Skocz do zawartości

Podłączenie deski SX [edit]


strawberry

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro przymierzam się do podłaczenia deseczki od SX czytałem trochę na temat podłączenia obrotka ale nie za bardzo to kumam wiem że w moim przypadku muszę podciągnąć kabelek od cewki zapłonowej do edski tylko nie wiem dokładnie od którego przewodu i gdzie ulokować kabelek w desce. Pstryknąłem zdjątka i jakby ktoś mógł pomóc i napisać pare słów w temacie oraz zaznaczyć na zdjęciach gdzie trzeba podpiąć.

Cewka

274222404-000_0574.JPG

Deseczka

274222404-000_0566.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jutro przymierzam się do podłaczenia deseczki od SX czytałem trochę

> na temat podłączenia obrotka ale nie za bardzo to kumam wiem że

> w moim przypadku muszę podciągnąć kabelek od cewki zapłonowej do

> edski tylko nie wiem dokładnie od którego przewodu i gdzie

> ulokować kabelek w desce. Pstryknąłem zdjątka i jakby ktoś mógł

> pomóc i napisać pare słów w temacie oraz zaznaczyć na zdjęciach

> gdzie trzeba podpiąć.

> Cewka

> Deseczka

zdjęcie nr 1 nie przedstawia cewki a kopułke rozdzielacza ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie z cewki i to jest chyba pierwszy albo drugi kabelek liczac od lewej.

Problem tylko w tym ze zdjecie przedstawia rozdzielacza a nie ceweczke.

Cewka to jest to ustrojstwo z ktorego wychodzi jeden kabelek i idzie do rozdzielacza (to na zdjeciu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zdjęcie nr 1 nie przedstawia cewki a kopułke rozdzielacza ...

Mi kumpel powiedział że z kopułki. A ma może ktoś zdjęcie cewki bo nie wiem gdzie tego ustrojostwa szukać. Albo niech ktoś powie gdzie się to znajduje. Chociaż zaraz pójde do autka oblukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi kumpel powiedział że z kopułki. A ma może ktoś zdjęcie cewki bo

> nie wiem gdzie tego ustrojostwa szukać. Albo niech ktoś powie

> gdzie się to znajduje. Chociaż zaraz pójde do autka oblukać.

po prawej stronie obok aku.. - taki kwadracik do którego wchodzi wtyczka z 4 przewodami i kablem WN do rozdzielacza waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po prawej stronie obok aku.. - taki kwadracik do którego wchodzi wtyczka z 4 przewodami i kablem WN do rozdzielacza

Znalazłem zara będzie fota

Już jest.

Czyli teraz proszę o podpowiedz który kabelek w cewce i gdzie w desce może ktoś zaznaczy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znalazłem zara będzie fota

> Już jest.

> Czyli teraz proszę o podpowiedz który kabelek w cewce i gdzie w desce

> może ktoś zaznaczy??

w cewce to powinien być ten zielony po prawej stronie, przy liczniku też powinien być zielony jeśli został fabrycznie doprowadzony wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w desce to jest górna lewa wtyczka i zielony kabelek (patrząc tak jak na zdjęciu)

CZyli jeszcze muszę tą wtyczkę kupić czy ona jest w autku??

To już sam nie wiem leski pisze że tam gdzie jest wolne miejsce aty że zielony kabelek. To jak z tym jest??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> CZyli jeszcze muszę tą wtyczkę kupić czy ona jest w autku??

> To już sam nie wiem leski pisze że tam gdzie jest wolne miejsce aty

> że zielony kabelek. To jak z tym jest??

różnie może być ... jeśli jest , to dobrze ... jeśli nie ma , trzeba go doprowadzić ... ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> CZyli jeszcze muszę tą wtyczkę kupić czy ona jest w autku??

> To już sam nie wiem leski pisze że tam gdzie jest wolne miejsce aty

> że zielony kabelek. To jak z tym jest??

Leski dobrze zaznaczył waytogo.gif o to mi chodziło i jeśli jest we wtyczce doprowadzony kabelek fabrycznie to musi być on w tej wtyczce co Leski zaznaczył czerwoną strzałką (prawa strona kostki)

a co do cewki to możesz spróbować metodą prób i błędów - nic się nie stanie - ewentualnie nie zadziała to zmienisz na inny kabelek - poprostu każdy rodzaj silnika ma inną lokalizację i trudno to stwierdzić na 100% - ja u siebie mam albo pod tym zielonym albo zaraz obok po lewej stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> CZyli jeszcze muszę tą wtyczkę kupić czy ona jest w autku??

tej wtyczki nie musisz kupować ona jest fabrycznie tylko nie wiadomo czy masz doprowadzony do niej przewód - w tej wtyczce są jeszcze inne kabelki (chyba dwa - nie pamiętam dokładnie) więc wtyczke masz na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ma idzie jakaś zaślepka, wcisk albo coś takiego czy tylko goły

> kabelek. Poszedłbym sprawdzić ale nie chce mi się na dół lecieć.

przeciągasz kabelek przez tą gumkę którą wcześniej wyciągniesz i masz dostęp do złącza cool.gif ... odizolujesz przewód i wciśniesz go w wolny pin ... trzeba go jakos zablokować , aby nie wypadł ... już nie pamiętam jak to zrobiłem hmm.gif ... potem wciskasz gumkę i podłączone ... ok.gifwink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przeciągasz kabelek przez tą gumkę którą wcześniej wyciągniesz i

> masz dostęp do złącza ... odizolujesz przewód i wciśniesz go w

> wolny pin ... trzeba go jakos zablokować , aby nie wypadł ...

