Skocz do zawartości

olej mobil czy warto?


zedred

Rekomendowane odpowiedzi

> witam

> zbliże się termin wymiany oleju

> chce kupić półsyntetyk

> myślałem o tym

> http://www.allegro.pl/item135210495_p_r_o_m_o_c_j_a_olej_mobil_super_s_10w_40_4litry.html

> powiedzcie proszę czy warto może znacie lepsze źródło?

> Dzięki i pozdrawiam

Uwazam ze nie warto kupowac tych drogich olejow bo absolutnie nie sa lepsze wiec po co przeplacac? Ja preferuje od zawsze LOTOS SEMISYNTETIC za 69 zeta 4L i wszystko gra! W reklamach to zawsze pierdoly takie pokazuja ze płakać mi sie chce! Pojezdzisz na LOTOSIE tak samo i tyle samo co na Mobilu i gwarantuje ze dolejesz tyle samo co Lotosa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uwazam ze nie warto kupowac tych drogich olejow bo absolutnie nie sa

> lepsze wiec po co przeplacac? Ja preferuje od zawsze LOTOS

> SEMISYNTETIC za 69 zeta 4L i wszystko gra! W reklamach to zawsze

> pierdoly takie pokazuja ze płakać mi sie chce! Pojezdzisz na

> LOTOSIE tak samo i tyle samo co na Mobilu i gwarantuje ze

> dolejesz tyle samo co Lotosa!

ja osobiscie nie polecam lotosa kosiarka do trawy mis ie na nim zatarla rotfl.gif

Osobiscie leje do fiatoe selenie 20K... bardz odbry olej, a ten MObil ok spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> zbliże się termin wymiany oleju

> chce kupić półsyntetyk

> myślałem o tym

> http://www.allegro.pl/item135210495_p_r_o_m_o_c_j_a_olej_mobil_super_s_10w_40_4litry.html

> powiedzcie proszę czy warto może znacie lepsze źródło?

> Dzięki i pozdrawiam

Raz wlałem ten olej do silnika, bo nie mogłem kupić elfa, którego leję i nigdy więcej go nie kupię. Przejechałem na nim, może ze 3 kkm i spuściłem z silnika, bo zawory zaczęły klepać. Było o tym kiedyś na motokąciku, ale przeczytałem opinie zbyt późno. To już bym lotosa wolał wlać.

Kilka osób z kącika jeździ na mobilu, ale ja mam przykre doświadczenia z tym olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja osobiscie nie polecam lotosa kosiarka do trawy mis ie na nim

> zatarla

No prosze Cie nie oslabiaj mnie nie uwierze ze to z powodu oleju chyba ze wlales stary zuzyty albo za malo zeby.GIF! Jak gosc wleje Mobila to mu zacznie sie wszystko tluc a zawory w szczegolnosci! Ja zrobilem trzema autami na lotosie prawie 130 tys km i nie moge powiedziec zlego slowa!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> zbliże się termin wymiany oleju

> chce kupić półsyntetyk

> myślałem o tym

> http://www.allegro.pl/item135210495_p_r_o_m_o_c_j_a_olej_mobil_super_s_10w_40_4litry.html

> powiedzcie proszę czy warto może znacie lepsze źródło?

kiedyś kupowałem ten sam olej na Allegro po 69 zł ale widzę że w tej chwili go nie ma. W Uno lałem Lotosa Semi - taki sobie, Castrola Magnateca - tak samo - natomiast po wlaniu Mobila S silnik zdecydowanie zyskał na kulturze pracy. Poprzedni właściciel mojej bravki też jeździł na Mobilu S, chociaż zastanawiam się nad zmianą na 5W40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednia Maryska 1.6 przejezdzila na Mobilu S 90 kkm. Wszystko bylo OK, olej uwazam za bardzo dobry. Zmienialem co 12-14 kkm. Teraz w JTD tez leje Super S, tyle ze dla diesli.

Ale IMHO jezeli oleje maja podobna klase jakosci, oznaczenia np 10W40, podobna liczbe TBN itd, to czy to Shell, czy Mobil czy Castrol nie ma wiekszego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No prosze Cie nie oslabiaj mnie nie uwierze ze to z powodu oleju

> chyba ze wlales stary zuzyty albo za malo ! Jak gosc wleje

> Mobila to mu zacznie sie wszystko tluc a zawory w szczegolnosci!

> Ja zrobilem trzema autami na lotosie prawie 130 tys km i nie

> moge powiedziec zlego slowa!!!

Prawda nie jest zly, Mobil - magia reklamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poprzednia Maryska 1.6 przejezdzila na Mobilu S 90 kkm. Wszystko bylo

> OK, olej uwazam za bardzo dobry. Zmienialem co 12-14 kkm. Teraz

> w JTD tez leje Super S, tyle ze dla diesli.

