Skocz do zawartości

Domofon


Alfi

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję zakupić domofon. Klasyczny, niestety podczas remontów zapomniałem puścić kabla ethernet. Więc została stara skrętka 6 żyłowa. Fajnie gdyby dało się to zabudować w ogrodzenie. 

Raczej do kupienia na miejscu, w poniedziałek muszę to mieć. Więc pozostaje OBI itd. Wi-Fi  nie dociera do ogrodzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z prostych i dobrych polecam Cyfral Cosmo  będzie działał na dwóch żyłach pomiędzy stacją bramową a unifonem. Stacja bramowa potrzebuje jeszcze zasilania, ale to już zależy czy jest  ono dostępne na słupku, czy trzeba ciągnąć z domu. Tak więc w ostateczności będą potrzebne 4 żyły.

Marketowych nie polecam żadnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sherif napisał(a):

U mnie też do czasu deszczu :).

Mój chodzi rok czasu wisząc na słupku ogrodzenia w deszczu i śniegu :) 

PS

Podkleiłeś tą taśmę piankową przed montażem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Camel napisał(a):

Mój chodzi rok czasu wisząc na słupku ogrodzenia w deszczu i śniegu :) 

PS

Podkleiłeś tą taśmę piankową przed montażem ?

Nie pamiętam już, ale robiłem dokładnie z instrukcją. W pierwszym roku były większe problemy, odsyłałem im. Niby coś poprawiali w obudowie. Jest lepiej, ale przy dużych ulewach sam dzwoni. Poza tym działa już prawie 10lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Alfi napisał(a):

Potrzebuję zakupić domofon. Klasyczny, niestety podczas remontów zapomniałem puścić kabla ethernet. Więc została stara skrętka 6 żyłowa. Fajnie gdyby dało się to zabudować w ogrodzenie. 

Raczej do kupienia na miejscu, w poniedziałek muszę to mieć. Więc pozostaje OBI itd. Wi-Fi  nie dociera do ogrodzenia. 

 

Dahua robi domofon IP na dwóch kabelkach.

W domu montujesz specjalny switch do którego dociągasz skrętkę z domowej sieci i podpinasz dwa kabelki z tych 6 które idą do bramy. Do pozostałych 4 podpinasz zasilanie elektrozaczepu.

 

Pomimo tylko 2 kabli masz wszystkie funkcje jak standardowa Dahua na skrętce.

 

https://allegro.pl/oferta/wideomofon-2-wire-dahua-ktd01-s2-f-zestaw-13216881736

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Alfi napisał(a):

Jedyne co znalazłem na miejscu - Vibell (Orno) OR-DOM-SL-924

@Piotrus Zaciekawiła mnie Twoja propozycja :)

 

 

Dla mnie taki domofon to niebo a ziemia w stosunku do analoga, jak podepniesz do internetu to masz :

-odbieranie połączeń z apki na telefonie

-podgląd i otwieranie furtki z apki

-kamerę można podpiąć pod rejestrator i traktować jako kolejną kamerę monitoringu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Piotrus napisał(a):

 

Dla mnie taki domofon to niebo a ziemia w stosunku do analoga, jak podepniesz do internetu to masz :

-odbieranie połączeń z apki na telefonie

-podgląd i otwieranie furtki z apki

-kamerę można podpiąć pod rejestrator i traktować jako kolejną kamerę monitoringu

 

Tylko teraz oglądałem to jest kolejny problem. Nie mam jak pociągnąć skrętki do tego, musiałbym kuć ściany wyremontowane, wiercić dziury przez podłogę.

A gdybym obok domofonu zainstalował w gniazdku przedłużasz Wi-Fi i od niego skrętka do domofonu? Czy to realne ;]

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Alfi napisał(a):

 

Tylko teraz oglądałem to jest kolejny problem. Nie mam jak pociągnąć skrętki do tego, musiałbym kuć ściany wyremontowane, wiercić dziury przez podłogę.

A gdybym obok domofonu zainstalował w gniazdku przedłużasz Wi-Fi i od niego skrętka do domofonu? Czy to realne ;]

 

 

 

 

Nie wiem czy dobrze rozumiem więc opiszę bardziej precyzyjnie jak wygląda połączenie elementów

 

Stacja bramowa < 2 kabelki>switch<2 kabelki>monitor w domu.

 

Do switcha musisz jeszcze dociągnąć zasilanie prądem stałym:

 

https://images.app.goo.gl/LH5Um6zPARhAKCa9A

 

 

Takie połączenie wystarcza do pracy zestawu ale bez podłączenia do chmury.

 

Jeśli switch będzie w zasięgu wifi to można jak najbardziej podpiąć go skrętką przez jakiegoś access pointa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Chalek napisał(a):

5tech ogarnia wideodomofon na dwóch żyłach i to już z zasilaniem elektrozaczepu.

 

A ile mA w max?

Dahua ma 12V 500mA, dla mojego zaczepu trochę mało więc wolałem zewnętrzny zasilacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Piotrus napisał(a):

 

Dla mnie taki domofon to niebo a ziemia w stosunku do analoga, jak podepniesz do internetu to masz :

-odbieranie połączeń z apki na telefonie

-podgląd i otwieranie furtki z apki

-kamerę można podpiąć pod rejestrator i traktować jako kolejną kamerę monitoringu

Dodatkowo przy wyświetlaczu videodomofonu, można podpiąć kamery z monitoringu. Przydaje się, bo ma sie podgląd na cały teren, a nie tylko na kamerę na zewn. Nie wiem jak w obecnych domofonach, ja mam taki sprzed 10lat to kamerka zewn jest kiepskiej jakości i średnio nadaje się to na nagrywanie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, sherif napisał(a):

Dodatkowo przy wyświetlaczu videodomofonu, można podpiąć kamery z monitoringu. Przydaje się, bo ma sie podgląd na cały teren, a nie tylko na kamerę na zewn. Nie wiem jak w obecnych domofonach, ja mam taki sprzed 10lat to kamerka zewn jest kiepskiej jakości i średnio nadaje się to na nagrywanie.

 

Dokładnie, na monitorze można wyświetlać kolejną kamerę która pokazuje większy obszar z innego ujęcia. Tylko trzeba to przemyślenia przy podłączaniu kamer do rejestratora- jeśli kamera jest wpięta bezpośrednio w rejestrator to nie da rady, musi być widoczna w całej sieci.

 

W stacji bramowej którą wrzuciłem jest kamera 2Mpx, wiadomo że obiektyw ma dystorsję ale nie ma tragedii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Piotrus napisał(a):

 

Dokładnie, na monitorze można wyświetlać kolejną kamerę która pokazuje większy obszar z innego ujęcia. Tylko trzeba to przemyślenia przy podłączaniu kamer do rejestratora- jeśli kamera jest wpięta bezpośrednio w rejestrator to nie da rady, musi być widoczna w całej sieci.

 

W stacji bramowej którą wrzuciłem jest kamera 2Mpx, wiadomo że obiektyw ma dystorsję ale nie ma tragedii

Ja mam inaczej.

Mam dwa wyświetlacze od videodomofonu w domu. W centralnym punkcie obok zasilacza jest sterownik, który ma wejście cinch - analogowe, bo analogowy jest domofon. DVR ma wyjście właśnie do takich celów, można ustawić w opcjach co ma podawać. Wtedy po zmianie kamery w domofonie widać z DVR - np 4 kamery, czy jedną powiększoną.

Ja mam 5Mpx kamery, jakość jest bardzo dobra, bez porównania do domofonu, który ogarnia tylko przed kasetą.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.