> już nie pamiętam jak to zrobiłem ... potem wciskasz gumkę i

> podłączone ...

waytogo.gif

bow.gif

A co do tej kostki to jeżeli nie ma kabelka podciągniętego to można chyba samemu podpiąć do kostki (pisze teoretycznie bo jeszcze tego nie rozbierałem i nie wiem jak to wygląda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co do tej kostki to jeżeli nie ma kabelka podciągniętego to można

> chyba samemu podpiąć do kostki (pisze teoretycznie bo jeszcze

> tego nie rozbierałem i nie wiem jak to wygląda)

tego sie nie da spartolić zlosnik.gif... z tymi informacjami co masz , dasz sobie radę ... ok.gifwink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co do tej kostki to jeżeli nie ma kabelka podciągniętego to można chyba samemu podpiąć do kostki (pisze teoretycznie bo jeszcze tego nie rozbierałem i nie wiem jak to wygląda)

No wlasnie nie do konca - przynajmniej u mnie. Jesli nie masz kabelka to miejsce we wtyczce jest wolne jednak jest ona pozbawiona blaszki. Zaznaczam - tak jest u mnie, moze inni maja wszystkie blaszki we wszystkich kostkach niewiem.gif ja mam tylko tam gdzie sa podlaczone przewody confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pepeju cos mi sie przypomina ze podlaczales kiedys obrotek do 899 i cos mi swita ze wpinales sie w kabelek przy przekazniku wtryskiwacza (bodajze kolor brazowy). Moglbys w telegraficznym skrocie opisac, albo zapodac fotke gdzie i pod jaki kabelek sie wpiales? Z gory bow.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wlasnie nie do konca - przynajmniej u mnie. Jesli nie masz kabelka

> to miejsce we wtyczce jest wolne jednak jest ona pozbawiona

> blaszki. Zaznaczam - tak jest u mnie, moze inni maja wszystkie

> blaszki we wszystkich kostkach ja mam tylko tam gdzie sa

> podlaczone przewody

A masz wszystkie przewody uzywane ??? bo moze przewod od kontrolki ssania jest a nie masz uzywany lub złuzycie okładzin hamulca u nie te dwa przewody dochodza a nie sa uzywane i nie wiem po kiego ktos je tam wsadził a kabla od obrotka nie dal smile.gif wiec moze je uciac i wykozystac o ile masz je i sa wolne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pepeju cos mi sie przypomina ze podlaczales kiedys obrotek do 899 i

> cos mi swita ze wpinales sie w kabelek przy przekazniku

> wtryskiwacza (bodajze kolor brazowy). Moglbys w telegraficznym

> skrocie opisac, albo zapodac fotke gdzie i pod jaki kabelek sie

> wpiales? Z gory

nie niestety nie udalo sie podpiąć pod ten kabelek przy przekaźniku pompy paliwa, podłaczylismy sie pod jedną z cewek i przerobiliśmy obrotomierz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wlasnie nie do konca - przynajmniej u mnie. Jesli nie masz kabelka to miejsce we wtyczce jest wolne jednak jest ona pozbawiona blaszki. Zaznaczam - tak jest u mnie, moze inni maja wszystkie blaszki we wszystkich kostkach ja mam tylko tam gdzie sa podlaczone przewody

Ja tymczasowo zamontowałem małego konektorka tylko go troszkę przerobiłem (niezły patent). Ale będe musiał to podpiąć w bardziej orginalnym stylu choć ten sposób też nie jest zły tylko lepiej pokombinować z większym konektorkiem.

PS. Czy wam też obrotek płynnie nie chodzi. Chodzi mi o momęt spadania z obrotów jakoś ta wskazówka powoli idzie. U kumpla w lanim widziałem że schodzi płynnie a u mnie jakoś powoli. hmm.gif może w uniaku tak ma być niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tymczasowo zamontowałem małego konektorka tylko go troszkę

> przerobiłem (niezły patent). Ale będe musiał to podpiąć w

> bardziej orginalnym stylu choć ten sposób też nie jest zły tylko

> lepiej pokombinować z większym konektorkiem.

> PS. Czy wam też obrotek płynnie nie chodzi. Chodzi mi o momęt

> spadania z obrotów jakoś ta wskazówka powoli idzie. U kumpla w

> lanim widziałem że schodzi płynnie a u mnie jakoś powoli. może

> w uniaku tak ma być

coś w nie te miejsce podpięte i za słaby sygnał masz hmm.gif, ja miałem pod kostkr przekaźnika (ale pewnie inaczej u ciebie) i wszystko ładnie działało ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.