Skocz do zawartości

Opony zimowe


maka777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Ponieważ przyszedł czas aby zakupić zimóweczki do mojej furki postanowiłem pojeździć trochę po kapciarzach i zasięgnąć języka.

Prawdę powiedziawszy nastawiałem się na kupno Barum lub Fulda. A tu trzech wulkanizatorów powiedziało mi, że są na rynku bardzo dobre opony belgijskie produkowane w Chinach o nazwie Wanli. Mało tego dwóch jeździ na takich w zimie i mają o nich bardzo dobre zdanie. Z tego co zrozumiałem to bieżnik jest na licencji Pirelli i ma około 1 cm wysokości.

Pytanie do szanownych forumowiczów - czy ktoś miał styczność z takimi oponami? Jeśli tak to co o nich sądzicie?

Dodam, żę różnica w cenie jest 20 PLN na kożyść chińskich (jak we wszystkim z Chin hehe.gif ) co przy komplecie opon daje już 80PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam wszystkich

> Ponieważ przyszedł czas aby zakupić zimóweczki do mojej furki

> postanowiłem pojeździć trochę po kapciarzach i zasięgnąć języka.

> Prawdę powiedziawszy nastawiałem się na kupno Barum lub Fulda. A tu

> trzech wulkanizatorów powiedziało mi, że są na rynku bardzo

> dobre opony belgijskie produkowane w Chinach o nazwie Wanli.

> Mało tego dwóch jeździ na takich w zimie i mają o nich bardzo

> dobre zdanie. Z tego co zrozumiałem to bieżnik jest na licencji

> Pirelli i ma około 1 cm wysokości.

> Pytanie do szanownych forumowiczów - czy ktoś miał styczność z takimi

> oponami? Jeśli tak to co o nich sądzicie?

> Dodam, żę różnica w cenie jest 20 PLN na kożyść chińskich (jak we

> wszystkim z Chin ) co przy komplecie opon daje już 80PLN.

Jeśli ich jakość jest taka "jak we wszystkim z Chin" to szkoda tej kasy. Wulkanizator chwali bo dostaje duży rabat przy zakupie. To tylko moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegami. Przemyśl dobrze swoją decyzję. Czy dla kilkudziesięciu złotych warto ryzykować? Nie lepiej szarpnąć się i kupić coś lepszego. Zresztą to nie jest zakup na kila dni ale na 2-3 sezony.

A swoją drogą: miałeś już przymrozki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgadzam się z kolegami. Przemyśl dobrze swoją decyzję. Czy dla

> kilkudziesięciu złotych warto ryzykować? Nie lepiej szarpnąć się

> i kupić coś lepszego. Zresztą to nie jest zakup na kila dni ale

> na 2-3 sezony.

> A swoją drogą: miałeś już przymrozki?

Przeglądałem jeszcze internet i doszedłem do wniosku, że wezmę Fuldy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 27 stopni w cieniu (wczoraj) a kolega chce już pomykać na zimówkach

A mi też po głowie łażą mimo iz ciepło. To chyba syndrom nadciągajacej jesieni smile.gif. A może to perpspektywa niedalekiego wydatku icon_rolleyes.gif niby tylko dwie ale za to z kompletem 4 felg...

Tak czy siak nie warto na gumach za bardzo oszczędzać bo w perspektywie rocznej spokojnie na 4 zimy wystarczą (są tacy co twierdzą iż i na więcej mimo zaleceń producentów).

Ja tam mam już firme upatrzoną - nokian-a. Zastanawiam się tylko jeszcze nad tym, który konkretnie model gumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tam mam już firme upatrzoną - nokian-a. Zastanawiam się tylko

> jeszcze nad tym, który konkretnie model gumy.

Ja jescze nie zjeździłem moich Dębic Frigo dire, ale gdybym miał kupować teraz zimóweczki to brałbym Goodyear'y UltraGrip 7 ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

ja jezdze na goodyearach ug 7 w mojej asterce 185/60/14 i sa super a w ostatnich 2 latach jezdzilem sluzbowymi 4 autami i wszystkie mialy nowe zimowki ale roznych marek i ug 7 sa bezapelacyjnie najlepsze. moja rada nie oszczedzajcie 40 pln na komplecie opon bo to wasze bezpieczenstwo i naprawde nie warto.

polecam strone www.adac.de/tests przed zakupem opon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> heyka

> myślicie aby założyć już zimówki ?

Trochę w drugą stronę.

