 1kW trzeba liczyć).

Trzeba założyć jakąś jednoczesność używania urządzeń i ich rzeczywistą/realną moc pobieraną w trakcie pracy.

W PGE masz przedziały 14kW-25A, 17kW-32A, 22kW-40A, jest jeszcze 27kW-63A ale nawet jak na dom mieszkalny to już grubo (mało kiedy trafiam i to głównie w przypadku gospodarza lub rzemieślnika jakiegoś).

Pewnie zaraz ktoś Ci napisze jakiego realnego poboru indukcji można się spodziewać, albo policz se że wykorzystujesz jednocześnie max 2 pola, dodaj wszystko i przemnóż przez "współczynnik Janosika :phi:" 0,6.

 

W ciemno, na Twoim miejscu wystąpiłbym o 17kW - 32A i zobaczył. Zwiększyć zawsze można (przy założeniu, że sieć jest wydolna).

Jak będziesz wisiał na cienkich przewodach kilometr albo dalej od stacji to dowiesz się co to spadek napięcia w wioskowych liniach. :phi:

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ZUBERTO napisał(a):

W ciemno, na Twoim miejscu wystąpiłbym o 17kW - 32A i zobaczył. Zwiększyć zawsze można (przy założeniu, że sieć jest wydolna).

Jak będziesz wisiał na cienkich przewodach kilometr albo dalej od stacji to dowiesz się co to spadek napięcia w wioskowych liniach. :phi:

też tak myślę, że to jest spoko, ten mniejszy podgrzewacz ma zabezpieczenie 25A.

 

image.png.933ed95b5b0362ceb728fd956453823d.png

 

Pytanie czy 11/13 kW stygnie na prysznic. Może warto też dołożyć solarny kolektor bezciśnieniowy, podgrzewacz ma opcję dogrzewania podgrzanej wody.

 

Edit - znalazłem fajne dane techniczne:

 

Dane-techniczne.jpg

 

Edytowane przez bergerac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bergerac napisał(a):

też tak myślę, że to jest spoko, ten mniejszy podgrzewacz ma zabezpieczenie 25A.

 

image.png.933ed95b5b0362ceb728fd956453823d.png

 

Pytanie czy 11/13 kW stygnie na prysznic. Może warto też dołożyć solarny kolektor bezciśnieniowy, podgrzewacz ma opcję dogrzewania podgrzanej wody.

Najmniejszy widzę, że ma 16/20A w zależności czy na 11/13kW, średni 25A na 15/18kW i 32A na 21kW.

Ciężko mi powiedzieć, moje 15kW styka (odkręcona jednocześnie woda pod prysznicem, umywalce i zlewie jest spokojnie na tyle ciepła, że nie czuć dyskomfortu, nawet na nienajwyższych temperaturowo ustawieniach), ale ja mam tam generalnie słabe ciśnienie i przepływ wody.

Fajnie, że umożliwia zdalny dostęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rwIcIk napisał(a):

Bojler 80 litrów zamontuj i masz to z głowy 

właśnie to miałem napisać :)

 

MOC zawsze możesz dokupić z czasem, ja na początek dałem 6,5KW z myślą jak skończę to podniosę (mam 16A bezpiecznik (3x16) w skrzynce) i daje radę. Tynki położone, betoniarki chodziły i tak dalej.

Obecnie PC 3KW, klima 3.5KW, płyta indukcyjna, piekarnik, TV 65 cali i tak dalej i nie zdarzyło mi się aby "zabrakło" prądu, podsumowując - kulam się na przyłączu 6.5KW (kabel do skrzynki mam i tak położony 5x10mm2).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bergerac napisał(a):


Nie bardzo, dużo miejsca zajmuje, plus będę musiał dokładać sterowanie, żeby odpalać przed przyjazdem.
 

Zanim się rozpakujesz, woda będzie ciepła. Nigdy nie mieliśmy z tym problemu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KYRTAP napisał(a):

 

Spuszczasz wodę na zimę? 

Zostawiałem grzejniki, by trzymały temp. Powyżej 10 st.

Raz spuszczałem, ale to upierdliwe, a że korzystaliśmy też zima, więc grzejniki.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.