> Ale IMHO jezeli oleje maja podobna klase jakosci, oznaczenia np

> 10W40, podobna liczbe TBN itd, to czy to Shell, czy Mobil czy

> Castrol nie ma wiekszego znaczenia.

dokladnie tak!ja jezdzilem w roznych autach na roznych olejach - na mobilu, teraz na castrolu - bardzo podobne parametry i nie widac roznicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> zbliże się termin wymiany oleju

> chce kupić półsyntetyk

> myślałem o tym

jaki masz przebieg z ciekawosci??na jakim oleju jezdziles do tej pory???

> http://www.allegro.pl/item135210495_p_r_o_m_o_c_j_a_olej_mobil_super_s_10w_40_4litry.html

> powiedzcie proszę czy warto może znacie lepsze źródło?

> Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uwazam ze nie warto kupowac tych drogich olejow bo absolutnie nie sa

> lepsze wiec po co przeplacac?

jezdze os nowosci na mobilu ( ostatnio wymienialem uszczelke pod glowica ) i moj mechanik mowil ze nie mozliwe ze ten silnik ma 185 kkm . Wiec jak najbardziej polecam Mobil !!!

893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jezdze os nowosci na mobilu ( ostatnio wymienialem uszczelke pod

> glowica ) i moj mechanik mowil ze nie mozliwe ze ten silnik ma

> 185 kkm . Wiec jak najbardziej polecam Mobil !!!

A ja od zawsze jezdze na Lotosie i jeszcze nigdy nie wymieniałem uszczelki pod głowicą

jump.gif

A tak powaznie to spytam: a widziales otwarty silnik ktory ma 185kkm na Lotosie? wink.gif270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> zbliże się termin wymiany oleju

> chce kupić półsyntetyk

> myślałem o tym

> http://www.allegro.pl/item135210495_p_r_o_m_o_c_j_a_olej_mobil_super_s_10w_40_4litry.html

Witam wszystkich smile.gif Bravką śmigałem na lotosie 10w 40 i wymianę robiłem co 10000tys,ale od kiedy mechanik mi powiedział że lotos zanieczyszcza silnik przesiadłem się na w/w przez ciebie olej i jest jak narazie super. Miejsze złużycie na dłuższych trasach. Jestem smile.gif z wymiany choć nie jest on taki tani smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> zbliże się termin wymiany oleju

> chce kupić półsyntetyk

Taki Mobil S w Ostrowcu w sklepie MOTO jest za 83zł. Ja kupiłem CASTROL GTD MAGNATEC 10W/40 za 90 na Allegro za 5 litrów z NIEMIEC. Chyba warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> lepsze wiec po co przeplacac? Ja preferuje od zawsze LOTOS

> SEMISYNTETIC za 69 zeta 4L i wszystko gra! ....... Pojezdzisz na

> LOTOSIE tak samo i tyle samo co na Mobilu i gwarantuje ze

> dolejesz tyle samo co Lotosa!

Witam. Właściwie miałem takie samo zdanie na ten temat dopóki ostatnio nie zmieniłem oleju Lotos 10w40 na 0w40 Mobil 1 pełny syntetyk. Wiem, wiem nie wolno zmieniac pólsyntetyku na syntetyk i tak dalej... Ale okazuje się że mozna 270751858-jezyk.gif Po kolei: do 92tyś km moje Bravo gnało na seleni ale zaczęły stukać popychacze, zmieniłem olej na Castrol Magnatec 5w40 - i po 3 tyś km wylałem tę smołę która sie z niego zrobiła ( a popychacze dalej robiły swoje) , zmieniłem na wszelki wypadek pająka (po tym wymyciu silnika przez Castrol) i zalałem Lotosem 10w40. Przez ok niecałych 5 tyś km jezdziłem na tym oleju ale z moimi popychaczami działo się coraz gorzej - doszło do tego że na zimnym silnku rano pracował jak diesel angryfire.gif. W akcie desperacji uznałem że tu może pomóc tylko olej o niższej gęstości (wniosek po konsultacji z maciejem 2805 który miał ten sam problem) i zmieniłem na Mobila 0w40. No i SZOK, w porównaniu z Lotosem od razu zmiana - silnik pracuje mięciutko i cichutko- tak jakbym sie przesiadł z sieczkarni na normalny samochód. Popychacze ucichły wręcz całkowicie - wreszcie jest tak jak powinno być. Uprzedzając watpliwości - mam wyrobione ucho i napewno sam siebie nie zasugerowałem- moja mina po pierszym odpaleniu na Mobilu1 chyba mówiła sama za siebie. Zrobiłem już ok 1 tyś km - na bagnecie nie widać ubytków oleju. Tak więc chyba mozna zainwestować w drogi olej i mozna w PEWNYCH WARUNKACH przejść z seleni na pełny syntetyk z pozytkiem a nie ze szkodą dla silnika cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.