W okolicach 1 maja tego roku byłem na południu Niemiec i w północnej Austrii (Monachium-Salzburg) i zauważyłem, że bardzo dużo samochodów ma jeszcze założone opony zimowe, pomimo że temperatura wynosiła 15-20 stopni. Gdyby nawet nie chcieli oszczędzać tych opon na kolejną zimę to nie wiedzą, że w takich temperaturach jeżdżenie na zimówkach jest niebezpieczne? Niemcy by tego nie wiedzieli?

Czy jest jakieś wytłumaczenie tego faktu?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> czesc

> ja jezdze na goodyearach ug 7 w mojej asterce 185/60/14 i sa super a

> w ostatnich 2 latach jezdzilem sluzbowymi 4 autami i wszystkie

> mialy nowe zimowki ale roznych marek i ug 7 sa bezapelacyjnie

> najlepsze. moja rada nie oszczedzajcie 40 pln na komplecie opon

> bo to wasze bezpieczenstwo i naprawde nie warto.

> polecam strone www.adac.de/tests przed zakupem opon

No wlasnie ciekawe jak to jest, ze w zeszlym roku UG7 wygraly test adac-a a w tym roku juz nie.

Sami zobaczcie wyniki testu za zeszly rok oraz test 2006.

Chodzi mi o wyniki tych samych opon, w starszym tescie rewelacja a w aktualnym juz nie.

Ja tez stoje przed wyborem opon zimowych, bylem nastawiony na UG7., jednak po przeczytaniu tegorocznego testu zastanawiam sie nad Bridgestone Blizzak LM20.

Jezdzil ktos z kolegow na tych oponkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>czesc znam ten sklep i moge smialo polecic , do firmy kupilismy juz z 8 kpl opon i wszystko ok zadnych problemow itp, ale zanim sie zdecydujesz poszukaj jeszcze innych sklepow czasmi baloon ni e oferuje najnizszych cen i nie ma takiego asortymentu opon. aha wszystkie zakupy robilismy placac wczesniej przelewem i opony dojezdzaly na czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc wystraczy ze producent zmieni skald miesznki gumy i opona juz bedzie inaczej sie zachowywyac pomimo ze ma taki sam bierznik. jedna rzecz ci che wyjanic opona zimowa to polaczenie dwoch sprzecznosci jezeli dobzre zachowuje sie na sniegu to zle na suchym i wodzie i odwrotnie, wiec zanim cos kupis zpopatrzco jest lepsze na twoje warunki zimowe. conti kiedys zrobilo badanie i wyliczyli spece ze po sniegu jezdzi sie okolo 15 dni na 90 dni zimy

chyba ze mieszkasz w gorach lub skandynawii smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czesc wystraczy ze producent zmieni skald miesznki gumy i opona juz

> bedzie inaczej sie zachowywyac pomimo ze ma taki sam bierznik.

> jedna rzecz ci che wyjanic opona zimowa to polaczenie dwoch

> sprzecznosci jezeli dobzre zachowuje sie na sniegu to zle na

> suchym i wodzie i odwrotnie, wiec zanim cos kupis zpopatrzco

> jest lepsze na twoje warunki zimowe. conti kiedys zrobilo

> badanie i wyliczyli spece ze po sniegu jezdzi sie okolo 15 dni

> na 90 dni zimy

> chyba ze mieszkasz w gorach lub skandynawii

eh to przeciez temat przerabiany milion razy. i w sumie nikt nie ma konkretnego rozwiazania. producenci opon chyba wiedza o tym, acz kolwiek w zime mozna trafic na wszystko a na lod to chyba tylko piwko w domowym zaciszu i jakis dziwny film.

ja osobisice chce pojezdzic na nartach i chcialbym oponki ktore poradza sobie na zbitym sniegu. i bardzo silnie zastanawiam sie na kleberkami ewentualnie eskimo sava3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz wspomniales cos o kleberach , poszukalem testy i powiem szczerze wypdaj te opony troche blado z konkurencja czytajac natomist testy adac to sawa jest niezla, ten z tego roku test to jak widzisz same tzw tanie opony, ciekawe jak by to wygladalo gdyby porownac je z tymi tzw flagowymi modelami. w ubieglym roku sawa mialanawet b wysoka pozycje .

moja opinia jest taka kazdy co ma to bardzo chwali , znam takich co byli zachwyceni oponami ktore mieli w soim autku a we wszystkich mozliwych testach te opony dostawaly tak nie przychylne opinie ze na miejscu producenta dawno bym je wycofal aby sie nie kompromitowac,wiec wiesz troche dystansu do tego co mowia uzytkownicy i czytac opinie fachowcow tj testy gdzie masz podane wyniki i suche liczby. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiesz wspomniales cos o kleberach , poszukalem testy i powiem

> szczerze wypdaj te opony troche blado z konkurencja czytajac

> natomist testy adac to sawa jest niezla, ten z tego roku test

> to jak widzisz same tzw tanie opony, ciekawe jak by to

> wygladalo gdyby porownac je z tymi tzw flagowymi modelami. w

> ubieglym roku sawa mialanawet b wysoka pozycje .

> moja opinia jest taka kazdy co ma to bardzo chwali , znam takich co

> byli zachwyceni oponami ktore mieli w soim autku a we

> wszystkich mozliwych testach te opony dostawaly tak nie

> przychylne opinie ze na miejscu producenta dawno bym je wycofal

> aby sie nie kompromitowac,wiec wiesz troche dystansu do tego co

> mowia uzytkownicy i czytac opinie fachowcow tj testy gdzie masz

> podane wyniki i suche liczby.

ja w pezocie mialem ROADKINGI i powiem o nich tylko tyle CH.....WE. pod konice zimy zlapalem ostrego kapcia i musialem wymienic opony, i wymienilem juz na leteni najtansze debice i zdebialem bo letnie na sniegu i lodze byly lepsze niz zimowe. niewspomne juz ze kazdy wypad na narty byl rownoznaczny z obitymi nadkolami od lancuchow.

a w tym tescie adac ma 2 gwiazdki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i prosze o porade smile.gif Piszę w tym temacie żeby nie zakładac niepotrzebnie nowego.

Niedlugo bede kupowal opony na zime i po przeczytaniu i wysluchaniu wielu opinii mam dylemat między dwoma modelami: Continental ContiWinterContact TS810 i Goodyear Ultra Grip 7 (ewentualnie w grę wchodzi jeszcze Dunlop SP Winter Sport M3/3D). Jeśli miał ktoś do czynienia z w/w oponkami to prosze o opinie.

I druga sprawa: Waham sie, czy kupić rozmiar fabryczny (195/60 R15) czy jednak na zime zalozyć 185/65 R15. Słyszałem że podobno zima lepiej sprawdzają sie opony o rozmiar węższe...? Może ktos sie zna na tym i doradzi smile.gif

Z góry dzięx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I druga sprawa: Waham sie, czy kupić rozmiar fabryczny (195/60 R15)

> czy jednak na zime zalozyć 185/65 R15. Słyszałem że podobno zima

> lepiej sprawdzają sie opony o rozmiar węższe...? Może ktos sie

> zna na tym i doradzi

> Z góry dzięx.

Witam wreszcie kupiłem sobie klebery kristalp 3 o rozmiar węższe (155/80 R13). Razem z kompletem felg dałem 700 PLN.

Wiem że w necie można te opony kupić taniej ale wziąłem je u kapcairza ze względu na felgi bo są niezłe. A myślę, że w sumie nie przepłaciłem zbyt wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smiało moższ brać w baloonie wink.gif, ja właśnie odebrałem uod nich oponki osobiście zdecydowałem się na FULDY dobra cena około 15zł mniej niż oferuje konkurencja 185/60/14- Fabia. Bardzo dobry kontakt mailowy potwierdzony telefonicznie i iuż przy pierwszym zakupie po rejestracji masz 5% zniżki przesyłka oczywiście gratis płatna przy odbiorze. Był tylko jeden myk że przez jakiś czas widziałem w swoim zamówieniu 8szt. opon mimo że zamawiałem 4szt. ale wynikało to z ich ruchów magazynowych. Oponki przyszły 4szt. produkcja 25 tydzień 2006r. z zakupu jestem zadowolony polecam. Nie przypuszczam żeby ceny zimówek jeszcze spadały raczej wraz z ochłodzeniem wzrosną teraz są dobre promocje na letnie "kapcie".

Życzę wszystkim szerokiej drogi drive.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli się nie mylę to do Astry F jaka ja miałem, oryginalnie były

> 175/70/R13.

> Jutro sprawdze, gdybym był w błędzie to niech mnie ktos poprawi

Ale zimówki powinny być węższe no nie... teraz letnie to mam 175/70/R13, a o zimówkach to Etzold piszę, że mają być 155/80/R13... nie wiem czy moja Asterka dziwnie nie bedzie wyglądała z takimi wąskimi kapciami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale zimówki powinny być węższe no nie... teraz letnie to mam

> 175/70/R13, a o zimówkach to Etzold piszę, że mają być

> 155/80/R13... nie wiem czy moja Asterka dziwnie nie bedzie

> wyglądała z takimi wąskimi kapciami...

Moje zimówki były tego samego rozmiaru, czytałem że na węższych się lepiej prowadzi, ale nigdy tego nie praktykowałem. Teraz też jak kupowałem to wziąłęm oryginalny rozmiar

jump.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.